Biznesam  |  Blogs  |  RU
8.02.2021

Izmanto pandēmijas laiku gudri – pāris noderīgi online apmācību rīki pieaugušajiem

Laikā, kad liela daļa mūsu ikdienas aizrit, atrodoties mājsēdē, iespējams, tieši šis ir īstais brīdis, lai apgūtu kādu jaunu prasmi, kam nebija laika pieķerties agrāk. Internets šajā ziņā sniedz daudz iespēju, kā salīdzinoši vienkārši, neizejot no mājas, uzdāvināt sev kādu aizraujošu hobiju vai “iekāpt” jaunā profesijā. Dažādas tiešsaistes apmācības un kursi ir ērts veids, kā lēnā garā gan iemācīties adīt, gan programmēt vai teju perfekti apgūt jaunu valodu. Iespēju patiešām ir daudz un dažādu, un zemāk vari iepazīties ar dažām ierosmēm, kā šo pandēmijas laiku izmantot vēl lietderīgāk un aizraujošāk.

“LU Open Minded”

Viens no lokāli pieejamiem apmācību resursiem ir “LU Open Minded”, kas ikvienam interesentam piedāvā dažādus tiešsaistes maksas kursus, no kuriem lielāko daļu iespējams vērot jebkurā laikā un vietā. Tajos var piedalīties gan augstskolu absolventi ar iespēju vēlreiz atgriezties universitātē, taču nu jau vairāk savam priekam apgūt kaut ko jaunu, gan jebkurš cits, kuram interesē konkrētā tēma un vēlas to apgūt padziļinātāk, jo priekšzināšanas nav nepieciešamas. Pasniedzēji ir Latvijā vadošie nozaru eksperti, analītiķi un akadēmiķi. Iepriekš šie kursi lielākoties bija klausāmi klātienē, taču pandēmijas dēļ šo pašu saturu var apgūt tiešsaistē. Turklāt kursu noslēgumā ir iespēja izpildīt noslēguma pārbaudījumu un saņemt apliecinājumu par to apgūšanu.
 


“LU Open Minded” piedāvāto kursu tēmu loks ir visai plašs un ik pa laikam saraksts tiek papildināts ar jaunām lekcijām. Tuvākās tiešsaistes lekcijas norisināsies sākot no februāra vidus. Piemēram, LU profesore Zanda Rubene astoņu lekciju ciklā pastāstīs par digitālo bērnību un sniegs padomus digitālās paaudzes audzināšanā. Interesentiem tiek piedāvāti arī pastāvīgi pieejami kursi. Viens no tādiem ir pētnieka Andra Šuvajeva četru lekciju cikls par naudas nozīmi. Pievienoties “LU Open Minded” platformai vari šeit.

“Elements of AI” mākslīgā intelekta kursi

Mākslīgajam intelektam (MI) jau šobrīd ir būtiska ietekme uz vairumu nozaru un darbaspēku kopumā. Vienlaikus vēl aizvien sabiedrības zināšanas par šo tehnoloģiju ir visai vājas. Lai vismaz 1% Latvijas iedzīvotāju būtu lietas kursā par to, kas ir MI un ko tas dara, IT Izglītības fonds “Start(IT)” un Rīgas Tehniskā universitāte sadarbībā ar uzņēmumu “Reaktor” un Helsinku Universitāti piedāvā ikvienam interesantam bezmaksas tiešsaistes kursos “Elements of AI” apgūt mākslīgā intelekta pamatus. Kursu saturs sadalīts sešās lielās daļās – kas ir mākslīgais intelekts, problēmu risināšana ar MI, mākslīgais intelekts reālajā pasaulē, mašīnmācīšanās, neironu tīkli un MI ietekme. Kas ir svarīgi – priekšzināšanas programmēšanā nebūs nepieciešamas, taču mazliet matemātikas vajadzēs gan.
 

“Elements of AI” kursu apguve notiek individuāli, katram savā atbilstošajā tempā, bez īpašas steigas. Katru no kursa sešām daļām var apgūt vidēji piecu līdz desmit stundu laikā. Taču izstrādātāju ieteikums ir pārāk to visu nevilkt garumā un censties apmācības pabeigt sešu nedēļu laikā, katrai no daļām veltot apmēram nedēļu. Ja viss izdosies veiksmīgi, finišā kā apbalvojums pienāksies ne tikai jaunās zināšanas, bet arī sertifikāts. Tas tiks izsniegts, ja paveikti vismaz 90% uzdevumu, turklāt vismaz puse no tiem izpildīti pareizi. Pieteikties kursiem vari šeit.

“Codeacademy” programmēšanas kursi

Nav akmenī iekalts, ka iemācīties programmēt nevar pašmācības ceļā. Iespējams, šis ir īstais laiks spert pirmos soļus koda darināšanā un apgūt kādu no programmēšanas valodām. Šajā ziņā pieejami daudz un dažādi online kursi. Viens no šādiem rīkiem, kas ir gana populārs jauno programmētāju vidū un diezgan ērti lietojams arī pilnīgiem iesācējiem, ir “Codeacademy”. Tas ir diezgan daudzveidīgs resurss, kas piedāvā apgūt populārākās programmēšanas valodas sākot no HTML un CSS līdz Python, JavaScript, PHP un citām. Ja zināsi kaut tikai pamatus, būs iespēja sākt savu karjeru tādās jomās kā mājaslapu izstrāde, mašīnmācīšanās, mājaslapas dizains, videospēļu izstrāde, datu vizualizācija un citās, kas darba tirgū šobrīd ir ļoti pieprasītas.
 

Paši kursu pamati jeb “Basic” abonēšanas plāns pieejams bez maksas, taču, ja radīsies interese un vēlēsies izmēģināt savus spēkus nopietnāk, vari izvēlēties kādu no maksas abonēšanas plāniem. “Basic” līmenī saturs un uzdevumi ietver pašus koda veidošanas pamatus, kurus čakli apgūstot, noslēgumā jau, iespējams, varēsi izveidot savu vienkāršu mājaslapu. Savukārt “Pro” līmenis jau ir drusku sarežģītāks, arī iekļauti praktiski uzdevumi, kas jāpielieto kopā ar konkrētā profesijā nepieciešamajām prasmēm. Atsevišķs abonēšanas plāns tiek piedāvāts arī veselām komandām uzņēmumā.

Apgūsti jaunu valodu “Udemy” platformā

Ja tehniskā puse ne visai, varbūt pēdējais laiks iemācīties kādu jaunu valodu. Mūsdienās tā nav nekāda neiespējamā misija šo prasmi apgūt arī internetā, īpaši, ja ir pieejami tik daudz tiešsaistes resursu. Nav svarīgi, vai vēlies nostiprināt savas zināšanas, piemēram, angļu valodā vai pilnīgi no nulles iemācīties franču, spāņu, ķīniešu vai citas valodas. Viens no šādiem resursiem, kur patstāvīgi, diezgan ērtā un vienkāršā veidā iemācīties interesējošās valodas pamatus, ir “Udemy” platforma. Tā piedāvā dažādu valodu apguvi cilvēkiem ar atšķirīgu valodas zināšanu līmeni (beginner, intermediate vai expert). Piemēram, ja vēlies iemācīties spāņu valodu, platforma piedāvās veselus 698 rezultātus, no kuriem varēsi izvēlēties savām vēlmēm, vajadzībām piemērotāko, kā arī maciņam draudzīgāko. Nodarbību saturs ietver gan lekcijas, gan arī praktiskos uzdevumus, kas dažādos veidos ļauj pārbaudīt valodas lietojumu.
 

Valodu apmācības šajā vietnē lielākoties ir par maksu, taču šobrīd kursus iespējams iegādāties ar diezgan ievērojamu atlaidi. Turklāt, ja pēc 30 dienām izlemsi, ka tomēr nevēlies turpināt, samaksāto naudu saņemsi atpakaļ. Jāpiebilst, ka “Udemy” pieejamas ne tikai valodu apmācības, bet vēl visādi citādi kursi, ko piedāvā pasaulē slavenas un atzītas universitātes.

Ko vēl būtu vērts pieminēt un kas varētu būt aktuāli - atsevišķas tiešsaistes apmācību platformas ir radītas arī tieši pedagogiem. Ir pieejams gan maksas, gan bezmaksas saturs, tiešsaistes kursi un semināri, publikācijas un mācību materiāli, resursi par aktuālākajiem jautājumiem un lēmumiem izglītības jomā un e-apmācībām. Ieskaties šeit.

Šīs ir tikai dažas no online apmācību idejām, kā izmantot pandēmijas laiku lietderīgāk un uzdāvināt sev kādu jaunu prasmi un gabaliņu zināšanu, kas, iespējams, lielākā vai mazākā mērā dzīvē varētu noderēt. Ja ne jaunu profesija vai ko citu nozīmīgu, tad vismaz iegūsi to gandarījuma sajūtu, kas paliks pēc tam, kad zināšanu loks pastiepts “maķenīt” plašāk.

Vēl neesi Tele2 klients?

Saistītie raksti

26.02.2021

Piecas tehnoloģiju tendences 2021. gadam

Pērnā gada notikumi uzskatāmi parādīja, cik tehnoloģiski attīstītā pasaulē mēs dzīvojam. Apstākļos, kad teju visā pasaulē būtiski tika ietekmēta cilvēku pārvietošanās brīvība, liela daļa no mums, pateicoties dažādām tehnoloģijām, varēja turpināt strādāt attālināti. Par to liecina arī tas, ka pēc pagājušā pavasara iespaidīgā krituma akciju tirgos dažu mēnešu laikā notika vēsturē straujākā ekonomikas atkopšanās un...
8.02.2021

Noderīgi apmācību rīki skolēniem attālināto mācību laikā

Covid-19 pandēmija ienesusi teju revolucionāras izmaiņas izglītībā, kurām tā īsti neviens gatavs nebija. Arī bērniem šajā laikā nav viegli, jācenšas pielāgoties apstākļiem un, iespējams, vairāk nekā jebkad agrāk jāmācās papildus un krietni patstāvīgāk. Internetā dažādas bērniem domātas apmācības un kursi pieejami pārpārēm, atliek saprast, kas tieši vajadzīgs un kādā līmenī zināšanas vēlas papildināt. Arī...
8.02.2021

Krīzes laiks veicina digitālo prasmju attīstību

Pacenties kaut uz brīdi iztēloties, kāda būtu ikdiena šīs pandēmijas apstākļos bez interneta, datora, viedtālruņa, Zoom, MS Teams, Whatsapp vai citām vietnēm, kuru nosaukumus vairs neprasa paskaidrot ne pirmklasnieks, ne ome. Mobilo sakaru operatora “Tele2” un “Norstat” #paliecmajas iedzīvotāju pieredzes pētījums rāda, ka 70% cilvēku jauniegūtās digitālās prasmes turpinās izmantot arī...
Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti