Biznesam  |  Blogs  | 
LV LV
13.07.2021

Kam būs vairāk match? Joka pēc instalēta Tinder lietotne aizved līdz kāzām.

No sadarbības ar žurnālu IR
Amanda un Sandis Siliņi pat iedomāties nespēja, ka joka pēc instalēta Tinder lietotne viņus aizvedīs līdz kāzām. Finanšu analītiķe un YouTube satura veidotāja Amanda Siliņa ar vīru Sandi iepazinās 2016. gadā. Lietotni Tinder abi telefonā instalēja joka pēc — Amanda ar draudzeni gribēja noskaidrot, kurai būs vairāk match jeb saderību, bet Sandis lietotni izmantoja, lai nosistu laiku gada tumšā perioda vakaros. Ar dažām meitenēm arī saticies un secinājis — lieka laika tērēšana.


Kādu laiku abu starpā valdīja klusums, bet liktenīgo pavērsienu gluži kā pasakā izraisīja balle. Amanda universitātes Ziemassvētku ballē jau bija izdejojusies un sāka garlaikoties, kad pēkšņi nodomāja uzrakstīt Sandim un piedāvāt satikties. Pirms trim dienām bija nopirkusi savu pirmo mašīnu, tāpēc attālums līdz Garkalnei nešķita šķērslis. «Es jau gāju gulēt un uztvēru to kā joku. Teicu: labi, brauc! Un viņa atbrauca!» Saņēmis ziņu, ka Amanda ir klāt, Sandis vēl arvien nespēja noticēt, taču uzvilka botas un devās ārā. Papildu uztraukumu radīja tas, ka puisis atskārta — Amandai ir savs YouTube kanāls, kuram jau tobrīd bija vairāk nekā 10 tūkstoši sekotāju!
«Ak, šausmas! Ko es tagad daru? Viņa taču ir populāra! Ko nu es iešu ar viņu satikties!»
Ārā viņu patiešām gaidīja Amanda — balles kleitā un kurpēs, salokotiem matiem un uzkrāsojusies. Taču Sanda frizūra neatbilda tam, ko solīja Tinder bildes. «Viņš nesen bija nogriezis matus un izskatījās pēc ezīša. Kur ir tavi smukie mati?» Amanda atceras, kā, tērpies lielā ziemas jakā, viņš nācis pretim ar apskāvienam atplestām rokām.
Apsēdušies mašīnā, abi nosprieda — darba dienas pusnakts nav īstais laiks, kad doties uz kafejnīcu dzert tēju. Atlika vien braukt uz McDonald’s. Sandis ierosināja ēdienu notiesāt Daugavas krastā. «Tā kļuva par mūsu vietiņu. Kad uznāk sentimentāls garastāvoklis, braucam uz turieni apēst «maķīti»,» atklāj Amanda.
Jau tonakt abi saprata, ka tiksies vēl.
Bet desmitajā dienā jeb 26. decembrī Sandis jautāja, vai Amanda grib būt viņa draudzene. Starp citu, pēc maltītes McDonald’s. «Tā kā nav nekā tāda, kas man tevī nepatiktu, — aiziet!» piekrita Amanda. Pēc četriem mēnešiem abi ievācās kopējā dzīvoklī. Liepājniecei Amandai bija apnicis mitināties kopmītnēs, un viņa draudzenei vaicāja: vai dzīvot kopā ar Sandi ir laba ideja? Nav, teica draudzene. Tomēr pēc pāris dienām īres līgums jau bija parakstīts, lai gan Sandim tikko bija palikuši 18 un viņš vēl mācījās Rīgas Valsts tehnikumā. «Taču mums tas šķita tik loģiski,» saka Amanda.
Viņi rēķināja — ar abu stipendijām vajadzētu pietikt. Taču, nonākdami gandrīz tukšā dzīvoklī, saprata, ka ar Sanda mammas iedoto dvielīti, krūzi un karoti nepietiks. Vajag arī šķīvjus, ziepes, paklāju un ko tik vēl ne! «Pirmajā veikalā iztērējām ap 80 eiro. Iznācis ārā, sapratu — tā ir gandrīz puse naudas, kas mēnesī paredzēta ēdienam. Ko darīsim?» atceras Sandis. Jauniešus izglāba tas, ka viņš tikko bija ticis pie jauna darba.
Amanda uzskata — finanšu pratība viņus ļoti satuvināja: «Mums ir līdzīga izpratne par naudu. Zinu pārus, kam ir grūti, jo katrs naudas vērtību izjūt citādi.» Arī karjeru abi izvēlējušies saistīt ar finansēm — Amanda strādā bankā un maģistrantūrā mācās finanšu inženieriju, bet Sandis studē finanšu menedžmentu. Un matemātikas privātstundas pie Amandas, par kurām viņš interesējās, sākot saraksti, ir aktuālas vēl arvien. Viens no pāra hobijiem ir investēšana — viņi seko līdzi akciju tirgiem un kriptovalūtai.
«Perfektā kombinācija: pietiekami daudz kopējā, kas satuvina, un atšķirīgā, lai ir interesanti vienam ar otru,» par abu attiecībām saka Amanda.
Viņu fascinē tas, kā Sandis pēc mizas vien spēj pazīt kokus un aizrautīgi stāstīt par to, kā darbojas mašīnas. Savukārt viņas hobijs ir video veidošana. Ar tehniku palīdz arī Sandis, taču filmēties viņš piekrīt reti. «Nesen TikTok man jautāja: kāpēc Sandis nekur nav redzams? Vai izšķīrāties?» Taču ir gluži otrādi — vasarā viņi svinēs pirmo kāzu gadadienu.

Foto — Ieva Salmane

Pilnu rakstu lasiet žurnāla Ir speciālizdevumā Digitālais dzīvesveids.
Dalīties ar rakstu

Meklē izdevīgu piedāvājumu?

Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti