Ātrākais mobilais internets Latvijā

Labas ziņas
iekārtu iegādei

Apgrieztā PVN maksāšanas kārtība ierīču pirkumiem

Sakarā ar grozījumiem “Pievienotās vērtības nodokļa likumā”, sākot ar 2016. gada 01. aprīli mobilo telefonu, planšetdatoru un portatīvo datoru iegādei (pants 143.1) un sākot ar 2018. gada 01. janvāri sadzīves elektroniskajām iekārtām un sadzīves elektriskajai aparatūrai (pants 143.5) piemērojama apgrieztā PVN maksāšanas kārtība.

Šīs izmaiņas attiecas uz juridiskām personām, Latvijā reģistrētiem PVN nodokļa maksātājiem, kuri par saņemtajām precēm maksā:
  • ar uzņēmuma bankas karti,
  • ar pārskaitījumu no uzņēmuma bankas konta.

Turpmāk, iegādājoties minētās ierīces, Tele2 izrakstīs rēķinu bez PVN, dokumentā pievienojot atsauci uz grozītajiem likumiem. Arī ierīču pirkumu līgumos tiks piemērota PVN apgrieztā maksāšanas kārtība, un nodokļa rēķins izrakstīts bez PVN. Visi maksājumi jāveic, izmantojot bezskaidras naudas norēķinus – gan pirmajai iemaksai par ierīcēm, gan ikmēneša rēķinu apmaksai. 

Likums paredz, ka viedierīcēm, viedpalīgiem, piemēram, viedpulksteņiem un ierīču aksesuāriem joprojām piemērojams PVN 21% apmērā.  

Pilna informācija par nodokļa apgrieztās maksāšanas kārtību atrodama VID mājas lapā un MK 2013. gada 03. janvāra noteikumos Nr.17.
Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti