Biznesam  |  Blogs  |  RU
18.03.2016

Džezs hiphopa paaudzei – Hosē Džeimss

“Rīgas Ritmi 2016“ 29. aprīlī Rīgas Kongresu namā piedāvās modernā džeza izpildītāja Hosē Džeimsa (José James) koncertu.
Amerikāņu vokālists Hosē Džeimss iekarojis klausītāju sirdis gan kā solo mākslinieks, gan kā dažādu mūzikas apvienību dalībnieks. Mūziķis, kurš nereti tiek dēvēts par džeza izpildītāju hiphopa paaudzei, savā daiļradē apvieno džezu, soulmūziku, elektroniskās deju mūzikas stilu drum’n’bass, repu, rokmūziku un tā dēvēto spoken word jeb runātā vārda stilistiku, veidojot pats savu, unikālu skanējumu.
 

Tele2 un Zelta Zivtiņas klientiem biļetes uz koncertu ar 25% atlaidi! 
Kas jādara, lai iegūtu biļetes ar atlaidi? 

•    Sūti SMS ar tekstu RITMI uz numuru 1626, un Tu saņemsi kodu.
•    Uzrādi kodu "Biļešu Paradīze" kasēs vai internetā – www.bilesuparadize.lv.Amerikāņu vokālists Hosē Džeimss iekarojis klausītāju sirdis gan kā solo mākslinieks, gan kā dažādu mūzikas apvienību dalībnieks. Mūziķis, kurš nereti tiek dēvēts par džeza izpildītāju hiphopa paaudzei, savā daiļradē apvieno džezu, soulmūziku, elektroniskās deju mūzikas stilu drum’n’bass, repu, rokmūziku un tā dēvēto spoken word jeb runātā vārda stilistiku, veidojot pats savu, unikālu skanējumu.
Mineapolisā, ASV dzimušo un augušo Hosē jau kopš bērnības aizrāvusi vokālā māksla. Nonākot Ņujorkā un uzsākot studijas Džeza un mūsdienu mūzikas jaunajā skolā (New School of Jazz and Contemporary Music), viņam pavērās jauns skats uz mūzikas apvāršņiem. Ļoti dažādie viņam interesējošie žanri un to piedāvātās iespējas organiski saplūda ar Džeimsa vokālo talantu, radot svaigu un modernu stilu. 
Mūziķis atzīst, ka nekad nav centies apzināti iekļauties kādā konkrētā žanrā un viņa daiļradē vienmēr vadošā bijusi interese tieši par mūzikas daudzpusīgumu. Piemēram, albumā “While You Were Sleeping” dzirdamas atsauces gan uz alternatīvo rokmūziku, ko Hosē klausījies agrīnā jaunībā (“Radiohead”, “Nirvana”), gan arī uz R&B, džezu un pat savā unikālajā stilistikā muzicējošo divdesmitgadnieku paaudzes dziesminieku Frenka Oušena (Frank Ocean) un Džeimsa Bleika (James Blake) radīto mūziku.

Viņa debijas albums “The Dreamer” nāca klajā 2008. gadā un izpelnījās pozitīvas atsauksmes tieši pateicoties žanriskajam daudzpusīgumam. Ieraksts ierindojās arī prestižā izdevuma “Jazz Times” gada ierakstu topā, ieņemot 21. vietu. Pēcāk iznākuši vēl pieci studijas ieraksti un notikušas neaizmirstamas uzstāšanās festivālos visā pasaulē – “North Sea Jazz Festival”, “Victoria Jazz Festival”, “Billboard Live” un citviet. 2012. gadā Hosē Džeimss noslēdza līgumu ar leģendāro džeza izdevniecību “Blue Note”. 

Šogad viņš devies jaunākā albuma “Yesterday I Had the Blues” reklamēšanas tūrē, izpildot programmu, kas veltīta džeza leģendai Billijai Holidejai (Billy Holiday) saistībā ar viņas 100 gadu jubileju. Lai arī Hosē muzikālās intereses sniedzas arī krietni ārpus džeza robežām, tieši Holideju viņš dēvē par savu “muzikālo māti”. Rīgā viņš uzstāsies pirmoreiz.

“Viens no pēdējās dekādes aizraujošākajiem izpildītājiem." – Allmusic

Koncerts ieskandina šā gada festivālu “Rīgas Ritmi”, kas notiks 16. reizi laikā no 29. jūnija līdz 2. jūlijam. Biļetes uz Hosē Džeimsa koncertu 29. aprīlī nopērkamas “Biļešu paradīzes” kasēs. 
Vairāk informācijas
www.rigasritmi.lv
www.josejamesmusic.com

Mosties pavasara ritmos!

 

Vēl neesi Tele2 klients?

Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti