5.11.2021

Zeķe – dakteris un ledusskapis – mājsaimniece: mūsu nākotnes sabiedrotie


Tehnoloģiju attīstība straujiem soļiem virzās uz priekšu un pagaidām neviens nevar iztēloties, kur tā mūs aizvedīs. Vienlaikus skaidrs, ka dažas no tām atvieglos mūsu dzīvi, automatizējot procesus, liks pārkāpt reālās pasaules robežām, ārstēs un ļaus justies vienkārši lutinātiem. Tici vai nē, bet tas viss nav tik tālā nākotnē kā varētu domāt. Lūk, ieskats, kādi praktiski, taču inovatīvi tehnoloģiju risinājumi tuvāko gadu laikā varētu uzlabot mūsu dzīvi.

Robots – ģērbējs 

Aizvien vairāk ražotāju un pētnieku pievēršas medicīnai, mēģinot sameistarot ilgmūžības recepti vai arī rast risinājumus cilvēkiem ar invaliditāti. Piemēram, Masačūsetsas tehnoloģiju institūts izstrādā robotu, kas palīdz cilvēkam apģērbties. Lai arī līdz šim robotiem veiklība, ātrums un uzmanīgums bijis vājais punkts, pētnieki radījuši algoritmu, kas uzlabo sniegumu šajās jomās, vienlaikus neļaujot fiziski nodarīt pāri. Robots ir pierādījis, ka vienlīdz labi spēj pildīt savu pienākumu arī tad, ja apģērbjamais nodarbojas ar blakus lietām, piemēram, lieto telefonu. Lai robots spētu tikt galā ar šādām situācijām, pētnieki apvienojuši vairākus modeļus, kuri noderēs dažādās situācijās. Šāds robots lieti noderētu cilvēkiem ar kustību traucējumiem vai arī tiem, kuriem vienkārši ir slinkums apģērbties. 

Ierīce, kas ļauj baudīt garšas bez ēdiena palīdzības

Cik nav dzirdēts par tādu vēlēšanos kā iespēju ēst, cik vien vēlies, bet nepieņemties svarā. Pašreiz gan tas vēl ir atkarīgs no organisma īpatnībām. Taču Japānas universitāte izstrādājusi kaut ko ļoti līdzīgu – ierīci, kas apmierina kāri pēc dažādām garšām, neuzņemot nevienu pašu kaloriju. Izstrādātāji šo risinājumu dēvē par garšas displeju. Tas var mākslīgi radīt jebkuru garšu, liekot darboties uz mēles esošajiem receptoriem un pēc izvēles ļaut izbaudīt saldu, skābu, sāļu, rūgtu un pikantu garšu dažādās variācijās. Konkrētās garšas radīšanai ierīce sniedz piecas želejas, kas, saskaroties ar mēli, iedarbina saldu, skābu, rūgtu, sāļu un pikantu garšu. Želejās, kam pamatā ir pārtikas piedeva agars, veidotas garu stobriņu formā. Tām pievieno glicīnu, lai radītu saldu garšu, citronskābi – skābai, nātrija hlorīdu – sāļai, magnija hlorīdu – rūgtai un nātrija glutamātu – pikantai. 

Viedās zeķes – glābiņš cukura diabēta slimniekiem 

Nākotnes risinājumu attīstībā liela nozīme būs audumam. Tā kā apģērbu mēs nēsājam praktiski visu laiku, tas ir lielisks veids, kā iegūt datus par mūsu veselību, piemēram, ķermeņa temperatūru. Pašreiz pētnieki arī aktīvi meklē risinājumus, kā apģērba gabals var palīdzēt dažādu slimību ārstēšanā. Piemēram, uzņēmums “Siren” nodarbojas ar viedo auduma valkājamo risinājumu izveidi. Viens no tādiem ir viedo zeķu pāris, kas paredzēts cukura diabēta slimniekiem. Risinājums uzlabo slimnieka kāju veselību un savlaicīgi novērš nervu bojājumus tajās. Savu funkciju viedās zeķes paveic, novērojot temperatūru sešos pēdas apvidos. Ja šķiet, ka viens no tiem kļūst ievērojami siltāks nekā pārējie, tas varētu norādīt uz nervu bojājuma izraisītu iekaisumu. Viedās zeķes iespējams savienot ar tālruni, izmantojot Bluetooth savienojumu, kas palīdzēs efektīvāk sekot līdzi pēdu veselībai. 

Kurjera pienākumus pilda roboti un bezpilota lidaparāti

Pēdējo gadu laikā ieviesta virkne automatizācijas risinājumu preču piegādē, krietni atvieglojot pasūtījuma noformēšanu un piegādi. Tomēr nākotnē, visticamāk, šis process mainīsies līdz nepazīšanai. Roboti un bezpilota lidaprāti jau sākuši savu uzvaras gājienu, un jau daži uzņēmumi tos pieņēmuši kā pilnas slodzes darbiniekus. Piemēram, autoražotājs “Ford” savām piegādēm kā uzticamāko kurjeru izvēlējies robotikas uzņēmuma “Agility Robotics” radīto robotu “Digit”, kas izskata ziņā daudz neatšķiras no cilvēka. Tikmēr bezpilota lidaprāta-kurjera koncepts šķiet vēl reālāks. Mazumtirdzniecības gigants “Walmart” pandēmijas laikā attīstījis preču piegādes ar droniem. Šādā veidā pasūtītās preces līdz pircēja durvju slieksnim nonāk pāris minūšu laikā. Savukārt kompānijas “Google” droni šādā veidā ASV piegādā bibliotēkā pasūtītās grāmatas. 

Saulesbrilles, ar kurām uzņemt skaistākos saulrietus

Šobrīd uzņēmumi aktīvi strādā pie tā, lai it kā pavisam ikdienišķām lietām piešķirtu jaunu vērtību un dažkārt pavisam citādu pielietojumu. Viens no tādiem risinājumiem ir viedās brilles, kas tik tikko sāk attīstīties. Nesen ar tādām nāca klajā uzņēmums “Meta” (agrāk “Facebook”), kas sadarbībā ar briļļu zīmolu “RayBan” radīja gudrās brilles “Ray-Ban Stories”. No pirmā skata tās atgādina parastas saulesbrilles un principā tam arī ir domātas. Taču tām ir arī vairākas papildu funkcijas kā foto un video uzņemšana, ko pēc tam var ērti koplietot ierīcē. Šeit gan atkal jādomā par privātuma nosacījumiem, jo neviens jau nevēlas slepus tikt bildēts. Pagaidām šis risinājums nav plaši pieejams un principā ir sava veida eksperiments jomā. Taču sagaidāms, ka nākotnē šādas brilles būs visai iecienīts aksesuārs. 

Māja, ko uzcelsim pāris dienās

Viens no spēcīgiem tehnoloģiju attīstības virzieniem ir 3D druka. Šādā veidā praktiski iespējams izdrukāt jebko – arī māju. Lai arī pagaidām šī metode ir vien bērna autiņos, sagaidāms, ka nākotnē, ikvienam interesentam būs iespēja ātri tikt pie salīdzinoši lētas būves. Viens no šādiem brīnumiem radīts Čehijā. Māja, kas nav lielāka par 43 m2,  tapusi 48 stundu laikā, vienlaikus ietaupot teju pusi no parastas mājas celtniecības izmaksām. Mājas pamata konstrukcijā izmantots jauna veida betons ar šķiedrām, kas vieglāk veido organiskas formas. Turklāt tas pēc 28 dienām sacietē tik tālu, ka izturīguma ziņā pielīdzināms tiltam. Lai uzbūvētu konkrēti šo māju divās diennaktīs, bija nepieciešams izdrukāt 15 cm materiāla vienas sekundes laikā. Celtniecības darbos iesaistījušies kā cilvēki, tā arī robots. 

Čips, kas ļauj mūziku straumēt tieši uz smadzenēm

Smadzeņu čipi, kas ļaus cilvēkam sajusties nedaudz “ārpus savas ādas”, pagaidām ir kaut kas vairāk vai mazāk mistisks, taču viena kompānija pie šī risinājuma strādā ļoti cītīgi un jau veikusi pirmos izmēģinājumus. Tā ir miljardiera un tehnoloģiju entuziasta Īlona Maska (Elon Musk) vadītais uzņēmums “Neuralink”, kura plāni saistās ar datora-smadzeņu saskarnes izstrādi. Tā ir tehnoloģija, kas ļaus datoru savienot ar smadzenēm, izmantojot smadzenēs iestrādātu čipu. Šis risinājums dos iespēju, piemēram, straumēt mūziku tieši uz smadzenēm. Taču lielāks potenciāls šim risinājumam pagaidām tiek saredzēts medicīnā, piemēram, hormonu līmeņa kontrolē vai palīdzības sniegšanā tiem, kuri cieš no smadzeņu bojājumiem. Viens no nesenākajiem “Neuralink” čipa izmēģinājumiem tika realizēts uz pērtiķi. Viņa smadzenēs bija implantēts šis čips, kas tādā veidā ļāva demonstrēt spēju spēlēt datorspēli, izdarot kustību tikai ar domu palīdzību. 

Ledusskapis, kas seko līdzi lietotāja ēšanas paradumiem

Nākotnē visai bieži sastapsimies ar ierīcēm, kas pienākumus labprāt izdarīs mūsu vietā. Visai droši, ka varēsim uzticēt robotam atkritumu izmešanu, drēbju gludināšanu un citus darbiņus, kurus darīt pašiem īsti negribas. Tomēr, kā būtu, ja kāds mūsu vietā plānotu ēdienkarti, pateiktu, kad jāiet uz veikalu iepirkties u.tml.? Uzņēmums “Amazon” pašreiz strādā pie viedā ledusskapja, kas veiks tajā esošo produktu monitoringu un, balstoties uz lietotāja iepirkšanās paradumiem, paziņos, kad jādodas uz veikalu iepirkt iecienītās pārtikas preces. Ja bieži pirkts produkts ledusskapī neatrodas vai tā derīguma termiņš tuvojas beigām, ierīce par to paziņos. Tāpat ledusskapis ieteiks receptes, kuras iedvesmos pagatavot maltīti no produktiem, kuru derīguma termiņš iet uz beigām. Praktiski, vai ne?

Inovācijas un praktiskums – šajā virzienā pašreiz lūkojas liela daļa tehnoloģiju uzņēmumu. Viņu darba augļus eksperimentu un testa versiju veidā var lūkot jau šodien. Taču principā tas ir tikai siluets, no tā, ko mums tuvākā un tālākā nākotnē atnesīs mākslīgais intelekts, automatizācija, mašīnmācīšana (mākslīgā intelekta apakšnozare), biometrija un citas attīstības virzienu mainošas tehnoloģijas. 
Dalīties ar rakstu
23572
Ierīču iztirgošana
Īpaši izdevīgas cenas viedierīcēm un aksesuāriem
Iegādāties
27753
2 h YouTube - pārsteiguma vakariņas
Iespaidīgā Apple iPhone 11 kamera neatstās nevienu ārpus kadra, un jaudīgais akumulators ļaus paveikt vēl vairāk, iegādājies iPhone 11 un dāvanā saņem Apple USB-C lādētāju!
22,03
€/mēn.
24,95
Uz e-veikalu
01.09.2023. - 30.09.2023.
27754
2 h YouTube - pārsteiguma vakariņas
Iegādājies satriecošo iPhone 13, kas palīdzēs realizēt visas ieceres, un dāvanā saņem Apple USB-C lādētāju!
34,95
€/mēn.
37,45
Uz e-veikalu
02.09.2023. - 30.09.2023.
27755
2 h YouTube - pārsteiguma vakariņas
Kvalitāte, kas palīdzēs tikt galā ar sarežģītākajiem uzdevumiem, iegādājies ikonisko iPhone 14 un dāvanā saņem Apple USB-C lādētāju!
37,03
€/mēn.
39,95
Uz e-veikalu
01.09.2023. - 30.09.2023.
27756
24 h bez uzlādes - izdevies atvaļinājums
Izklaidei, radošām izpausmēm, mācībām un darbam - Samsung Galaxy A34 būs izcils sabiedrotais pilnīgi visos ikdienas darbos un gaitās.
12,45
€/mēn.
16,20
Uz e-veikalu
30.09.2023.
27757
24 h bez uzlādes - izdevies atvaļinājums
Lielisks dizains, inovatīvas funkcijas un elpu aizraujoša veiktspēja 5G tīklā - Samsung Galaxy S22 ir kā radīts produktīvam darbam un aizraujošai izklaidei.
24,12
€/mēn.
35,78
Uz e-veikalu
30.09.2023.
27758
24 h bez uzlādes - izdevies atvaļinājums
Aizraujoša veiktspēja un izcilas bildes pat vājā apgaismojumā, naktī vai spilgtā saulē, tas ir iespējams ar lielisko Samsung Galaxy S23 Ultra!
52,03
€/mēn.
60,37
Uz e-veikalu
01.09.2023. - 30.09.2023.
27759
50 h podkāsta - 100 jaunas atziņas
Pērc jaudīgo un uzticamo Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G un dāvanā saņem Redmi 12C!
19,95
€/mēn.
 
Uz e-veikalu
01.09.2023. - 31.10.2023.
27760
50 h podkāsta - 100 jaunas atziņas
Pērc moderno Poco X5 Pro 5G un dāvanā saņem jaunu palīgu - Smartwatch Poco Watch!
16,20
€/mēn.
 
Uz e-veikalu
01.09.2023. - 31.10.2023.
27761
50 h podkāsta - 100 jaunas atziņas
Elegantai izklaidei un produktīviem darbiem pērc Honor Magic5 Lite 5G un dāvanā saņem lieliskās Honor Earbuds X3!
13,70
€/mēn.
15,37
Uz e-veikalu
01.09.2023. - 31.10.2023.
27891
Kļūsti nepārspējams!
Piedāvājums spēkā no 01.09.2023. līdz 30.09.2023., iegādājoties Galaxy Watch6 vai Galaxy Watch6 Classic viedpulksteni.
Vairāk
01.09.2023. - 30.09.2023.
28545
Jaunais iPhone jau pārdošanā!
Kosmosa kvalitātes titāna dizains, revolucionārs A17 Pro čips un daudzpusīga Pro kameru sistēma, kas neatstās nevienu ārpus kadra - tas ir jaunais iPhone 15 Pro!
52,03
€/mēn.
 
Uz e-veikalu
24309
Tagad 5G mājas internets par 1 €/mēn.
Pieslēdz mājas internetu izdevīgi - pirmos 3 mēnešus maksā tikai 1 €/mēn.
1,00
€/mēn.
21,98
Vairāk
27.09.2023. - 30.10.2023.
24359
Atstāj numuru un laimē iPhone 15
Atstāj numuru, uzklausi zvanu, pārnāc pie Tele2 vai ņem mājas internetu un piedalies iPhone 15 izlozē!
Piedalīties
26.09.2023. - 19.12.2023.
23596
Optiskais internets un Go3 kopā izdevīgāk!
Pieslēdz stabilu optisko internetu kopā ar GO3 TV + Filmu paku!
9,99
€/mēn.
33,98
Uzzini vairāk
11.09.2023. - 15.10.2023.
23564
Atstāj numuru un laimē!
Atstāj numuru, mēs atzvanīsim ar izdevīgu piedāvājumu, pieslēdz jaunu numuru vai mājas internetu un laimē 1000 eur dāvanu karti
Piedalīties
18.09.2023. - 30.11.2023.
24459
Izdevīgs Go3 piedāvājums!
TV+Filmas paka ar 25% atlaidi uz 24 mēnešiem
8,99
€/mēn.
11,99
Pieslēgt
25642
Skolēniem un studentiem
Īpaši izdevīgi piedāvājumi bērniem un jauniešiem līdz 24 gadu vecumam
9,99
€/mēn.
 
Izvēlies tarifu
24305
Pārcel savējos pie Tele2
Labs piedāvājums tiem, kas vēl nav pie Tele2. Viss vienkārši - atstāj savu numuru, mēs atzvanīsim, izstāstīsim un arī noformēsim darījumu, ja vēlēsies. Arī ar esošo operatoru saistības nokārtosim mēs.
Vairāk
24308
Bezlimits jauniešiem
Jauniešiem vecumā no 18 līdz 24 gadiem. Bezlimits telefonā un televīzija viedierīcēs dāvanā
17,49
€/mēn.
 
Vairāk
25744
Interneta drošība
Pirmos 2 mēnešus izmēģini bez maksas - vieglākais veids, kā pasargāt sevi no draudiem internetā
1,49
€/mēn.
 
Vairāk
27885
Septembra Komplimentu loterija
Lasīt vairāk
Atpakaļ uz skolu ar Tele2 Komplimentu loteriju! 

Atpakaļ uz skolu un rudens darbiem! Septembrī piedalies Tele2 Komplimentu loterijā un laimē iespaidīgo Samsung Galaxy S23 vai kādu citu no 30 vērtīgajām balvām - Huawei Band 7, JBL Charge 5, Apple Airpods, OnePlus Buds Pro 2, Tele2 ūdens pudeles un vēl daudz citas aizraujošas balvas! 

Pasteidzies un reģistrējies loterijai Mans Tele2 sadaļā “Komplimenti”! 

Loterijas noteikumi šeit 
Izloze 04.10.2023. 

 

 
Close
Saņemt Komplimentu
01.09.2023. - 30.09.2023.
24354
50% atlaide Apollo Kino biļetēm uz ceturtdienas seansiem
Lasīt vairāk
Ceturtdienas ir kino laimīgas dienas! 
Esi kino fans? Ar Tele2 apmeklē Apollo Kino kino seansus divreiz izdevīgāk! Dodies uz Mans Tele2 sadaļu “Komplimenti” un saņem atlaižu kodu, ko varēsi izmantot pērkot biļetes uz ceturtdienas seansiem ar 50% atlaidi www.apollokino.lv vai klātienē, jebkurā no Apollo Kino. 
 
Piedāvājums neattiecas uz pirmizrāžu seansiem, kā arī uz bērnu, senioru un īpašu pasākumu biļetēm. 
 
 
Close
Saņemt Komplimentu
01.01.2023. - 31.12.2023.
27886
35% atlaide Leifheit zīmola uzkopšanas produktiem!
Lasīt vairāk
Laiks lielajai rudens tīrīšanai! 

Laiks lielajai rudens tīrīšanai, kad pēc atpūtas pilnas vasaras ir jāatsvaidzina savs mājoklis! 
Lai rudens uzkopšanas darbi ritētu raitāk un produktīvāk, iegādājies Leifheit zīmola uzkopšanas produktus ar 35% atlaidi! 

Dodies uz Mans Tele2 sadaļu “Komplimenti” un saņem atlaides kodu, ko varēsi izmantot, iegādājoties Leifheit zīmola uzkopšanas produktus Tavatelpa.lv interneta veikalā. 

Atlaides nesummējas ar citām atlaidēm. 
Close
Saņemt Komplimentu
01.09.2023. - 30.11.2023.
28509
10% papildus atlaide visām Danija precēm!
Lasīt vairāk
Galvenais, lai kājas ir siltumā! 

Rudens vairs nav aiz kalniem! Izskaties stilīgi arī rudenī - iegādājies apavus DANIJA veikalos ar 10% papildus atlaidi! 
Dodies uz Mans Tele2 sadaļu “Komplimenti” un saņem atlaides kodu, ko varēsi izmantot, iegādājoties preces ar papildus atlaidi DANIJA klātienes veikalos vai www.danija.lv interneta veikalā. 

Atlaides summējas ar citām atlaidēm! 
Close
Saņemt Komplimentu
26.09.2023. - 29.02.2024.
24724
15% atlaide Narvesen gardumiem!
Lasīt vairāk
Garda recepte pusdienām – Narvesen!

Kad kārojas ko gardu pusdienās, īstais laiks doties uz Narvesen! Nepalaid garām - ūdenim, karstajiem dzērieniem un ēdieniem 15% atlaide! 
Sīkāk par akcijā iekļautajiem produktiem lasi šeit

Dodies uz Mans Tele2 sadaļu “Komplimenti” un saņem atlaides kodu, ko varēsi izmantot jebkurā Narvesen veikalā vai koiskā. 

Atlaides nesummējas ar citām atlaidēm. 
Close
Saņemt Komplimentu
26.09.2023. - 30.11.2023.
24355
25% atlaide sūtījumiem DPD Paku Skapjos
Lasīt vairāk
Izmanto fantastisko iespēju un sūti Latvijā vēl izdevīgāk ar DPD! 
Lai visas paciņas sasniegtu savus galamērķus, dodies uz Mans Tele2 sadaļu “Komplimenti” un saņem 25% atlaižu kodu DPD Paku Skapju sūtījumiem visa Latvijā. Kodu varēsi izmantot, formējot sūtījumus vietnē www.eserviss.dpd.lv 
 
Atlaides nesummējās. 
 
Close
Saņemt Komplimentu
01.01.2023. - 31.12.2023.
23599
13% atlaide braucienam ar Tuul skrejriteni!
Lasīt vairāk
Noķer vasaras sajūtu uz skrejriteņa!
Lielisks piedāvājums vasaras baudītājiem pilsētā – braucieni ar Tuul skrejriteni ar 13% atlaidi!

Ienāc  Mans Tele2 “Komplimenti” un saņem atlaides kodu, ko varēsi ievadīt Tuul aplikācijā pirms brauciena!
Close
Saņemt komplimentu
07.07.2023. - 31.12.2023.
24357
30% Atlaide Apollo gardumiem katru dienu
Lasīt vairāk
Kino bez gardumiem nav kino! 
Lai saņemt īpašo Apollo Kino piedāvājumu uzkodu komplektam dodies uz Mans Tele2 sadaļu “Komplimenti” un saņem 30% atlaižu kodu, ko varēsi izmantot pērkot M uzkodu komplektu (M dzēriens + M sāļais vai saldais popkorns) jebkurā diena Apollo Kino kinoteatros. 
 
 
Close
Saņemt Komplimentu
01.01.2023. - 31.12.2023.
Meklē izdevīgu piedāvājumu?
Meklē izdevīgu piedāvājumu?
Meklē izdevīgu piedāvājumu?
Atstāj numuru, atzvanīsim!
Tarifu plāni
Mājas internets
Biznesam
+371
+371
Darbinieku skaits
1-5 darbinieki
6 un vairāk darbinieki

Paldies! Tavs pieteikums saņemts. Sazināsimies tuvāko dienu laikā, tikmēr uzzini, kas jauns Tele2!

Pieteikt citu numuru - lai draugs, mamma vai kaimiņš arī tiek pie laba piedāvājuma!

Paldies! Tavs pieteikums saņemts. Sazināsimies tuvāko dienu laikā, tikmēr uzzini, kas jauns Tele2!

Pieteikt citu numuru - lai draugs, mamma vai kaimiņš arī tiek pie laba piedāvājuma!

× Meklē vislabāko piedāvājumu? Atrodi šeit
Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti