Biznesam  |  Blogs  |  RU
16.10.2017

“Tele2” tīklā pieejamas pirmās 5G Ready bāzes stacijas

Šonedēļ vadošā mobilo sakaru operatora “Tele2” tīklā parādās pirmās 5G Ready bāzes stacijas, ar to iezīmējot jaunu attīstības posmu Latvijas telekomunikāciju nozarē. 5G cienīgu kvalitāti operatora bāzes stacijās Ziepniekkalnā un Talsos nodrošinās Nokia AirScale Radio Access aparatūra, kas palīdzēs “Tele2” sasniegt maksimālo ātrumu līdz pat 1 gigabitam sekundē (Gbps). Ar 5G ienākšanu šis ātrums pieaugs līdz 10 Gbps. Gada nogalē ar identisku tehnoloģiju tiks aprīkota arī bāzes stacija Valmierā.

“5G ir nākotne, kas tuvojas straujiem soļiem. Kamēr lielākie telekomunikāciju tirgus spēlētāji vēl tikai prezentē pirmās tehnoloģijas, programmatūras un ierīces 5G nodrošināšanai un uztverei, mēs jau sākam tās adoptēt. “Tele2” vienmēr tiecas piedāvāt klientiem inovatīvākos un kvalitatīvākos pakalpojumus ne vien Latvijā, bet arī citviet. Jau tagad, sagatavojot infrastruktūru 5G tīkla darbībai, mūsu klienti būs starp pirmajiem pasaulē, kuri izbaudīs mākoņātru mobilo sakaru tīklu un internetu,” apliecināja “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs. 
 
Jau šobrīd 5G Ready Nokia AirScale aparatūra palielina datu pārraides ātrumu un tā nodrošina vēl lielāku 4G++ mobilā tīkla un interneta jaudu. Savukārt ar jaunākās programmatūras pieejamību “Tele2” 5G Ready bāzes stacijas klientiem spēs nodrošināt  datu pārraides ātrumu līdz pat 1 gigabitam sekundē. Nākotnē stacijas caurlaides spēja sasniegs līdz 28 gigabitiem sekundē, tādējādi spējot vienlaikus apkalpot daudz vairāk aktīvu lietotāju, nodrošinot kvalitatīvu mobilo sakaru tīklu un internetu.
 
“Taču ir būtiski atcerēties, ka 5G tīkla priekšrocības varēs izbaudīt tie lietotāji, kuru ierīces atbalstīs 5G tehnoloģiju. Vienkāršiem vārdiem sakot, lietotāja viedtālrunim ir jāspēj uztvert 5G frekvences un tās apstrādāt,” piebilst Valdis Vancovičs.
 
Neskatoties uz lielāku 5G Ready Nokia AirScale ātrumu un jaudu, aparatūra ir līdz pat 60% energoefektīvāka un dabai draudzīgāka. Pašlaik paredzēts, ka 5G mobilais sakaru tīkls un internets varētu aizņemt plašu frekvenču diapazonu, sākot no zemajām frekvencēm līdz pat 28 GHz. Jāpiebilst, ka “Tele2” jau ir veicis izmēģinājumus 700 megahercu frekvenču diapazonā un atzīst šo spektru par pilnībā izmantojamu mobilajos sakaros. 

Vēl neesi Tele2 klients?

Saistītie raksti

16.04.2021

Strīmeri. Dejas interneta laikmetā

Kur dejot, kad pēkšņi vairs nevar dejot klātienē? Pie ekrāniem! DJ Kārlis Ķilkuts ir Latvijas tiešsaistes diskotēku pionieris – pirmais, kurš pagājušā gada martā sāka veidot tiešsaistes diskotēkas Twitch platformā. Gada laikā karantīnas disko ir iemantojis lielu popularitāti un visvairāk apmeklētākā tiešsaistes diskotēka bijusi ar toreizējo veselības ministri Ilzi...
16.04.2021

Bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs: "Viedierīces šobrīd ir atļautas un pat vēlamas!"

Pārguruši vecāki un kā citroni izspiesti bērni jau ir neapstrīdama realitāte. Vēl mazliet jāiztur! Kā palīdzēt bērniem, kas mēnešiem mēģina sadzīvot ar noteiktajiem ierobežojumiem? Bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs mammamuntetiem.lv raidījumā “Vecāku stunda” stāsta, ka pandēmijas laikā bērnu vajadzības ir tādas pašas, kādas tās bija pirms tam. Proti, nozīme ir bērna vecumposmam, jo katrā...
16.04.2021

Kārdinājums ielūkoties svešā dzīvē: sociālajos tīklos meklējam atzinību un sarunbiedrus

No sadarbības projekta ar žurnālu IR Sociālos tīklus vismaz reizi nedēļā Latvijā izmanto pusotrs miljons iedzīvotāju. Daudzi izvēlas no malas vērot citu cilvēku šķietami ideālo dzīvi, kamēr citi platformas izmanto, lai stāstītu par sevi un nopelnītu. Kāda ir iekšējā motivācija publicēt privātu saturu publiskai apskatei sociālajos tīklos un kāda — ieskatīties svešinieku ikdienā? ...
Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti