Biznesam  |  Blogs  |  RU
8.03.2019

Zinātnieki jau strādā pie 6G

Šī gada TOP temats telekomunikāciju industrijā neapšaubāmi ir 5G. Lai arī šobrīd aktīvi notiek dažādi 5G testi un tiek prezentēti pirmie 5G telefoni, Somijā zinātnieki jau ir sākuši darbu pie 6G jeb 6Genesis.
 


Somijas zinātnieki prognozē, ka 6G varētu tikt ieviests 2030. gadā. Šo projektu vada Oulu universitāte, un to plānots noslēgt 2026. gadā.

Kā atzīst projekta pārstāvji, 6G apmierinās tās prasības, ko nespēs realizēt 5G, kā arī sniegs jaunas iespējas, apvienojot mākslīgā intelekta un visuresoša bezvada tīkla sniegtās priekšrocības. Piemēram, 6G nodrošinās Tbps (terebaits jeb 1000 gigabaiti sekundē) ātrumu un bezpilota procesus. Tāpat tiks radīti jauni materiāli, kas aizstās silikonu, lai pusvadītāji spētu efektīvi darboties superfrekvencēs.

Somijas valdība 6G attīstībai jau ir piešķīrusi līdzekļus 25 miljonu eiro apmērā. Projekta realizācijā ir apvienojušās piecas institūcijas (Nokia, Oulu universitāte, Somijas tehnoloģijas izpētes centrs, Ālto universitāte un Oulu uzņēmējdarbības veicināšanas aģentūra). Projekta kopējais finansējums līdz šim brīdim jau sasniedz 251 miljonu eiro.

Vēl neesi Tele2 klients?

Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti