Biznesam  |  Blogs  | 
LV LV
19.07.2022

“Tele2” investīciju apjoms otrajā ceturksnī palielinājies par 146 %

Daudzpakalpojumu uzņēmuma “Tele2” veiktās investīcijas mobilo sakaru tīkla un pakalpojumu attīstībā šī gada otrajā ceturksnī palielinājušās par 146 %, salīdzinot ar aizvadītā gada otro ceturksni, un sasniedza gandrīz 4 milj. eiro. Pateicoties veiksmīgai uzņēmuma darbībai, turpināja pieaugt arī klientu un pieslēgumu skaits “Tele2” tīklā – tas palielinājies par aptuveni 3 %, ja salīdzina ar attiecīgo laika periodu pērn.
Augot klientu skaitam un pārdoto viedierīču apjomam, palielinājies arī uzņēmuma apgrozījums. “Tele2” apgrozījums šī gada otrajā ceturksnī sasniedza 38,3 milj. eiro, kas bija par 6,7 % vairāk nekā pērn. 

“Mēs turpinām strādāt efektīvi – uzņēmuma rentabilitātes rādītājs otrajā ceturksnī bija 40,2 %, kas ir augstākais rādītājs nozarē un apliecina, ka darbojamies pārdomāti un gudri šajos sarežģītajos ģeopolitiskajos un ekonomiskajos apstākļos. Finanšu rādītājus pozitīvi ietekmēja arī tas, ka bijām noslēguši elektroenerģijas iegādes līgumu par fiksētu cenu, kas mūs aizvadītajā ceturksnī pasargāja no strauji pieaugošajām elektroenerģijas cenām,” stāsta “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs. “Otrajā ceturksnī tika ieguldīts daudz darba attīstības jomā – modernizējām un uzstādījām jaunas mobilo sakaru bāzes stacijas, turpinājām darbu pie vērienīgās “Tele2” pamattīkla modernizācijas, kā arī sākām klientiem piedāvāt optiskā interneta pakalpojumus. Gandarījums ir arī par to, ka praktiski pabeidzām VoLTE tehnoloģijas ieviešanu, ir atlicis vien veikt testus. Šī tehnoloģija klientiem nodrošinās būtiski ātrāku zvana savienojuma laiku, kā arī augstāku balss un video zvanu kvalitāti. Visvairāk gan priecē, ka turpina augt klientu un pieslēgumu skaits, kas aizvien tālāk sniedzas pāri vienam miljonam un stiprina mūsu līderpozīcijas privātpersonu segmentā. Klienti acīmredzot novērtē mūsu veiktos ieguldījumus attīstībā, kā arī klientu apkalpošanas kvalitāti.”

Uzņēmuma EBITDAaL (peļņa pirms procentiem, nodokļiem un amortizācijas, un pēc nomas) otrajā ceturksnī bija 15,4 milj. eiro, kas ir par 8 % vairāk nekā pagājušā gada otrajā ceturksnī. 
 
Kā atzīst uzņēmumā, pēc nepieciešamo frekvenču izsoļu noslēgšanās šī gada sākumā, šobrīd norit darbs pie 5G tīkla izvēršanas un citu mobilo sakaru tehnoloģiju ieviešanas, lai nodrošinātu klientiem jaunākās paaudzes pakalpojumus. 

“Raugoties uz šī gada trešo ceturksni, mūs, līdzīgi kā daudzus citus uzņēmumus Latvijā, turpina satraukt ģeopolitiskā situācija pasaulē, kas atstāj nozīmīgu ietekmi uz biznesa vidi. Piemēram, mobilo sakaru industrija šobrīd saskaras gan ar atsevišķām tehnoloģiju piegādes problēmām, gan būtisko elektroenerģijas cenu pieaugumu. Vienlaikus mēs apzināmies, ka mūsu izaicinājumi ir nebūtiski, ja salīdzinām ar to, kas šobrīd notiek Ukrainā un ar ko saskaras šīs valsts iedzīvotāji, cīnoties par savu un visas Eiropas brīvību. Tieši tādēļ mēs iespēju robežās palīdzam bēgļiem, kas ieradušies Latvijā, nodrošinot uz laiku viņiem bezmaksas mobilos sakarus,” atzīst V.Vancovičs.
Dalīties ar rakstu

Meklē izdevīgu piedāvājumu?

Atstāj savu numuru un mēs ar tevi sazināsimies tuvākajā darba dienā.

Sūtīt
Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti