Šeit tu atradīsi atbildes uz saviem jautājumiem

Kāds ir Tele2 4G interneta ātrums?

4G ir mūsu prieks un lepnums. Ja 3G tīklā maksimālais ātrums ir līdz 42 Mbit/s, vidējais aptuveni no 4 – 6 Mbit/s, tad 4G maksimālais teorētiskais ātrums ir līdz pat 375 Mbit/s un vidējais ātrums normālas noslodzes apstākļos ap 40 Mbit/s. Tas nozīmē, ka video ar kaķiem ielādēsies četras reizes ātrāk.

Bet tas nav viss! 4G sākām ieviest 2013. gadā un esam attīstījuši mūsu 4G tīklu ne tikai uzstādot arvien jaunas stacijas, bet arī paplašinot esošās pieliekot augstākas frekvences slāņus. Liela daļa mūsu bāzes staciju ir aprīkotas ar augstākām frekvencēm (1800, 2100, 2600 MHz), kas nodrošina 4G+ un 4G++. Tas vajadzīgs, lai blīvāk apdzīvotās vietās varētu nodrošināt lielāku kapacitāti. Vienkāršos vārdos – lai internetu varētu lietot vairāk cilvēku vienlaicīgi un visiem ātrums būtu pietiekams.

Ko tas nozīmē?

Tas nozīmē vēl ātrāku internetu. 4G+ maksimālais ātrums ir līdz 300 Mbit/s un 4G++ 375 Mbit/s.

4G+ nozīmē to, ka telefons var pieslēgties un izmantot internetu 2 frekvencēs vienlaicīgi, līdz ar to ātrums ir 2 reizes lielāks, nekā tad, ja tiek izmantota tikai viena frekvence.
4G++ attiecīgi nozīmē, ka telefons var vienlaicīgi izmantot pat 3 frekvences. Tas nozīmē vēl lielāku interneta lejupielādes ātrumu.

Tomēr ņem vērā, ka ne visi telefoni atbalsta šo iespēju izmantot datus vairākās frekvencēs vienlaicīgi. Viss atkarīgs no ierīces tehnoloģiskajām iespējām. Tāpat mobilā interneta ātrumu ietekmē arī attālums līdz bāzes stacijai. Ja būsi tālu no tās, tad augstākas frekvences nebūs pieejamas un izmantojot zemāku frekvenci, ātrums būs mazāks. Signāls, kuru tu saņem telefonā, tiek pārraidīts pa gaisu, tāpēc interneta ātrumu var ietekmēt arī ģeogrāfiskie faktori, piemēram, starp tevi un bāzes staciju ir kalns, mežs, cita augsta māja, kas slāpē signālu utt. Arī laikapstākļi, piemēram, putenis, lietus, vētras utt. var ietekmēt interneta ātrumu.

 
Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti