Biznesam  |  Blogs  |  RU
30.10.2018

“Tele2”: senioru vidū trīs reizes pieaugusi interneta lietošana telefonā

Arvien vairāk Latvijas iedzīvotāju vecumā no 65 gadiem izmanto mobilo telefonu, lai atrastu sev noderīgu informāciju internetā, liecina vadošā mobilo sakaru operatora “Tele2” apkopotie dati.  Mobilā interneta izmantošana vecāka gada gājuma cilvēku vidū pēdējo divu gadu laikā augusi trīs reizes jeb par aptuveni 230%.

“Mūsu dati skaidri apgāž mītu, ka seniori nelabprāt apgūst jaunās tehnoloģijas.  Šogad “Tele2” veiktajā pētījumā noskaidrojās, ka vecumā virs 60 gadiem, viedtālruņus lieto jau 70% cilvēku. Vienlaikus novērojamas arī straujas izmaiņas tehnoloģiju lietošanas paradumos – arī seniori priekšroku dod interneta lietošanai telefonā, savukārt datora izmantošanai, ar nolūku pieslēgties internetam, ir tendence samazināties. Straujo pieaugumu var skaidrot gan ar mobilo pakalpojumu attīstību internetā, gan ar pieaugošo tehnoloģiju pratību senioru vidū,” viedokli pauž “Tele2” komercdepartamenta direktors Raivo Rosts.
 
Protams, mobilā interneta aktīvākie lietotāji ir jaunākā paaudze. To ļoti labi arī apliecina mobilā interneta lietošanas dati skolēnu brīvlaikā. Piemēram, aizvadītajā nedēļā, kad Latvijas skolās bija rudens brīvlaiks, “Tele2” tīklā reģistrētais mobilo datu patērētais apjoms audzis par 16%, salīdzinot ar nedēļas vidējo patēriņu.
 
“Pieaugošā interese par mobilo datu lietošanu liek operatoriem nepārtraukti pilnveidot savu tīklu un arī mēs – Tele2 nākamajā gadā uzstādīsim un modernizēsim jaunas bāzes stacijas, lai nodrošinātu vēl jaudīgāku mobilo internetu visā Latvijas teritorijā. Tieši tādēļ arī šobrīd mēneša garumā veicam interneta jaudas testu, ikvienam klientam dodot iespēju izmantot neierobežotu interneta apjomu, lai saprastu, kuras ir tās vietas Latvijā, kur ir lielākais izaugsmes potenciāls un nepieciešams vēl vairāk palielināt mobilā tīkla kapacitāti,” atzīst R. Rosts.

Vēl neesi Tele2 klients?

Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti