Biznesam  |  Blogs  | 
LV LV
21.04.2022

Sociālos tīklus noliec nedaudz malā – tehnoloģiju risinājumi foršam laikam kopā ar ģimeniInterneta pasaules piedāvātās iespējas, dažnedažādās mobilās lietotnes, videospēles un citi virtuālie kārumi noēd mūsu laiku nemanot. Lai arī cīņā ar garlaicību neko labāku vēlēties nevarētu, internetā atrodamie labumi ir šodienas spožums un posts. Šķiet, nebūtībā pazuduši tie laiki, kad bez mobilo ierīču klātbūtnes pavadījām laiku kopā ar ģimeni un draugiem. Klīst leģendas, ka agrāk ļoti gaidīti bija galda spēļu vakari, kopīga maltīšu pagatavošana, izbraucieni pie dabas ar nakšņošanu teltī un dažādi citi veidi, kā ģimene pavadīja laiku kopā. Lai arī cik dīvaini tas nebūtu, tās pašas modernās tehnoloģijas atkal spēj savest visu saimi kopā, dodot iespēju pavadīt aizraujošu un smiekliem pilnu laiku. Lūk, pāris ierosmes, kā šādu dienu uzburt pašu spēkiem.

Izmēģiniet roku drona vadīšanā un iemūžiniet skaistākos Latvijas skatus

Iespējams, esi kādreiz sapņojis par lidojumu gaisa balonā kopā ar ģimeni, kad paceļaties pāri koku galotnēm un līdztekus nelielai kutēšanai pakrūtē saprotat, cik skaistā zemē dzīvojat. Tās ir zelta vērtas sajūtas, un kaut ko līdzīgu šodien var pamēģināt noķert ar dronu jeb bezpilota lidaparātu. Lai arī tas nav gluži tas pats, kas gaisa balons, drona lidināšana var sagādāt daudz prieka un aizrautības pilnu brīžu. Populārākais dronu ražotājs ir “DJI”, kas piedāvā dažādus kvalitatīvus bezpilota lidaparātu modeļus katra gaumei un iespējām. Viens no cenas ziņā pieejamākajiem “DJI” droniem ir “Mini SE”. Tā cena ir ap 250 eiro, par ko iegūsi ierīci, kas ļauj līdz pat 4 km attālumā uzņemt video un attēlus 2,7K un 1080p kvalitātē. Tā lidošanas laiks ar vienu bateriju sasniedz 30 minūtes un kopumā tas ir ļoti piemērots tieši iesācējiem, jo ir izturīgs un vienkārši vadāms. Ar šo ierīci varēsi ne tikai kvalitatīvi iemūžināt skaistākos skatus no augšas, bet arī radīt unikālu ģimenes kopbildi, kas atgādinās par kopā pavadīto jauko dienu.

Galda spēļu vakari ar šodienas garšu

Mobilo lietotņu veikalos, piemēram, “Google Play” un “App Store” atrodams teju bazgalīgs klāsts ar dažādu galda spēļu virtuālajām versijām. Ja gribas pavadīt mierīgu vakaru ar ģimeni un atcerēties vecos, labos galda spēļu laikus, bet mājās neatrodas neviena forša spēle, vērts parakāties lietotņu veikalu piedāvājumā. Viena no populārām un jautru vakaru garantējošām galda spēlēm ir “Scrabble”, ko bez maksas var spēlēt arī mobilajā telefonā. Virtuālā spēles versija nesen tikusi pie būtiska atjauninājuma, kas tagad ļauj rīkot partijas ar vairākiem pretiniekiem, kā tas ir paredzēts klasiskajā fiziskajā versijā. Tāpat spēlētājiem tiek piedāvāti četri jauni spēļu režīmi: “Duels”, vārdu meklēšanas spēle “Word Drop”, “Tumbler”, kas līdzinās anagrammām, un “Rush”, kas ļaus sacensties un pārspēt gudrībā pašam sevi. Lai arī kuru no spēles režīmiem izvēlēsieties, smiekliem un jaunām zināšanām bagāts vakars garantēts.

Apslēpto dārgumu meklēšana joprojām ir modē

Vēl viena lieliska nodarbe, kas dod iespēju pavadītu interesantu laiku kopā ar ģimeni, izmantojot tehnoloģijas ir slēpņošana, kas plašāk zināma kā geokečings (geocaching). Spēles mērķis ir, vadoties pēc GPS koordinātēm, atrast šifrētus punktus, kuros paslēpts ūdensdrošs trauks, kurā ielikta rotaļlieta vai kāds cits nieks, kā arī zīmulis un blociņš, kur atradējs var ierakstīt savu segvārdu vai īsto vārdu un dārgumu atrašanas datumu. Katrs nākamais slēpņa atradējs var paņemt kādu no šiem niekiem un tā vietā atstāt savu. Šo aktivitāti nav iespējams paveikt bez mobilā interneta, GPS vai citu navigācijas risinājumu palīdzības. Laikam ejot, arī pati spēle kļuvusi digitālāka, kas ļauj ar mobilo lietotņu, piemēram, “Geocaching” palīdzību, atrast paslēptos dārgumus un digitāli atzīmēt sevi atradēju sarakstā. Šāda aktivitāte ir populāra gan pasaulē, gan Latvijā. Globāli atrodami vairāki miljoni slēpņu, savukārt Latvijā to skaits sasniedz vairākus tūkstošus. Slēpņošana ir lielisks veids kā ceļot, vienlaikus ar azartu meklējot šifrētos punktus.

Skaistākās atmiņas ielieciet digitālajā foto rāmī

Kad Tev pēdējo reizi bija tāds vakars ar ģimeni, kad izšķirstījāt vecos foto albumus un kopīgi atcerējāties skaistākos un vienojošākos mirkļus? Tiesa gan, visbiežāk šie albumi tā arī guļ aizmirstībā kaut kur skapja tālākā stūrī, glabājot sevī atmiņas, ko tomēr vērts laiku pa laikam izcelt gaismā un novērtēt. Modernās tehnoloģijas ir gājušas labi tālu šajā virzienā, piedāvājot salikt dzīves skaistākos mirkļus digitālā foto rāmī. Ārēji tas daudz neatšķiras no parasta foto rāmja, taču iekšēji piepildīts ar mūsdienu tehnoloģiju iespējām. Digitālo foto rāmi iespējams savienot ar Wi-Fi vai ar USB vadu pieslēgt pie fotokameras, mobilā telefona vai jebkuras citas ierīces un šādos veidos ielādēt tajā fotogrāfijas un videoklipus. Kad tas izdarīts, ekrānā viena pēc otras slideshow veidā nepārtraukti parādīsies ielādētās bildes. Viens no populārākajiem digitālo foto rāmju ražotājiem ir “Kodak”, kas šobrīd par 180 eiro piedāvā skarienjūtīgu bilžu rāmi ar 16 GB lielu atmiņu un 1280 x 800 pikseļu izšķirtspēju. Bilžu salikšana šajā foto rāmī būs ne tikai lieliska ģimenes aktivitāte, bet arī dos iespēju dzīves labākos mirkļus vienmēr turēt savā acu priekšā.
Dalīties ar rakstu

Te ir labs piedāvājums tiem, kas vēl nav pie Tele2

Atstāj savu numuru un mēs ar tevi sazināsimies tuvākajā darba dienā.

Sūtīt
Saņem izdevīgu piedāvājumu
Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti