Biznesam  |  Blogs  | 
LV LV
25.02.2016

“Tele2” Latvijā testē dronus bāzes staciju apsekošanai

Vadošais mobilo sakaru operators “Tele2” Latvijā testē iespēju izmantot bezpilota lidaparātus jeb dronus mobilo sakaru bāzes staciju torņu apsekošanai un tīkla plānošanai dabā. “Tele2” ir pirmais mobilo sakaru operators Baltijā un viens no pirmajiem Eiropā, kas šādai vajadzībai izmēģina dronus.
“Tele2” tehniskā direktore Līga Krūmiņa: “Mūs allaž ir iedvesmojušas jaunas, interesantas jomas! Patlaban “Tele2” tehniskā komanda testē dronu pielietošanu tīkla infrastruktūras uzturēšanas un attīstības mērķiem. Nodrošinām mobilos sakarus praktiski visā valsts teritorijā ar plašāko 4G tīkla pārklājumu, uzturot ievērojamu skaitu bāzes staciju torņu. Tīkla jaudas palielināšanai šogad vidēji uzbūvējam vienu 4G jaunu bāzes staciju katru dienu. Esošo bāzes staciju apsekošana un tīkla plānošana nozīmē apjomīgu darbu, un dronu pielietojums mums varētu palīdzēt strādāt efektīvāk, ietaupot laiku un cilvēkresursus, kā arī samazinot risku, kas pastāv, veicot darbus augstumā.”
“Pagaidām vēl ir pāragri spriest, cik plaši nākotnē izmantosim dronus, bet par to, ka droni perspektīvā ir lielisks palīgs mobilo sakaru nozarē, šaubu nav,” piebilst L. Krūmiņa.
 
Ar dronu palīdzību var uzņemt attēlus, filmēt un mērīt augstumu, un speciālists jeb dronu pilots, kas dronu kontrolē no zemes tiešsaistes režīmā, redz visu, kas notiek pārraugāmajā bāzes stacijas tornī un apkārtējā teritorijā no drona gaisa skatpunkta. Ar dronu palīdzību “Tele2” var veikt bāzes staciju torņu vizuālo inspekciju un ievākt nepieciešamo informāciju tīkla plānošanai dabā, piemēram, noteikt jaunās bāzes stacijas nepieciešamo augstumu un tiešo redzamību ar citām tuvākajām esošajām bāzes stacijām. Līdz šim, plānojot bāzes staciju būvniecību jaunā vietā, īpaši pilsētvidē, reizēm ir tikuši izmantoti pacēlāji, bet ar dronu tehnoloģijām tas vairs nav nepieciešams. Droni var arī piekļūt objektiem vai pacelties gaisā vietās, kas cilvēkam būtu bīstami vai sarežģīti. Tiesa, droniem ir arī savi trūkumi – to darbību var apgrūtināt koki, ēkas, arī laikapstākļi, piemēram, liels vējš, migla. Tomēr, ņemot vērā dronu tehnoloģiju straujo attīstību, daudzi trūkumi drīz paliks pagātnē.
 
“Tele2” testiem dronus nodrošina “Drone Technology”. Reinis Točelovskis, “Drone Technology” izpilddirektors: “Esmu pārliecināts, ka droni ir viens no būtiskākajiem tehnoloģiju sasniegumiem 21.gadsimtā. Ar droniem kardināli ir uzlabota pieeja dažādām mobilo sakaru nozares vajadzībām, piemēram, bāzes staciju torņiem, tādējādi paaugstinot drošību un kvalitāti. Droni ir spilgts apliecinājums tam, kā tehnoloģijas maina pasauli, un man ir patiess prieks, ka sākums tam ir Latvijā, kur satiekoties diviem inovatīviem uzņēmumiem – “Drone Technology” un “Tele2” – tiek sperts drosmīgs solis pretim nākotnei.”
 
“Tele2” aizvadītajā gadā izvirzījās līderpozīcijās Latvijā, uzbūvējot 4G tīklu ar plašāko pārklājumu Latvijā, vienlaikus “Tele2” kā pirmais sāka ieviest arī 4G++ tīklu. Kā tehnoloģiju līderis “Tele2” šogad turpinās investēt, attīstot superātrās 4G+ un 4G++ tehnoloģijas. Jau šobrīd “Tele2” 4G+ tīkls ir pieejams 16 Latvijas pilsētās, un šis skaits turpina pieaugt. “Tele2” ir Baltijā modernākais sakaru tīkls, kas piedāvā jaunākās paaudzes 4G, 4G+ un 4G++ pakalpojumus. “Tele2” klienti ir puse Latvijas iedzīvotāji.
Dalīties ar rakstu

Meklē izdevīgu piedāvājumu?

Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti