Biznesam  |  Blogs  |  RU
18.02.2019

“Tele2” veiks pēdējā desmitgadē lielākās investīcijas, attīstībā ieguldot 20 miljonus eiro

2018. gadā vadošais mobilo sakaru operators “Tele2” sasniedza 126 milj. eiro lielu apgrozījumu, kas ir par 5% vairāk nekā 2017. gadā. Salīdzinot ar aizvadīto gadu, šogad uzņēmums būtiski plāno palielināt investīciju apjomu, attīstībā ieguldot 20 milj. eiro, tostarp vairāk nekā 15 milj. eiro atvēlot mobilā tīkla infrastruktūrai. Līdzekļi paredzēti pamattīkla modernizācijai, 5G ieviešanas darbiem, 80 jaunu bāzes staciju izveidei un papildu kapacitātes nodrošināšanai esošajās bāzes stacijās. Plānotās investīcijas ir lielākās pēdējā desmitgadē.

Uzņēmums aizvadītajā gadā ir spējis saglabāt arī augstākos rentabilitātes rādītājus nozarē (36,7%), kas liecina par labu uzņēmuma darbības efektivitāti.

“Mūsu darbības augstā efektivitāte, attīstības iniciatīvas un pārdomātās investīcijas ir veicinājušas uzņēmuma darbības rādītāju pieaugumu. Esam radījuši klientiem pievilcīgus un izdevīgus piedāvājumus, nepārtraukti sekojot līdzi mobilo telefonu lietošanas paradumiem un attīstības tendencēm, kas arī ļāvis saglabāt klientu lojalitāti ļoti augstā līmenī, kā arī otro gadu pēc kārtas būt labākajiem piesaistīto klientu ziņā no citiem operatoriem,” atzīmē “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

Aizvadītā gada apgrozījuma pieaugumu veicinājis arī pārdoto mobilo telefonu, dažādu viedierīču un aksesuāru daudzums  – apgrozījums pieaudzis par vairāk nekā 10%.

Lai arī 2019. gads būs zīmīgs ar pirmajiem soļiem 5G pasaulē, “Tele2” lielu vērību veltīs tieši esošā 4G tīkla jaudas palielināšanai.

“5G tīkla attīstība ir svarīga nākotnes kontekstā, domājot par moderno tehnoloģiju un biznesa risinājumu attīstību. Tam veltīsim daudz uzņēmuma finanšu un darbaspēka resursu. Vienlaikus apzināmies, ka joprojām svarīga ir arī 4G tīkla attīstība, jo šīs tehnoloģijas iespējas vēl ne tuvu nav izsmeltas, un svarīgi panākt, lai šis tīkls darbotos izclili dažādās Latvijas vietās,” uzsver V.Vancovičs. “Tieši tādēļ arī veiksim pēdējā desmitgadē lielākās investīcijas aptuveni 20 milj. eiro apmērā, lai uzlabotu mūsu esošo 4G bāzes staciju kapacitāti un izvietotu jaunas tajos Latvijas reģionos, kur interneta ātrums bijis mazāks, kā arī pilsētās, kur tīkla noslodze ir īpaši liela.”  

Jau ziņots, ka pērn, uzvarot regulatora izsolē un saņemot 5G pilnvērtīgai ieviešanai nepieciešamās nepārtraukta 100 Mhz  frekvenču spektra izmantošanas tiesības, “Tele2” ieguvis vislabākās pozīcijas starp operatoriem, lai pirmie saviem klientiem varētu nodrošināt 5G tīkla sniegtās iespējas.

Vēl neesi Tele2 klients?

Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti