Biznesam  |  Blogs  |  RU
28.01.2019

Tele2 ieguldīs 15 000 eiro sociālās uzņēmējdarbības vides attīstībā

Latvijā, saskaņā ar Labklājības ministrijas datiem, sociālā uzņēmuma statuss oficiāli ir piešķirts tikai 32 uzņēmumiem, lai gan realitātē šajā jomā darbojas krietni vien vairāk uzņēmumu. Lielākajai daļai jeb aptuveni 37% sociālo uzņēmumu darbības joma ir darba integrācija.
Lai atbalstītu jaunos uzņēmējus un veicinātu šo sabiedrībai nozīmīgo uzņēmējdarbības segmentu, vadošais mobilo sakaru operators “Tele2” kļuvis par sabiedriskās organizācijas “Reach for change” partneri un piešķīris sociālās uzņēmējdarbības vides veicināšanai Latvijā gan finansiālu atbalstu 15 000 eiro apmērā, gan konsultatīvu - četri “Tele2” vadošie darbinieki kļūs par mentoriem jaunajiem uzņēmējiem.

“Sociālās uzņēmējdarbības vide Latvijā attīstās un sakārtojas pamazām, taču, mūsuprāt, tai ir potenciāls, ņemot vērā citu valstu pieredzi. Piemēram, Eiropā kopumā šī uzņēmējdarbības veida loma jau tagad veido aptuveni 10% no Eiropas IKP un nodarbina aptuveni 15 milj. strādājošo. Tele2 sniegtais finansiālais un cilvēkresursu atbalsts paredzēts to sociālo uzņēmumu attīstībai, kuru darbība vērsta uz preču ražošanu vai pakalpojumu sniegšanu bērniem un jauniešiem,” atzīst “Tele2” valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs.

“Tikai pagājušajā gadā tika sakārtota likumiskā bāze sociālās uzņēmējdarbības veikšanai, tādēļ domājams šo uzņēmumu skaits turpinās pieaugt. Latvijā ar mūsu organizācijas palīdzību esam atbalstījuši 42 sociālās uzņēmējdarbības projektus akseleratorā, sniedzot zināšanu bāzi par ietekmes mērīšanu, biznesa modeļiem u.tml. Pēc atlases veikšanas, inkubatora atbalstu ir saņēmuši 15 sociālie uzņēmēji, no kuriem 4 šobrīd atrodas mūsu inkubatorā, un kuru darbība (gan ražotie produkti, gan sniegtie pakalpojumi) palīdz uzlabot bērnu un jauniešu dzīvi un labklājību Latvijā,” atzīst organizācijas “Reach for Change” pārstāve Kristīne Jansone.
 
Visu “Reach for Change” inkubatorā atbalstīto uzņēmēju darbība ir vērsta arī uz līdzdalību ANO Ilgtspējīgas attīstības mērķu (IAM) sasniegšanā. Par IAM ieviešanu nacionālā līmenī visas pasaules valstis sniedz ziņojumu ANO un Latvija izvēlējās ziņot tās simtgadē. Latvijas ziņojumā starp citām darbībām tiek minēta arī sociālās uzņēmējdarbības atbalsta sistēmas aprobēšana un jaunā sociālā uzņēmuma statusa piešķiršana, kas tiek pamatota ar to, ka darba devēja sociālajai atbildībai par sociālās atstumtības riskam pakļautajām personām ir jābūt lielākai.
 
Jāatzīmē, ka sociālajiem uzņēmumiem ir iespēja pieteikties grantiem valsts attīstības finanšu institūcijā ALTUM. Pēc ALTUM datiem, uz 31.12.2018., tika noslēgti granta līgumi ar sešiem sociālajiem uzņēmumiem, ar kopējo finansējumu 298 tūkstošu eiro apmērā.

“Reach for Change” ir starptautiska bezpeļņas organizācija, kas sniedz palīdzību sociālajiem uzņēmējiem, kuri uzlabo bērnu dzīves visā pasaulē. “Reach for Change” sniedzis atbalstu tādiem uzņēmumiem un organizācijām kā Cerību spārni (2018. gadā saņēma “Latvijas Lepnuma” balvu), Ulubele, Laboratorium, Kids GYM, Dana Narvaiša - Cēsu Jaunās Sākumskolas līdzdibinātājai u.c.
 

Vēl neesi Tele2 klients?

Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti