Biznesam  |  Blogs  |  RU
10.12.2018

“Tele2” uzstādījis 1000. bāzes staciju Latvijā

Vadošais mobilo sakaru operators “Tele2”, turpinot sava mobilā tīkla attīstību, uzbūvējis tūkstošo bāzes staciju Latvijā - tā atrodas Lugažos, Valkas novadā. Šogad kopumā tīkla infrastruktūrā uzņēmums ieguldījis vairāk nekā 6 miljonus eiro un nākamgad investīcijas plānotas vēl lielākā apmērā, ņemot vērā 5G tīkla darbības uzsākšanu.   

Gandrīz visas “Tele2” bāzes stacijas Latvijā darbojas 4G režīmā un jau trešo gadu pēc kārtas, saskaņā ar Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) datiem, nodrošina vidēji ātrāko internetu Latvijā.
 
“Tīkla infrastruktūras attīstība ir viena no mūsu prioritātēm, tādēļ arī nākamgad investēsim lielus līdzekļus, lai paplašinātu un attīstītu savu 4G tīklu, kurš jau šobrīd pie zināmiem nosacījumiem un apstākļiem nodrošina datu lejupielādes ātrumu 1 Gbit/s. Šogad esam uzstādījuši 60 jaunas bāzes stacijas, bet nākamgad mūsu plānos ietilpst bāzes staciju skaitu palielināt par vēl 80, kas atradīsies dažādos Latvijas reģionos,” saka “Tele2” tehniskā departamenta direktore Līga Krūmiņa.
Novembrī “Tele2” pilnveidojis tīkla kapacitāti, uzstādot astoņas jaunas bāzes stacijas Liepājā, Tukumā, Jāņmuižā, Rīgā, Preiļos, Babītes novadā un Valkas pagastā.
 
“Lai arī vēl vairākus gadus 4G būs galvenais sakaru tīkls, aktīvi turpinām darbu pie 5G tīkla attīstīšanas un paredzam, ka jau 2019. gada vasarā 5G sniegtās iespējas būs pieejams tiem mūsu klientiem, kuriem būs atbilstošas iekārtas. Sākotnēji gan 5G tīkls būs pieejams tikai pilsētās,” stāsta L. Krūmiņa.  
 
Jāatzīmē, ka “Tele2” par 6,5 milj. eiro šogad iegādājās frekvenču joslu 5G ieviešanai, tādējādi uzņēmums ir vienīgais telekomunikāciju operators Latvijā, kura rīcībā ir pilna un nepārtraukta 100Mhz radiofrekvenču spektra josla, kas nepieciešama 5G pakalpojumu pilnvērtīgai sniegšanai.

Vēl neesi Tele2 klients?

Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti