× Meklē vislabāko piedāvājumu? Atrodi šeit


Šeit tu atradīsi atbildes uz saviem jautājumiem

Saņemu zvanus no nezināmiem ārzemju numuriem. Kas tie ir un vai tos var bloķēt?

Vispirms – piesardzību! Ja vien neesi pārliecināts, ka šis ārzemju numurs ir tev pazīstamas personas numurs, atzvanu uz to neveic. Nereti tiek izmantotas krāpnieciskas shēmas, kad sākotnēji tiek saņemts īss zvans no ārzemju numura dažu sekunžu garumā. Visbiežāk klienti atzvana uz šo numuru, bet, tā kā tas ir starptautiskais numurs vai pat paaugstinātas maksas numurs, par zvanu tiek aprēķināta papildu maksa saskaņā ar starptautisko zvanu tarifikāciju.

Ja nevēlami zvani/ īsziņas no kāda abonenta nāk atkārtoti, iesakām ievietot šo numuru sava telefona melnajā sarakstā – liegt numuram iespēju ar tevi sazināties. Melnais saraksts (Blacklist, zvanu filtrēšana, noraidīto saraksts) ir telefona funkcija numuru bloķēšanai.

Kā tas strādā?
  • Melno sarakstu parasti var atrast telefona zvanu iestatījumos un pie kontaktiem. Tas parasti pieejams gan vecākiem, gan arī jaunākajiem telefonu modeļiem. Atkarībā no telefona un iestatījumiem, melnais saraksts var darboties arī uz īsziņām.
  • Jaunākos telefonos melnajam sarakstam ir plašas funkcijas un tas var darboties ne tikai uz vienu numuru, bet vairākiem; ar to ir iespējams grupēt kontaktus, no kuriem nesaņem zvanus.
  • Ja šī iespēja ir aktivizēta, zvanot uz tavu numuru nevēlamā kontakta zvani uzreiz tiek pārtraukti un zvanītājam atskan signāls, ka numurs ir aizņemts. Melno sarakstu nevar uzstādīt tā, ka atskan cita veida paziņojumi vai notiek pāradresācija – numurs vienmēr uzrādīsies aizņemts.
  • Telefonā, kurā ir uzstādīts melnais saraksts, saņemtie zvani var uzrādīties kā neatbildēti vai neuzrādīties nemaz.
Melno sarakstu ir viegli pārbaudīt, SIM karti ievietojot citā telefonā. Tā kā tā ir telefona funkcija, citā telefonā tas vairs nedarbosies.
Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti