Biznesam  |  Blogs  | 
LV LV
4.11.2019

Tele2 sasniedz vēsturiski lielāko vidējo mobilā interneta lejupielādes ātrumu

Saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšana komisijas (SPRK) oficiālajiem mērījumiem, mobilo sakaru operators Tele2, kas pēdējos trīs gados nodrošina vidēji ātrāko mobilo interneta lejupielādes ātrumu Latvijā, šī gada deviņos mēnešos sasniedzis jaunu rekordu. Tagad vidējais mobilā interneta lejupielādes ātrums ir 52,62 Mbit/s.
SPRK mērījumi no šī gada sākuma veikti jau vairāk nekā 960 vietās visā Latvijā. Jāatzīmē, ka 2016. gada vidējais lejupielādes ātrums bija “tikai” 27,5 Mbit/s,, bet aizvadītajā gadā – 45,86 Mbit/s.

“Mēs nepārtraukti turpinām darbu pie sava 4G tīkla attīstības Latvijā – šogad esam uzbūvējuši desmitiem jaunu bāzes staciju. Mūsu stratēģiskais virziens ir nākotnē pēc iespējas vairāk bāzes staciju pieslēgt optiskajam tīklam, kas ļaus ļoti būtiski uzlabot Tele2 mobilo sakaru tīkla kapacitāti un jaudu,” saka Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

SPRK oficiālie mērījumi uzrāda arī ļoti labu latentuma rādītāju. Šis rādītājs ir svarīgs, lai tiešsaistē netraucēti skatītos video, spēlētu spēles, piedalītos videokonferencēs un izmantotu citus pret laika aizturēm jutīgus pakalpojumus. Latentuma ietekme nav jūtama, ja tā vērtība ir mazāka par 75–100 milisekundēm (ms). Tele2 gadījumā šī vērtībā ir vidēji 36,24 ms. Aizvadītajā gadā šis rādītājs bija 40,65 ms.
Dalīties ar rakstu

Meklē izdevīgu piedāvājumu?

Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti