Biznesam  |  Blogs  | 
LV LV
21.04.2022

Uzpos māju pavasarim ar gudriem tehnoloģiju risinājumiemSilti saulainās pārmaiņas, ko redzam pavasarī aiz loga mudina svaigas vēsmas ienest arī pašu dzīvē. Mājokļa uzfrišināšana ir viena no tām. Mūsdienās, lai viss spīdētu un laistītos, vairs nav jāpavada vairākas nedēļas nogales ar grīdas lupatu rokās. Tehnoloģijas un dažādas viedierīces ir kļuvušas par mazajiem mājas elfiem, kas teju visu spēj izdarīt mūsu vietā, pašiem tik atliek nospiest pāris klikšķus mobilajā telefonā. Skan labi, vai ne? Lūk, pāris sadzīves ierīces, kas savus pienākumus izdara pašas, radot baltu skaudību par to, cik labs rezultāts var sanākt.

Robots, kas pārņem netīrās grīdas savā kontrolē

Mūsdienīgi mājokļi nav iedomājami bez mazā mājas gariņa robota - putekļsūcēja. Tā galvenais uzdevums ir uzturēt grīdas mirdzoši tīras, liekot aizmirst par nogurdinošajiem sestdienu rītiem, kad jāmet smagais putekļsūcējs pār plecu un jādodas mājas uzkopšanas misijā. Roboti-putekļsūcēji izmanto inteliģento navigāciju un kvalitatīvas sistēmas, savācot ikvienu, pat vismazāko puteklīti un spītīgāko matu no paklāja. Daudzi modeļi ir aprīkoti arī ar mazgāšanas funkciju, tāpēc būtībā par grīdu uzkopšanu pašiem vairs nebūs jādomā, tik vien kā jāiztukšo putekļu sūcēja tvertne un nepieciešamās darbības jāveic ar lietotnes palīdzību. Pašreiz populārākie robotu-putekļsūcēju ražotāji ir “iRobot”, “Roborock” un “Xiaomi”.

Viedais gaisa attīrītājs spožai mājai un možam prātam

Tikpat netīrs, cik grīdas, bieži vien ir arī gaiss, ko elpojam savā mājoklī. Protams, telpu vēdināšana vienmēr ir laba lieta un tas ikdienā ir jādara, taču šādā veidā telpā nemanot ienāk ārvides putekļi un citi netīrumi. Laba gaisa kvalitāte telpā ir svarīga ne tikai tiem, kuri sirgst, piemēram, ar astmu, bet ikvienam, jo uzlabo koncentrēšanās spējas un kopumā liek justies labāk un veselīgāk. Šeit lielisks ikdienas palīgs ir gaisa attīrītājs, kas ne tikai uztrenējis muskuļus putekļu un citu netīrumu izfiltrēšanā, bet arī aizvāks prom visas nepatīkamās smakas un pat mikrobus. Viedie gaisa attīrītāji ir ērti pārvaldāmi ar lietotni, ļaujot bez rūpēm, ar spirgtu prātu nodoties savām ikdienas lietām. Ja esi šādas ierīces meklējumos, vērts apsvērt “Sensibo Pure”, taču visai plašu klāstu piedāvā “Xiaomi” un citi ražotāji.

Risinājums, kas izaudzēs garšvielu dārzu uz Tavas palodzes

Mājokļa sagatavošana pavasarim nesaistās tikai par un ap uzkopšanas un tīrīšanas darbiem. Pavasaris ir visa zaļā, svaigā un veselīgā laiks. Un, cik labi, ja varam kaut ko no tā izaudzēt pašu spēkiem, jo savs vienmēr ir veselīgāks un garšīgāks. Pēdējos gados arvien populārāka kļuvusi pieeja arī dzīvokļu iemītniekiem iekopt savu mazdārziņu turpat uz palodzes vai balkona. Taču šāda nodarbe prasa lielas rūpes un uzmanību, ja vēlamies tikt pie daudz maz cienīgas ražas. Ja tomēr neatrodas tam laiks vai arī jūti, ka tev nav šo “zaļo pirkstiņu”, talkā, protams, nāk viedierīces. Piemēram, Igaunijas uzņēmums “Click & Grow” piedāvā tādu risinājumu kā viedais dārzs jeb “Smart Garden”. Tas teju bez lietotāja iesaistes spēj izaudzēt kā puķes, tā arī dažādus garšaugus un pat dārzeņus. Ierīces galvenās sastāvdaļas ir ūdens kaste, augsnes kapsulas, kurās ieliek auga sēklas, un gaismas diodes ar taimeri. Tieši augsnes kapsulas šeit ir vissvarīgākās. Tās radītas uz NASA tehnoloģiju bāzes un pašas spēj uzsūkt vajadzīgo ūdens daudzumu, skābekli u.c. nepieciešamās vielas. Šīs augsnes kapsulas satur pietiekami augstu uzturvielu un skābuma līmeni, ļaujot stādam dzīvot un augt gluži kā paradīzē. Ierīce būtībā visu kontrolē pati, dodot iespēju lietotājam tikai vērot, kā acu priekšā top mazdārziņš.

Gaisa kvalitātes sensors informēs par CO2 līmeni telpā

Tīra māja nav iedomājama bez tīra gaisa. Lai arī varētu šķist, ka mājoklī nedanco neviens puteklītis, tas nebūt neliecina par augstu gaisa kvalitāti. Tāpēc lielisks papildinājums jau augstāk pieminētajam gaisa attīrītajam ir gaisa kvalitātes sensors, kas informēs par CO2 koncentrāciju telpā un brīdinās, kad gaisa kvalitāte ir slikta un nepieciešama vēdināšana. Kamēr gaisa attīrītājs veiksmīgi cīnās ar putekļiem un citiem netīrumiem, kas uzkrājas gaisā un uz dažādām virsmām, gaisa kvalitātes sensors seko līdzi izelpotā oglekļa dioksīda līmenim, kā arī telpā esošajai temperatūrai un mitruma daudzumam. Latvijā daži ražotāji piedāvā gaisa kvalitātes mērītājus, piemēram, “Aranet”, kas ierīcei pievienojis lietotni, sniedzot attālinātas kontroles iespējas, kā arī “Luxafor”.

Robots, kas liks logiem mirdzēt un laistīties

Domājams, daudziem viens no nepatīkamākajiem un apgrūtinošākajiem mājas uzkopšanas darbiem ir tieši logu tīrīšana. Bieži vien, lai arī cik rūpīgi un no visas sirds censtos loga rūtis nopulēt, saulainā laikā teju vienmēr acīs iedursies kāds pleķis un švīka. Ja logu ir daudz un tie atrodas samērā augstu virs zemes, šis pienākums var izvērsties par īstu murgu. Turklāt, ja dzīvo vietā ar salīdzinoši aktīvu satiksmi, netiksi cauri ar logu tīrīšanu tikai vienreiz gadā. Vienlaikus viedierīces ir ienākušas arī šajā jomā, sniedzot palīdzīgu roku ikvienam, kuram šis darbiņš neiet pie sirds un prasa pārāk daudz nervu. Piemēram, uzņēmums “Gladwell” piedāvā robotu – logu tīrītāju ”Gecko”. Ierīce nāk komplektā ar tālvadības pulti, kas ļaus lietotājam robotu attālināti vadīt un kontrolēt. Robota mikrošķiedras spilventiņi efektīvi notīra stikla virsmas, noņemot ikvienu, vismazāko traipu, netīrumu un puteklīti, kas dzīvojies uz loga gadu gadiem.
Dalīties ar rakstu

Te ir labs piedāvājums tiem, kas vēl nav pie Tele2

Atstāj savu numuru un mēs ar tevi sazināsimies tuvākajā darba dienā.

Sūtīt
Saņem izdevīgu piedāvājumu
Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti