Biznesam  |  Blogs  |  RU
23.07.2020

“Tele2”: iedzīvotāji telefonu iegādei vidēji tērē 361 eiro

Mobilo sakaru operatora “Tele2” dati liecina, ka TOP5 pirktākie viedtelefonu zīmoli pirmajā pusgadā ir “Samsung”, “Huawei”, “Apple”, “Nokia” un “Xiaomi”. Salīdzinot ar aizvadītā gada pirmo pusgadu, visstraujāko izaugsmi piedzīvojis “Xiaomi” zīmols. Savukārt vidējā summa, ko klienti tērē par telefona iegādi, palielinājusies par aptuveni 15%. 

TOP5 populārākie modeļi, ko izvēlas klienti, ir “Samsung Galaxy A51”, “Huawei P30 Lite”, “Huawei P Smart”, “Samsung Galaxy A20e” un “Apple iPhone 11”. Visbiežāk klienti telefonus izvēlas melnā, zilā un baltā krāsā.


“Kopumā ir novērojams, ka turpina palielināties viedtelefonu lietošanas laiks. Ja gadu iepriekš klienti viedtelefonu lietoja aptuveni pusotru gadu un pēc tam iegādājās jaunu, tad šobrīd tie ir jau divi gadi. Vispieprasītākie ir vidējās klases telefoni un vidējā summa, ko šī gada pirmajā pusgadā klients iztērēja par telefona iegādi, bija 361 eiro. Klienti mobilos tālruņus galvenokārt pērk, izmantojot nomaksas iespēju,” saka “Tele2” komercdirektors Raivo Rosts.

Kā atzīst “Tele2”, viedtelefonu tirgu pirmajā pusgadā negatīvi ietekmēja pandēmija un klientu centru slēgšana uz gandrīz diviem mēnešiem. Lai arī digitālajos kanālos klientu skaits ļoti strauji pieauga, tas nespēja kompensēt klientu centru slēgšanu. Šobrīd situācija stabilizējas un pieprasījums pēc telefoniem atkal palielinās.
Dalīties ar rakstu

Vēl neesi Tele2 klients?

Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti