Biznesam  |  Blogs  |  RU
14.12.2016

“Tele2” šogad uzbūvējis 395 jaunas 4G bāzes stacijas, nodrošinot plašāko un ātrāko 4G tīklu Latvijā

Vadošais mobilo sakaru operators “Tele2” 2016. gadā būtiski palielinājis 4G tīkla kapacitāti visā Latvijā, nodrošinot zibenīgo “Tele2” 4G internetu jau 98% Latvijas iedzīvotāju, kas šobrīd ir plašākais 4G pārklājums Latvijā. “Tele2” šogad visā Latvijas teritorijā kopumā ir uzbūvējis 395 jaunas 4G bāzes stacijas, kas nodrošina nemainīgi augstu pakalpojuma kvalitāti nemitīgi pieaugošajam “Tele2” mobilā interneta klientu skaitam un patēriņam.

“Šī gada deviņos mēnešos attīstībā investējām 7,75 miljonus eiro, lielāko daļu ieguldot tieši 4G tīkla infrastruktūrā. Mūsu klientiem, kas ir puse Latvijas iedzīvotāju, šobrīd nodrošinām ne tikai plašāko 4G pārklājumu, bet arī ātrāko mobilo internetu Latvijā. Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) šogad veiktie mērījumi aptuveni 400 punktos Latvijas teritorijā apliecina, ka “Tele2” ir pārliecinoši labākie rezultāti mobilā interneta ātruma diapazona mērījumos[1],” saka “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.
 
“Straujiem soļiem tuvojamies mērķim – piedāvāt klientiem labāko, plašāko un ātrāko 4G tīklu Latvijā. Tas nozīmē mūsu zibenīgā 4G tīkla pieejamību 97% Latvijas teritorijas, plašāko 4G pārklājumu Latvijā, kā arī vienu no visātrāk izveidotajiem un plašākajiem 4G tīkla pārklājumiem pasaulē. Lai to sasniegtu, šogad uzbūvējām 395 jaunas 4G bāzes stacijas visā valstī – 49 Vidzemes reģionā, 41 Zemgales reģionā, 78 Latgales reģionā un 54 jaunas stacijas Kurzemes reģionā. Rīgas reģionā šogad kopumā esam uzbūvējuši 173 jaunas 4G bāzes, no tām 119 stacijas Rīgā, nodrošinot lielāku kapacitāti un vēl lielāku interneta ātrumu katram lietotājam,” piebilst V.Vancovičs.
 
Šobrīd zibenīgo 4G internetu var lietot 98% Latvijas iedzīvotāju visos Latvijas novados un “Tele2” interneta klientu skaits jau sasniedz vairākus simtus tūkstošus. Aktīvākie mobilā interneta lietotāji dzīvo Rīgā un Pierīgā, tomēr pēdējā gada laikā mobilā interneta patēriņš strauji audzis arī reģionos, daudzviet uzstādot apjoma rekordus.
 
“Tele2” ir Baltijā modernākais mobilo sakaru tīkls, kas nodrošina jaunākās paaudzes 4G, 4G+ un 4G++ pakalpojumus un ir sagatavots nākotnei – līdz pat 20 reizēm lielākai tīkla slodzei, kuru tuvāko gadu laikā varētu radīt nemitīgi pieaugošā mobilā interneta lietošana. “Tele2” turpina izvērst arī 4G+ tīklu, kas šobrīd jau pieejams 26% iedzīvotāju 44 apdzīvotās vietās visā Latvijā, savukārt Rīgā, Jūrmalā, Rēzeknē, Daugavpilī un Ventspilī jau darbojas “Tele2” 4G++ tīkls, kas nodrošina šobrīd pasaulē ātrāko mobilo internetu.

 
[1] SPRK ik gadu veic izlases un sērijveida interneta pakalpojuma kvalitātes mērījumus ~400 punktos Latvijas teritorijā. “Tele2” uzrāda pārliecinoši labākos rezultātus, salīdzinājumā ar konkurentiem, ar interneta ātruma diapazonu virs 10 Mbit/s lielākajā daļā mērījumu.
 Plašāk par pētījuma rezultātiem 2016.gadā: https://www.sprk.gov.lv/lapas/regulatora-kvalitates-merijumi
 

Vēl neesi Tele2 klients?

Saistītie raksti

16.04.2021

Strīmeri. Dejas interneta laikmetā

Kur dejot, kad pēkšņi vairs nevar dejot klātienē? Pie ekrāniem! DJ Kārlis Ķilkuts ir Latvijas tiešsaistes diskotēku pionieris – pirmais, kurš pagājušā gada martā sāka veidot tiešsaistes diskotēkas Twitch platformā. Gada laikā karantīnas disko ir iemantojis lielu popularitāti un visvairāk apmeklētākā tiešsaistes diskotēka bijusi ar toreizējo veselības ministri Ilzi...
16.04.2021

Bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs: "Viedierīces šobrīd ir atļautas un pat vēlamas!"

Pārguruši vecāki un kā citroni izspiesti bērni jau ir neapstrīdama realitāte. Vēl mazliet jāiztur! Kā palīdzēt bērniem, kas mēnešiem mēģina sadzīvot ar noteiktajiem ierobežojumiem? Bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs mammamuntetiem.lv raidījumā “Vecāku stunda” stāsta, ka pandēmijas laikā bērnu vajadzības ir tādas pašas, kādas tās bija pirms tam. Proti, nozīme ir bērna vecumposmam, jo katrā...
16.04.2021

Kārdinājums ielūkoties svešā dzīvē: sociālajos tīklos meklējam atzinību un sarunbiedrus

No sadarbības projekta ar žurnālu IR Sociālos tīklus vismaz reizi nedēļā Latvijā izmanto pusotrs miljons iedzīvotāju. Daudzi izvēlas no malas vērot citu cilvēku šķietami ideālo dzīvi, kamēr citi platformas izmanto, lai stāstītu par sevi un nopelnītu. Kāda ir iekšējā motivācija publicēt privātu saturu publiskai apskatei sociālajos tīklos un kāda — ieskatīties svešinieku ikdienā? ...
Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti