Biznesam  |  Blogs  |  RU
13.12.2019

Tele2: mobilos telefonus maina retāk un priekšroku dod dārgākām ierīcēm

Mobilo sakaru operatora Tele2 dati liecina, ka šogad, salīdzinot ar aizvadīto gadu, pārdoto mobilo telefonu daudzums palielinājies par 8%, neskatoties uz to, ka kopējais mobilo telefonu tirgus Latvijā stagnē. Uzņēmuma dati arī rāda, ka par 12% pieaudzis to klientu skaits, kas iegādājas dārgākus mobilos tālruņus.

Populārāko telefonu vidū būtiskas pārmaiņas nav novērojamas, joprojām līderu trijniekā ir Samsung, Huawei un iPhone, taču šogad savas pozīcijas ir stiprinājuši arī Nokia un Xiaomi, kas gūst arvien lielāku popularitāti.

“Mēs varam novērot, ka palielinās telefonu dzīves cikls – šobrīd tie jau ir divi gadi. Klienti mobilos tālruņus galvenokārt pērk izmantojot nomaksas iespēju, tajā pašā laikā nedaudz ir palielinājies to klientu skaits, kas iekārtas pērk uzreiz par pilnu summu,” saka Tele2 mazumtirdzniecības direktore  Dace Škrabe. “Kopējo tirgus attīstību ietekmē inovāciju trūkums mobilo telefonu jomā, jo, lai arī tirgū parādās  jauni modeļi, klienti ir kļuvuši prasīgāki un viņus pārsteigt ir arvien grūtāk. Tas atspoguļojas arī kopējā Latvijas mobilo telefonu tirgus kritumā par 10%. Skatoties uz nākamo gadu, lielākais un aktuālākais jautājums telekomunikāciju nozarē ir, kas notiks ar Huawei pozīcijām tirgū.”

Lai arī pārliecinoši lielāko tirgus daļu aizņem viedtālruņi, nemainīgi stabilas pozīcijas vēl joprojām ir arī tā dēvētajiem “podziņu telefoniem”. Tos savas vienkāršās funkcionalitātes dēļ galvenokārt izvēlas seniori.

“Būtiski ir arī tas, ka arvien vairāk klientu izvēlas apdrošināt savus mobilos tālruņus, ņemot vērā to, ka pieaug mobilo telefonu tirgus vērtība. Šobrīd jau tiek apdrošināts katrs piektais mobilais telefons,” atzīst D. Škrabe.

Šogad aptuveni 10% no kopējā pārdoto telefonu apjoma ir iegādāti Tele2  interneta veikalā.

Vēl neesi Tele2 klients?

Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti