Biznesam  |  Blogs  |  RU
12.09.2018

Tele2 izsolē iegūst labāko starta pozīciju 5G izvēršanai Latvijā

Vakar, 11.septembrī, Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (Regulatora) rīkotajā izsolē par 5G attīstībai izmantojamā radiofrekvenču spektra joslas lietošanas tiesību piešķiršanu uzvarējis vadošais mobilo sakaru operators Tele2. Līdz ar to Tele2 rīcībā šobrīd ir pilna un nepārtraukta nepieciešamā 100Mhz radiofrekvenču spektra josla, kas paredzēta 5G pakalpojumu sniegšanai.

“Šodien esam spēruši izšķiroši svarīgu soli pretim nākamās paaudzes tehnoloģiju ieviešanai. Mūsu rīcībā ir pilns, un vienīgajiem valstī – arī nepārtraukts 5G tehnoloģijai nepieciešamais radiofrekvenču diapazons, kas ļaus mūsu klientiem - gandrīz pusei Latvijas iedzīvotāju – nodrošināt labi strādājošu, jaudīgu 5G tīklu. Turpinām aktīvi attīstīt arī infrastruktūru - daļa bāzes staciju jau ir aprīkotas ar Nokia 5G-Ready AirScale aparatūru un šobrīd testējam Nokia programmatūru, kas ļaus sasniegt ātrumu līdz pat 1 gigabitam sekundē (Gbps). Nākamgad no mobilo ierīču ražotājiem ceram sagaidīt arī pirmās gala iekārtas (rūterus, “lietu interneta” ierīces), kas spēs darboties 5G tīklā,“ izsoles rezultātus komentē Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.
 
Tele2 radiofrekvenču 3550 MHz – 3600 MHz  spektra lietošanas tiesības piešķirtas uz 10 gadiem (no 2019.gada 1.janvāra līdz 2028.gada 31.decembrim). Izsoles dalībniekiem veicot vairāksolīšanu kopumā 250 izsoles kārtās, Tele2 uzvarējis ar piedāvāto cenu 6,525 miljoni euro.
 
Regulatoram izsoles rezultāti ir jāapstiprina un  lēmums par pieprasīto radiofrekvenču spektra lietošanas tiesību piešķiršanu ir jāpieņem ne vēlāk, kā desmit darba dienu laikā.  

Vēl neesi Tele2 klients?

Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti