Savējiem izdevīgāk
12.02.2021

Populārākie un ērtāk lietojamie video saziņas rīki uzņēmējiem

2020. gads bijis lielu izaicinājumu pilns daudziem uzņēmumam, liekot operatīvi transformēt līdzšinējo biroja dzīvi darbam attālināti. Pašiem darbiniekiem šīs pārmaiņas nenozīmē tikai ērto biroja krēslu apmainīt pret mīkstu dīvānu ar kaķi komplektā. Te ir runa par prasmi pielāgoties, apgūt jaunus risinājumus un veiksmīgi tos pielietot, lai arī attālinātā režīmā darba pienākumus izdotos paveikt kvalitatīvi un precīzi. Īpaši aktuāli tas ir biznesa komunikācijā, kur klātienes sapulces, klientu un partneru tikšanās jāpārceļ uz online vidi. Video saziņa kopš pavasara daudzos uzņēmumos kļuvusi nu jau par neatņemamu ikdienas sastāvdaļu. Pētījumu un konsultāciju uzņēmums “Gartner” noskaidrojis, kuri ir trīs uzņēmēju iecienītākie video saziņas rīki 2020. gadā.“Zoom Meetings”

Šis ir pērnā gada uzņēmēju pieprasītākais videokonferenču rīks, kas ļauj lietotājiem komunicēt tiešsaistē gan video, gan tikai audio formātā. Pakalpojums piedāvā reāllaikā ierakstīt sarunas, veikt piezīmes, vairākiem dalībniekiem reizē koplietot ekrānu un citas funkcijas. Ērtākai un saistošākai komunikācijai “Zoom Meetings” ļauj izmantot emocijikonas, filtrus, iespēju pacelt roku, ja vēlies runāt, kopīgot mūziku un video. Pakalpojums ļauj komunicēt vairākos formātos, ieskaitot grupās un viens pret viens. Čata vēsture ir ērti caurlūkojama, dodot iespēju atrast meklējamo pēc atslēgvārda. Failus iespējams uzglabāt pat desmit gadus. “Zoom Meetings” pieejama arī tāda iespēja kā “Waiting Room”, kas sapulces organizatoram ļauj iepazīties ar dalībniekiem, kā arī vajadzības gadījumā atteikt dalību tiem. Ikvienu sapulci iespējams ieplānot vai sākt, izmantojot “Outlook”, “Gmail” vai “iCal” kalendāru rīkus.“Zoom Meetings” darbosies gan pārlūkā kā desktop aplikācija “Windows”, Mac un “Linux” ierīcēs, gan arī būs pieejama “Android”, “iOS” un “Windows” lietotājiem. Pakalpojumam ir bezmaksas un maksas versijas, kas savā starpā atšķiras ar funkciju klāstu un ierobežojumiem. “Basic” versija domāta vairāk personiskai komunikācijai līdz 100 dalībniekiem. Maziem un vidējiem uzņēmumiem piemērotākās būs “Pro”, “Business” vai “Zoom United Business” versijas. Savukārt lieliem uzņēmumiem labi kalpos “Large Meetings” abonēšanas plāns, kas sapulcēs ļauj piedalīties līdz 1000 dalībniekiem. Tāpat pieejams īpašs audio plāns, kas domāts komunikācijai, izmantojot vienīgi telefona zvanu.

“Microsoft Teams”

Tā ir biznesa komunikācijas platforma, ko izstrādājusi kompānija “Microsoft” kā daļu no “Microsoft 365” produktu grupas. Šis risinājums piedāvā reāllaika dokumentu koplietošanas un rediģēšanas, tiešsaistes sapulču rīkošanas un citas iespējas. Visu komunikāciju “Microsoft Teams” iespējams sadalīt kanālos, kur dalībnieki var skatīt, pievienoties vai uzsākt jaunu sarunu. Platforma piedāvā dokumentu saglabāšanu “SharePoint” vietnē, kurā automātiski tiek saglabāti visi sarunās izmantotie faili. Tiešsaistes videozvanu iespēja ļauj koplietot ekrānu ar citiem dalībniekiem. “Microsoft Teams” piedāvā arī tiešsaistes sapulces, kurās atšķirībā no tiešsaistes videozvaniem var piedalīties līdz pat 10 000 lietotāju - gan tie, kuri darbojas uzņēmumā, gan ir tieši nesaistīti ar biznesu. Savukārt audio konferenču funkcija dod iespēju dalībniekam pievienoties tiešsaistes sapulcei, izmantojot tālruni. Tādā veidā lietotājs var pilnvērtīgi komunicēt, esot ceļā vai vietās bez interneta pieslēguma. “Microsoft Teams” arī iespējams sinhronizēt ar kalendāru, kas palīdzēs gan sapulču plānošanā un organizēšanā, gan arī ērtāk saplānot savu dienu.Pakalpojuma pamata versija, līdzīgi kā “Zoom Meetings”, ir pieejama bez maksas. Savukārt, ja uzņēmums abonējis “Microsoft365” vai “Office365”, sapulču rīkošanā un norisē iespējams tikt pie vēl papildus iespējām, piemēram, sapulču sinhronizāciju ar citiem “Microsoft” risinājumiem. “Microsoft Teams” pieejams lietošanai desktop versijā (“Windows”, “Linux” un “Mac” ierīces), mobilajās ierīcēs ar “Android” un “iOS” operētājsistēmu, kā arī interneta pārlūkprogrammās.

“Cisco Webex”

Uzņēmēju iecienīta ir arī “Cisco Webex” platforma, kas piedāvā drošas integrētas audio, video un satura koplietošanas iespējas tieši no “Cisco Webex” mākoņa. Salīdzinoši plašs funkciju klāsts domāts gan maziem un vidējiem, gan arī lieliem uzņēmumiem. Lietotājam ir iespēja piedalīties un ieplānot sapulces gan no pārlūkprogrammas, gan mobilās aplikācijas. Iespējams koplietot audio, video un cita veida saturu, tostarp no digitālajām tāfelēm. Izmantojot funkciju “People Insights”, lietotājs var iegūt vairāk informācijas par pārējiem sapulces dalībniekiem. Savukārt “Webex Intelligence” automātiski noņem apkārtējos trokšņus, kā arī atpazīst lielu daļu žestu, kas var būt labs komunikācijas papildinājums. Mākslīgajā intelektā balstītais “Webex Assistant” reāllaikā sastāda piezīmes un transkribē ierakstu. “Cisco Webex” iespējams kopīgot ar kalendāriem - “Google Calendar”, Microsoft Outlook” un “Office 265”. Turklāt lietotājs var sākt sapulci arī no tādiem rīkiem kā “Salesforce”, “Slack” vai “Microsoft Teams”.Pakalpojums ir pieejams gan kā bezmaksas, gan maksas pakalpojums - uzņēmums var izvēlēties kādu no vairākiem abonēšanas plāniem: bezmaksas (līdz 100 dalībniekiem) sākuma, Plus, Biznesa vai Uzņēmuma (līdz 100 000 dalībnieku) plānu. Ikvienu no tiem pirmo mēnesi var izmantot bez maksas. “Cisco Webex” darbosies gan caur pārlūkprogrammu, gan desktop (ierīcēs ar “Windows” un “Mac” operētājsistēmu) un mobilajā versijā (“Apple” un “Android” viedierīcēs). Šeit gan jāatzīmē, ka, uzsākot videokonferenci no mobilās ierīces, to nebūs iespējams ierakstīt.

Bez “Zoom Meetings”, Microsoft Teams” un “Cisco Webex” pieejami vēl daudz un dažādi risinājumi, kas sniegs reāllaika video komunicēšanas iespējas dažāda veida uzņēmumiem. Katrs no tiem ik pa laikam saņem uzlabojumus un tiek pilnveidots, pielāgojoties mainīgajām lietotāju vajadzībām. Viss, kas vajadzīgs, ir saprast, kas no tā ir nepieciešams tavam biznesam.

Kā aizvadīt kvalitatīvus videozvanus?

Būtiski, ka, lietojot šos vai kādus citus videokonferenču rīkus, vienmēr jāatceras daži svarīgi sīkumi, lai sapulces noritētu veiksmīgi un bez liekiem pārpratumiem. Gluži kā klātienes konferencēs, kur visi visus redz un dzird skaidri, video sapulcēs labais stils būs noregulēt mikrofona skaņu tā, lai visiem skaidri saprotams, ko saki - labāk izmantot austiņas ar mikrofonu. Savukārt, ja runā tavs kolēģis, mikrofona skaņu labāk izslēgt. Tāpat arī ieteicams likt aiz auss nianses par apgaismojumu - vislabāk, ja videokonferences laikā atrodies pie loga (tikai lai nav logs aiz muguras) vai kādā citā gaišā vietā, lai esi skaidri saredzams. Tāpat arī padomā par neitrālu fonu, lai kadrā nerēgojas mājokļa remonts vai drēbju kalni.
Dalīties ar rakstu

Vēl neesi Tele2 klients?

Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti