× Meklē vislabāko piedāvājumu? Atrodi šeit
25.11.2021

Aptauja: iedzīvotāji kā aktuālākās problēmas Latvijas sabiedrībā min polarizāciju, cieņas un cilvēcības trūkumu

Par aktuālākajām problēmām attieksmē vienam pret otru Latvijas iedzīvotāji atzīst uzskatu polarizāciju (79%), cieņas trūkumu (75%), naidu un agresiju (70%), kā arī cilvēcības trūkumu (64%), liecina mobilo sakaru operatora “Tele2” sociālās kampaņas #DariNevisNaido ietvaros veiktā aptauja. Vienlaikus 94% iedzīvotāju uzskata, ka cieņa vienam pret otru ir viena no būtiskākajām vērtībām cilvēka dzīvē, sabiedrībā un valstī. 
Aptauja atklāj interesantu ainu – vairums cilvēku norāda, ka izrāda cieņu pret citiem sabiedrības locekļiem digitālajā vidē (86%) un sabiedrībā kopumā (89%), savukārt, novērtējot citu iedzīvotāju cieņu pret citiem, vērtējums ir gluži pretējs – liela daļa (64%) atzīst, ka sabiedrībā valda cieņas trūkums.

“Viena no domāšanas lamatām, kas traucē mums būt objektīviem pret sevi un citiem, ir  fundamentālā atribūcijas kļūda – mēs sliecamies izskaidrot citu cilvēku uzvedību ar viņu personīgajām īpašībām, bet savu rīcību – ar objektīviem apstākļiem. Piemēram, ja citi cilvēki kritizē un apvaino citus, tad viņiem pietrūkst cieņas, bet tādu pašu savu uzvedību izskaidrojam, piemēram, ar pandēmiju. Ja aptaujā atzīstam, ka sabiedrībā pietrūkst cieņas, visticamāk, tās pietrūkst arī mūsos pašos, tikai, ņemot vērā iepriekš minēto mūsu iekšējo redzējumu par situāciju, mums ir grūti objektīvi ieraudzīt sevi un tādējādi uzņemties atbildību par savu rīcību. Ko darīt? Pirmkārt, saprast, ka mums ir šādas atribūcijas kļūdas un tās iemācīties atpazīt, otrkārt, sekot līdzi saviem patiesajiem uzvedības cēloņiem un, treškārt, “iejusties cita ādā”, lai veicinātu savu cieņpilnu un cilvēcīgu attieksmi pret citiem,” saka psihoterapeite Diāna Zande.

Kā atzīst iedzīvotāji, ja sabiedrībā valdītu cieņa vienam pret otru, tad mēs dzīvotu labākā vidē (70%), kas satuvina cilvēkus (57%) un veicina valsts izaugsmi (54%). Vēl kā ieguvumus no cieņpilnas sabiedrības iedzīvotāji norāda labāku personīgo (49%) un citu sabiedrības locekļu (45%) pašsajūtu, kā arī iespēju brīvāk paust savus uzskatus (36%). 

“Redzam, ka pandēmija asi izgaismo ielaistas mūsu sabiedrības problēmas. Ar sociālās kampaņas #DariNevisNaido palīdzību aicinām domāt par to, kā mēs viens ar otru komunicējam, vai mūsu attiecības ir cieņpilnas un vai varam ko darīt, lai situāciju uzlabotu. Kopā ar sabiedrībā zināmiem cilvēkiem, kuri arī atklāj, ka viņiem ne vienmēr izdodas būt cieņpilniem attiecībās ar citiem, mēs kampaņas #DariNevisNaido ietvaros aicinām ikvienu sākt ar sevi, būt cilvēcīgākiem un saprotošākiem un vairot labu enerģiju, ziedojot Bērnu slimnīcas projektam “Drosmes kaste”,” saka “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

Lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli par cieņu un cilvēcīgumu pandēmijas laikā Latvijas sabiedrībā, mobilo sakaru operators “Tele2” veica pētījumu sadarbībā ar “Norstat” šī gada novembrī, un tajā piedalījās 706 respondenti. Pētījums veikts “Tele2” sociālās kampaņas #DariNevisNaido ietvaros, kas ilgs līdz decembra vidum un kurā uzņēmums aicinās iedzīvotājus būt cieņpilniem un cilvēcīgiem vienam pret otru un mudinās iedzīvotājus negatīvu komentāru internetā rakstīšanas vietā paveikt kādu labu darbu. 

TV personība Aivis Ceriņš: https://youtu.be/iVWX6Rq1E84
Aktrise Dārta Daneviča: https://youtu.be/WD4ydAIFeqg
Šovmenis un grupas “Singapūras satīns” dalībnieks Krivenchy: https://youtu.be/sdzb6GW2neE
Sociālās kampaņas video: https://youtu.be/9ltkWTFLw3I
Dalīties ar rakstu

Meklē izdevīgu tarifu plānu?

Atstāj savu numuru un mēs ar tevi sazināsimies tuvākajā darba dienā.

Sūtīt
Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti