Biznesam  |  Blogs  |  RU
8.04.2020

Aptauja: attālināti strādā aptuveni puse Latvijas iedzīvotāji

Mobilo sakaru operatora “Tele2” un pētījumu kompānijas “BERG Research” veiktā aptauja liecina, ka pusei Latvijas iedzīvotāju (50,4%) darba devējs šajā ārkārtējās situācijas laikā ļauj strādāt attālināti. Nedaudz lielākas iespējas veikt darbu attālināti ir publiskajā sektorā strādājošiem (53%), salīdzinot ar 47% privātajā sektorā strādājošo. Vismazāk iespēju (33%) strādāt attālināti ir tirdzniecības nozares darbiniekiem.
 

Ārkārtas situācija un darbs no mājām nes līdzi arī zināmus izaicinājums, un to apliecina arī veiktā aptauja. Proti, 54% Latvijas iedzīvotāji atzīst, ka līdz ar ārkārtējās situācijas izsludināšanu valstī viņiem ir kritusies darba produktivitāte.

“Lai veiksmīgi strādātu attālināti, ir nepieciešams gan piemērots tehniskais nodrošinājums, gan arī tāda uzņēmuma darba kultūra, kas iepriekš veicinājusi darbiniekus patstāvīgam darbam. Ja raugāmies uz aptaujas rezultātiem, tad redzam, ka 58% iedzīvotājiem darba devējs nodrošina datortehniku, 38% – instruē par attālinātās saziņas risinājumiem, savukārt trešdaļai jeb 32% darba devējs apmaksā mobilos sakarus,” saka “Tele2” personāla vadītāja Aija Bite-Ozere, piebilstot, ka tehniskais nodrošinājums noteikti var būt viens no lielākajiem šķēršļiem, ja dators, piemēram, ir jādala ar citiem ģimenes locekļiem.

“Lai neciestu produktivitāte uzņēmumiem ir svarīgi arī šajā laikā parūpēties, lai darbiniekiem būtu elastīgs darba laiks, ja mājās vienlaikus atrodas arī bērni, kuri prasa rūpes un kuriem notiek attālinātais mācību process. 68% no tiem, kuri veic darba pienākumus attālināti, atzīst, ka darba devējs ļauj strādāt elastīgā darba režīmā, kas ir ļoti apsveicami. Un, kas būtiski, 33% uzņēmumu nodrošina arī emocionālo un psiholoģisko atbalstu,” piebilst A.Bite-Ozere.

Aptauja arī atklāj, ka mazāku atalgojumu saņēmējiem ir krietni vien mazākas iespējas strādāt attālināti. Darbu attālināti vairāk veic cilvēki ar augstāko izglītību (64%) un augstiem ienākumiem (71%).

Lai atbalstītu attālināto mācību un darba procesu, “Tele2” martā un aprīlī visiem saviem klientiem, kuriem nav bezlimita pieslēguma, bez papildu maksas ir piešķīris bezlimita mobilo internetu telefonā. Piešķirto datu apjoms mērāms vairāk 2,5 milj. eiro vērtībā. Mobilā mājas interneta pieprasījums šajā laikā palielinājies par 20%.

Iedzīvotāju aptauja veikta no 27. marta līdz 1. aprīlim. Tajā piedalījās 707 respondenti.

Vēl neesi Tele2 klients?

Saistītie raksti

16.04.2021

Strīmeri. Dejas interneta laikmetā

Kur dejot, kad pēkšņi vairs nevar dejot klātienē? Pie ekrāniem! DJ Kārlis Ķilkuts ir Latvijas tiešsaistes diskotēku pionieris – pirmais, kurš pagājušā gada martā sāka veidot tiešsaistes diskotēkas Twitch platformā. Gada laikā karantīnas disko ir iemantojis lielu popularitāti un visvairāk apmeklētākā tiešsaistes diskotēka bijusi ar toreizējo veselības ministri Ilzi...
16.04.2021

Bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs: "Viedierīces šobrīd ir atļautas un pat vēlamas!"

Pārguruši vecāki un kā citroni izspiesti bērni jau ir neapstrīdama realitāte. Vēl mazliet jāiztur! Kā palīdzēt bērniem, kas mēnešiem mēģina sadzīvot ar noteiktajiem ierobežojumiem? Bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs mammamuntetiem.lv raidījumā “Vecāku stunda” stāsta, ka pandēmijas laikā bērnu vajadzības ir tādas pašas, kādas tās bija pirms tam. Proti, nozīme ir bērna vecumposmam, jo katrā...
16.04.2021

Kārdinājums ielūkoties svešā dzīvē: sociālajos tīklos meklējam atzinību un sarunbiedrus

No sadarbības projekta ar žurnālu IR Sociālos tīklus vismaz reizi nedēļā Latvijā izmanto pusotrs miljons iedzīvotāju. Daudzi izvēlas no malas vērot citu cilvēku šķietami ideālo dzīvi, kamēr citi platformas izmanto, lai stāstītu par sevi un nopelnītu. Kāda ir iekšējā motivācija publicēt privātu saturu publiskai apskatei sociālajos tīklos un kāda — ieskatīties svešinieku ikdienā? ...
Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti