Biznesam  |  Blogs  |  RU
31.05.2017

“Tele2” ar 4G ekspedīciju Latvijā izmēģina pirmo auto, kas pārvietojas interneta ātrumā


Vadošais mobilo sakaru operators “Tele2” sadarbībā ar inženieriem no inovāciju centra “LinkMenu Fabrikas” Viļņas Ģedimina Tehniskajā universitātē (VĢTU) radījis unikālu automobiļa vadības sistēmu, kas ļauj pārvietoties ar konkrētajā vietā pieejamo 4G mobilā interneta lejupielādes ātrumu – megabiti sekundē tiek pārvērsti kilometros stundā. Šis ir pasaulē pirmais un, iespējams, arī vienīgais šāda veida automobilis, kura ātrumu nosaka internets, nevis autovadītājs. 
 
“Mobilais internets ikvienam palīdz būt apritē un lietas kursā par visu. Ik dienu mērķtiecīgi attīstām tīkla infrastruktūru, lai pēc iespējas vairāk iedzīvotāju Latvijā būtu pieejams ātrs un kvalitatīvs internets. Un priecājos, ka tam ir rezultāts - mūsu klienti var lietot ātrāko mobilo internetu Latvijā, jo tieši “Tele2” pēc SPRK mērījumiem nodrošina vidēji lielāko mobilā interneta lejupielādes ātrumu Latvijā,” uzsver Valdis Vancovičs, “Tele2” valdes priekšsēdētājs.
 
Lai pārliecinātos par 4G tīkla pieejamību, “Tele2” izaicināja “KaralisTE” vadītājus Martu Selecku un Gustavu Terzenu  kopā ar “Tele2” Radiotīkla plānošanas vadītāju Arti Apini piedalīties “4G Ekspedīcijā”. Tā devās ceļā ar 4G auto, divās dienās šķērsojot Latviju no Dagdas līdz Jūrkalnei.
 
“Tas bija īsts izaicinājums – vadīt auto, kura ātrumu nosaka internets! Ceļojot šajā auto, varu droši apliecināt – “Tele2” 4G tīkls patiešām bija pieejams visur, gan pilsētās, gan pavisam nomaļās Latvijas vietās. Tas bija patiesi aizraujošs piedzīvojums!” stāsta Gustavs Terzens.
 
Ideja par šādi aprīkotu 4G auto radās “Tele2”, savukārt automašīna ar unikālo 4G tehnoloģijas vadības sistēmu aprīkota sadarbībā ar VĢTU speciālistiem, un, kā norāda Radošuma un inovāciju centra vadītājs Mykolas Bistrickas, vissarežģītāk bija radīt tādu automobiļa vadības sistēmu, kuru kontrolē interneta ātrums, nevis autovadītājs, turklāt lai šīs sistēmas nenonāktu pretrunā. Automašīnā iebūvētā sistēma nemitīgi analizē konkrētajā vietā pieejamo interneta ātrumu. Borta dators konvertē izmērīto interneta ātrumu uz kilometriem stundā, un attiecīgi automobiļa motora vadības bloks pēc saņemtās informācijās liek attīstīt noteiktu ātrumu. Nepieciešamības gadījumā 4G vadības sistēma var tikt ieslēgta vai izslēgta.
 
Plašāk par  4G Ekspedīciju un tās piedzīvojumiem uzzināsiet šeit: https://www.tele2.lv/ekspedicija/
 

Vēl neesi Tele2 klients?

Saistītie raksti

16.04.2021

Strīmeri. Dejas interneta laikmetā

Kur dejot, kad pēkšņi vairs nevar dejot klātienē? Pie ekrāniem! DJ Kārlis Ķilkuts ir Latvijas tiešsaistes diskotēku pionieris – pirmais, kurš pagājušā gada martā sāka veidot tiešsaistes diskotēkas Twitch platformā. Gada laikā karantīnas disko ir iemantojis lielu popularitāti un visvairāk apmeklētākā tiešsaistes diskotēka bijusi ar toreizējo veselības ministri Ilzi...
16.04.2021

Bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs: "Viedierīces šobrīd ir atļautas un pat vēlamas!"

Pārguruši vecāki un kā citroni izspiesti bērni jau ir neapstrīdama realitāte. Vēl mazliet jāiztur! Kā palīdzēt bērniem, kas mēnešiem mēģina sadzīvot ar noteiktajiem ierobežojumiem? Bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs mammamuntetiem.lv raidījumā “Vecāku stunda” stāsta, ka pandēmijas laikā bērnu vajadzības ir tādas pašas, kādas tās bija pirms tam. Proti, nozīme ir bērna vecumposmam, jo katrā...
16.04.2021

Kārdinājums ielūkoties svešā dzīvē: sociālajos tīklos meklējam atzinību un sarunbiedrus

No sadarbības projekta ar žurnālu IR Sociālos tīklus vismaz reizi nedēļā Latvijā izmanto pusotrs miljons iedzīvotāju. Daudzi izvēlas no malas vērot citu cilvēku šķietami ideālo dzīvi, kamēr citi platformas izmanto, lai stāstītu par sevi un nopelnītu. Kāda ir iekšējā motivācija publicēt privātu saturu publiskai apskatei sociālajos tīklos un kāda — ieskatīties svešinieku ikdienā? ...
Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti