Biznesam  |  Blogs  |  RU
3.07.2013

Turpmāk zagtus telefonus būs grūtāk pārdot - Tele2 tos bloķēs visās Baltijas valstīs

No šodienas mēs uzsākam kopēju nozagto telefonu bloķēšanas sistēmu visās Baltijas valstīs.

 

Tele2 bloķēs nozagtos telefonus visās Baltijas valstīs, kā rezultātā varētu samazināties telefonu zādzību skaits. Nozagto telefonu bloķēšana notiek Lietuvā un Latvijā, savukārt Tele2 Igaunijā būs nākamā no Baltijas valstīm, kas pievienosies šai kopējai telefonu bloķēšanas sistēmai. Tele2 ir vienīgais mobilo sakaru operators, kas darbojas visās Baltijas valstīs.

 

Šogad pirmo četru mēnešu laikā Rīgas reģionā vien dažādos noziedzīgos veidos ļaundari ir ieguvuši 602 mobilos tālruņus, liecina Valsts policijas dati. Līdz šim bija iespējams bloķēt ierīci tikai konkrētajā valstī, kurā telefons ir reģistrēts, kas nozīmē to, ka zaglis varēja šādu ierīci pārdot pārējās Baltijas valstīs un jaunais īpašnieks to varēja lietot bez bažām. Ņemot to vērā, daļa nozagto telefonu tika realizēti kaimiņvalstīs.

 

“Gandrīz katram jeb 97% valsts iedzīvotāju ir mobilais telefons, kas vienmēr ir līdzi, turklāt lielākoties tas ir finansiāli vērtīgs – bieži vien pat dārgāks par televizoru vai datoru. Lai apgrūtinātu zagto telefonu pārdošanu vai lietošanu, apvienojam datu bāzes visās Baltijas valstīs, kas nozīmē to, ka, ja telefons būs bloķēts vienā valstī, arī pārējās divās Baltijas valstīs tas nedarbosies. Esam pārliecināti, ka, tā kā būs daudz grūtāk pārdot nefunkcionējošu ierīci, būs arī mazāks pamudinājums to zagt. Tas ļaus mums vairāk pasargāt klientus no šādiem atgadījumiem,” saka Tele2 drošības dienesta vadītājs Jānis Miķelsons.

 

“Policijas apkopotā informācija liecina, ka daļa dažādos noziedzīgos veidos iegūto mobilo tālruņu no Latvijas tiek relizēti kaimiņvalstīs, savukārt daļa Igaunijā un Lietuvā nozagto tālruņu nonāk pārdošanā Latvijā. Tele2 iniciatīva nozagto tālruņu bloķēšanai visās Baltijas valstīs palīdzēs cīnīties ar šo savdabīgo apmaiņu un samazināt kopējo mobilo tālruņu zādzību skaitu visās Baltijas valstīs,” saka Valsts policijas Preses un sabiedrisko attiecību sektora vadītājs Toms Sadovskis.

 

Ja tomēr nolemjat iegādāties telefonu “no rokas”, iesakām pieprasīt pirkumu apliecinošus dokumentus, kā arī pārliecināties, vai konkrētais telefons ir darba kārtībā un nav bloķēts.Tāpat aicinām tālruņa nozagšanas gadījumā vērsties ar iesniegumu Valsts policijā, lai palīdzētu noziedzīgā nodarījuma atklāšanā.

 

Papildu drošībai no šī gada maija mēs sadarbībā ar apdrošināšanas kompāniju Balta piedāvājam apdrošināt telefonus un datorus. Latvijā šis pakalpojums ir  pieejams ikvienā no 43 Tele2 klientu apkalpošanas centriem 21 pilsētā.

 

Līdz ko konstatējat, ka telefons ir pazudis, nekavējoties ziņojiet par to, zvanot uz Tele2 diennakts informatīvo dienestu (600, 29560600) vai Zelta Zivtiņa informatīvo dienestu (676, 29560676), vai arī griežoties tuvākajā Tele2 klientu apkalpošanas centrā – Tele2 reģistrēs ierīci savā sistēmā un to nobloķēs visās Baltijas valstīs.
 

Vēl neesi Tele2 klients?

Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti