Biznesam  |  Blogs  |  RU
4.07.2018

Ārzemēs dzīvojošos valstspiederīgos atgriezties Latvijā aicina jau 50 dažādi darba devēji

Mobilo sakaru operatora “Tele2” iniciētajai kustībai “Latvija strādā” kopš tās izveidošanas mazāk kā divu mēnešu laikā pievienojušies jau 50 dažādi darba devēji, kas apņēmušies apzināti strādāt pie ārzemēs dzīvojošo Latvijas valstspiederīgo piesaistes darbam Latvijā. Kopumā kustības partneri apņēmušies Latvijā atgriezt vismaz 223 aizbraucējus, piedāvājot konkrētas darbavietas ļoti dažādās jomās un mēģinot pielāgoties ar atgriešanos saistītajiem procesiem.

“Ikvienas organizācijas izaugsme atkarīga no tā, cik zinoši, mērķtiecīgi, darbspējīgi un  radoši ir tās darbinieki. Lai aizpildītu brīvās vakances, mēs vēlamies atgriezt Latvijā šādus izbraukušos valstspiederīgos. Prieks, ka kustība “Latvija strādā” vieno jau 50  līdzīgi domājošus darba devējus, kas saredz milzīgu potenciālu mūsu pašu draugos, rados un paziņās, kuri kādreiz izbraukuši no Latvijas. Ticu, ka kopā mums izdosies piesaistīt vismaz 1000 valstspiederīgos darbam  dzimtenē, lai vairotu Latvijas labklājību un būvētu tādu valsti, kurā ne vien gribās atgriezties, bet no kuras negribās arī braukt prom,” stāsta “Tele2” komercdepartamenta direktors  Raivo Rosts.
 
Starp pirmajiem 50 sadarbības partneriem atrodami dažādu nozaru un lielumu darba devēji, tostarp valsts pārvaldi pārstāvošas institūcijas. Šobrīd vislielāko cilvēku skaitu atgriezt apņēmušies “Latvijas Nacionālie bruņotie spēki”, kas gada laikā cer piesaistīt darbam 30 cilvēkus no aizbraucēju vidus. “GMG Grupa” pārstāvētie četri kustības partneri kopumā publiski apņēmušies atgriezt darbam Latvijā vismaz 40 aizbraucējus. Savukārt kustības iniciators un īstenotājs “Tele2” līdz gada beigām plāno piesaistīt darbam Rīgā un reģionos vismaz 10 aizbraucējus. Tāpat novērojama arī liela mazo un vidējo uzņēmumu iesaiste un interese par kustību.
 
Apskatīt visus 50 kustības biedrus un to piedāvātās vakances vai kontaktinformāciju iespējams kustības “Latvija strādā” mājaslapā www.latvijastrada.lv, kas tiek regulāri papildināta.
 
Par kustību “Latvija strādā”
 
“Latvija strādā” ir “Tele2” izstrādāta iniciatīva, kas aicina uzņēmumus, organizācijas un iestādes visā Latvijā brīvprātīgi vienoties kustībā, lai uzrunātu un piesaistītu Latvijas darba tirgum vairāk nekā 170 000 Latvijas valstspiederīgo, kas šobrīd dzīvo un strādā ārzemēs. Daļu no šiem cilvēkiem iespējams atgriezt Latvijā, piedāvājot konkrētas darba vietas un veidojot stratēģisku komunikāciju ar šo auditoriju, ko kustības biedri apņemas darīt, parakstot memorandu.
 
Kustības partneri aptver nozares sākot no mazumtirdzniecības, apkalpojošās sfēras un informāciju tehnoloģiju uzņēmumiem, kas šobrīd aktīvi meklē darbiniekus, līdz pat dažādu nozaru konsultāciju uzņēmumiem, mākslas nozari pārstāvošām organizācijām un valsts pārvaldes. Kustību atbalsta arī Latvijas Tirdzniecības un rūpniecības kamera.
 
Vairāk informācijas par kustību un pieteikšanos pieejama tās mājaslapā www.latvijastrada.lv.

Vēl neesi Tele2 klients?

Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti