Biznesam  |  Blogs  |  RU
26.11.2018

“Tele2” tīkla testēšanā iesaistījušies vairāk nekā 80 000 Latvijas iedzīvotāju

Noslēdzies vadošā mobilo sakaru operatora “Tele2” 4G mobilā tīkla jaudas tests, kurā piedalījās vairāk nekā 80 000 Latvijas iedzīvotāju, izmantojot iespēju aktīvi lietot neierobežotu internetu mobilajās ierīcēs bez papildu maksas. Tīkla testa laikā interneta patēriņš mobilajos telefonos palielinājās par vairāk nekā 30%, kas “Tele2” tīkla darbību neietekmēja un apliecināja tā stabilitāti. Testa laikā tika arī identificētas atsevišķas vietas, kur nepieciešams vairāk stiprināt tīkla kapacitāti.

“Šāda tipa tīkla infrastruktūras testēšana, aktīvi iesaistot Latvijas iedzīvotājus, mums ir svarīga, lai identificētu tās vietas Latvijā, kur mūsu klienti visvairāk izmanto mobilo internetu, un attiecīgi palielinātu tīkla kapacitāti šajās vietās. Jau nākamgad plānojam uzbūvēt vēl vismaz 80 jaunas 4G bāzes stacijas visā Latvijas teritorijā. Jāatzīmē, ka katrs ieguldījums esošās infrastruktūras attīstībā tuvina mūs 5G ieviešanai Latvijā,” stāsta “Tele2” tehniskā direktore Līga Krūmiņa.
 
Mēnesi ilgušajā testa periodā ikvienam “Tele2” klientam bija iespēja savā telefonā bez papildu maksas izmantot neierobežotu interneta apjomu. Straujākais mobilā interneta patēriņa pieaugums bija novērojams 9. novembrī, kad  “Tele2” īpaši aicināja ikvienu veikt aktivitātes, kas noslogo tīklu visvairāk – skatīties filmas un citu video saturu mobilajos telefonos, spēlēt tiešsaistē spēles vai lejupielādēt mūziku. Mobilā interneta patēriņš 9. novembrī, vienas dienas laikā pieauga par gandrīz 50%.
 
Iepriekš ziņots, ka, pateicoties moderno tehnoloģiju infrastruktūras un pakalpojumu attīstībai, sabiedrības kopējai digitalizācijai un ar to saistītajam pieprasījumam pēc mobilajiem datiem, gada laikā ievērojami audzis patērētais mobilo datu apjoms Latvijas pilsētās un novados. Saskaņā ar “Tele2” apkopotajiem datiem vidēji Latvijā tas audzis par teju 70%, savukārt Rīgā pieaugums ir zem vidējā rādītāja un ir 56%.  Starp līderiem, kur mobilā interneta lietojums attīstījies īpaši strauji, ir Saulkrastu (180% pieaugums), Krimuldas (+158%) un Kocēnu (+153%) novadi, salīdzinot ar aizvadīto gadu. Reģionu griezumā visstraujākais pieaugums ir Vidzemē – 77%.

Vēl neesi Tele2 klients?

Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti