Biznesam  |  Blogs  |  RU
3.02.2020

“Tele2” kļuvis par pelnošāko un rentablāko mobilo sakaru operatoru Latvijā

“Tele2” kļuvis par pelnošāko mobilo sakaru operatoru Latvijā, ņemot vērā tīrās peļņas rādītāju – uzņēmuma neauditētā tīrā peļņa 2019. gadā sasniegusi 31,66 miljonus eiro. Vienlaicīgi “Tele2” sasniedzis augstāko rentabilitātes rādītāju nozarē (38,1%), kas apliecina uzņēmuma darbības efektivitāti.

“Tele2” aizvadītā gada finanšu rezultāti liecina, ka uzņēmums uzlabojis visus galvenos finanšu rādītājus. Uzņēmuma apgrozījums no pamatdarbības pieaudzis par 8,1%, bet kopējais apgrozījums – par aptuveni 4%, sasniedzot 130,5 miljonus eiro. Palielinājusies arī EBITDA līdz 49,77 miljoniem eiro.

“2019. gads “Tele2” bija ļoti veiksmīgs, un pamats tam ir mūsu veiktās investīcijas modernizācijā, kas palielinājās par 93%, kā arī pārdomātā biznesa stratēģija un produktu portfelis. Šogad turpināsim spēcīgu attīstību un rūpēsimies par augstāko mobilo sakaru pakalpojumu kvalitāti, investējot ap 10 miljoniem eiro 4G un 5G tīkla izvēršanai – uzstādīsim aptuveni 50 jaunas bāzes stacijas, stiprināsim kapacitāti, pieslēdzot mobilās bāzes stacijas optiskajam tīklam Rīgā, kā arī uzstādīsim modernākas tehnoloģijas bāzes stacijās Latvijas reģionos,” stāsta “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

Aizvadītajā gadā “Tele2” strādāja aptuveni 310 darbinieki, un nodokļos uzņēmums samaksāja 21,1 miljonu eiro.

“Šogad turpināsim darbu pie 5G tīkla izvēršanas. Mēs plānojam komercrežīmā uzstādīt vairākas 5G bāzes stacijas dažādās Latvijas pilsētās. Mūsu plāns ir 5G tīklu veidot pakāpeniski, lai būtu gatavi pieprasījumam pēc šīs tehnoloģijas brīdī, kad tirgū parādīsies plašāks un pieejamāks 5G ierīču klāsts,” piebilst V.Vancovičs.

2019. gadā “Tele2” kopumā uzstādīja 60 jaunas bāzes stacijas, kā arī veica modernizācijas darbus 190 bāzes stacijās visā Latvijā. Līdz ar to “Tele2” visā Latvijā ir jau vairāk nekā 1050 mobilās bāzes stacijas. Regulāras investīcijas tīklā nodrošinājušas, ka “Tele2” pērn bija augstākie vidējie mobilo sakaru tīkla lejupielādes rādītāji Latvijā, kā apliecināja Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) oficiālie mērījumu dati.

Vēl neesi Tele2 klients?

Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti