Biznesam  |  Blogs  |  RU
17.11.2017

“Tele2” radītais “Latvijas alfabēts” izgaismo Bastejkalnu STARO RĪGA festivāla ietvaros

Kamēr gaidītākā rudens gaismas festivāla STARO RĪGA dalībnieki vēl tikai gatavojas lielajam notikumam, “Tele2” objekts “Latvijas alfabēts” jau 16. novembra vakarā izgaismoja Bastejkalnu un priecēja garāmgājējus ar īpašu instalāciju, kas ir veltīta operatora radītajam pirmajam īstajam latviešu alfabētam. Ikvienu burtu veido kāda īsta valsts ainava no putna lidojuma. Šeit varēs apsveikt tuviniekus, bildināt mīļoto vai ierakstīt sev zīmīgu frāzi, ar skaistiem vārdiem izgaismojot visu Bastejkalnu. Izjūti brīnumaino “Tele2” objekta atmosfēru: https://failiem.lv/u/uvhhq3yd.

Pirmais īstais “Latvijas alfabēts” tika izveidots ar 4G drona palīdzību, ko radīja “Tele2” inženieri. Dronam lidojot pāri visai valstij, tika atklātas vēl neredzētas ainavas – ezeri, koki, ceļi, lauki, upes un ielejas, kas veido rakstus un pat alfabēta burtus. Piemēram, lidojuma laikā pēkšņi pļavā bija redzams A, B vai pat Ņ burts, ko veido ābeļdārzs.
 
“Tele2” objekts gaismas festivāla STARO RĪGA ietvaros būs pieejams Bastejkalnā starp pilsētas kanālu un Raiņa bulvāri katru vakaru no plkst. 17.00 līdz 23.00 līdz pat 20. novembrim.  Savukārt interneta lietotāji ar pirmo “Latvijas alfabētu”, kas ir veidots no reāliem Latvijas dabā sastopamiem objektiem, var iepazīties lietotnē latvijasalfabets.lv. Lietotne jau tagad ir pieejama visiem interesentiem, un tajā var izpētīt katru burtu un uzzināt, kurā Latvijas malā tas atrodas. Papildus tiek piedāvāta iespēja gan sagatavot savu īpašo kartiņu un nosūtīt sveicienu mīļajiem, gan arī ar “Latvijas alfabēta” burtiem iemūžināt kādu sev ļoti zīmīgu frāzi.
 
Plašāk par projektu lasi latvijasalfabets.lv. Savukārt informācija par 4G dronu un ekspedīciju pieejama “Tele2” mājaslapā: http://ej.uz/Tele2_4GDrona_ekspedicija
 
Šogad gaismas festivāls STARO RĪGA priecēs savus skatītājus no 17. līdz 20. novembrim un gaismas instalācijas būs apskatāmas katru vakaru no plkst. 17.00 līdz 23.00. Festivāls turpina tradīciju sveikt Latviju dzimšanas dienā, vairojot gaismu un dzīvespriecīgu kopības sajūtu, izgaismojot Rīgas ielas un ēkas, parkus, laukumus un pagalmus. 10.gaismas festivāls “Staro Rīga 2017” iezīmē gaismas ceļu uz Latvijas simtgadi un šī gada tēma ir “Uz zvaigznēm”. Gaismas festivālu STARO RĪGA organizē Rīgas dome un Rīgas domes Kultūras departaments sadarbībā ar vadošajiem Latvijas gaismas un video māksliniekiem, pasākumu organizatoriem un mākslinieku grupām.

Vēl neesi Tele2 klients?

Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti