Biznesam  |  Blogs  |  RU
14.06.2018

Kādas viedierīces spēj jebkuru mājokli pārveidot par Gudru?

Gudrā māja vairs nav sapnis vai tāla nākotne. Vadošais mobilo sakaru operators “Tele2”, sākot ar šī gada maiju, savā sortimentā sāk piedāvāt pasaulē populāras un pārbaudītas viedierīces, kuras ne vien jebkuru mājokli padara par gudru, bet arī atvieglo saimnieku ikdienu, risinot vairākas sadzīviskas problēmas vienlaikus sekmējot mājokļa drošību. Pateicoties “Tele2” 100%* 4G pārklājumam pilsētās un 99,3%* pārklājumam lauku reģionos, viedierīces savās mājās var uzstādīt teju ikviens Latvijas iedzīvotājs neatkarīgi no dzīvesvietas.

Tehnoloģijas, ar kurām ieteicams sākt iepazīt gudro sadzīvi, ir viegli instalējamas, tās neprasa pārbūvēt visu mājokli vai arī iesaistīt speciālistu to apgūšanai. Būtiski, ka tās palīdz atrisināt arī vairākas problēmas, ar kurām ikviens no mums ir saskāries ikdienā.
 
Noteikti ir gadījies, ka kāds no ģimenes locekļiem, visbiežāk bērni, aizmirst vai nozaudē atslēgas.  Tas uzreiz rada neērtības visiem – vai nu kādam jāsteidzas mājās, vai nu vaininiekam jāgaida pie durvīm vairākas stundas. Vislabāk šo sasāpējušo problēmu spēj atrisināt gudrā atslēga – tā ir uzliekama pa virsu standarta slēdzenei un ļauj attālināti atslēgt un aizslēgt durvis. Turklāt telefonā ir sensors, kas, tuvojoties durvīm, reaģē un automātiski atslēdz durvis. Tas nozīmē, ka arī atnākot mājās ar iepirkumu maisiņiem abās rokās, vairs nav izmisīgi jāmeklē atslēgas. Mājas sagaida atplestām durvīm.
 
Savukārt sinhronizējot gudro zvanu ar saimnieka telefonu, viņš saņems paziņojumu aplikācijā tajā brīdī, kad kāds zvanīs pie durvīm. Pateicoties mobilā interneta pieslēgumam, viesi varēs gan redzēt, gan ar viņu sarunāties, gan arī attālināti ielaist savā mājoklī. Būtiski, ka gudrais zvans piedāvā regulēt tā uztveres lauka leņķi, tādējādi sniedzot arī novērošanas iespējas un būtiski palielinot mājokļa drošību. Brīdī, kad kāds paiet garām ieejas durvīm, telefonā  automātiski atnāk paziņojums un ieslēdzas kamera.
 
Elektrodrošību spēs piedāvāt gudrās rozetes – speciāla kontaktligzda, ar kuru, ievietojot to parastajā rozetē, var nodrošināt jebkuras sadzīves tehnikas digitālu vadāmību. Gadījumā, ja steigā aizmirsies izslēgt gludekli, elektrisko plīti, vai kādu citu bīstamu elektroiekārtu, to varēs izdarīt attālināti. Ar speciālo aplikāciju, ko var instalēt visas ģimenes viedtelefonos, var atslēgt rozeti un pārtraukt elektrības padevi. Visiem ir gadījies bažīties, vai tiešām gludeklis nav atstāts ieslēgts. Ar gudro rozeti uztraukumam vairs nebūs pamata – visu varēs ātri pārbaudīt ar aplikācijas palīdzību, neatgriežoties mājās.
 
Gudrā videokamera ļauj telefonā sekot līdzi visam, kas notiek mājās. Īpaši noderīga gudrā kamera ir mājsaimniecībām, kurās aug bērni, vai ir vecāka gada gājuma cilvēki, kuri ilgstoši paliek vieni. Kā arī var kopumā apsekot, kas mājās notiek. Piemēram, ceļojuma laikā, ik pa brīdim var ieslēgt kameru, lai pārliecinātos, ka visas mantas ir vietā.
 
Gudrās gaismas ir īpaši noderīgas vasaras periodā, kad iestājas atvaļinājumu un vasarnīcu laiks. Gudrā apgaismojuma pārvalde ļaus pasargāties no nelūgtiem ciemiņiem, neatstājot mājas vai dzīvokļa logus ilgstoši tumšus. Pateicoties šai tehnoloģijai, attālināti iespējams iestatīt, cikos mājās iedegas gaismas un cikos izslēdzas, lai radītu cilvēku klātesamības sajūtu. Gudrās gaismas var vadīt arī ar balsi, ienākot mājās, atliek tikai uzsaukt “Lai top gaisma!”. No papildus funkcijām, apgaismojumu var sinhronizēt ar mūziku un filmām.
 
Kad viedo tehnoloģiju pārvaldīšana no telefona apgūta, var  padomāt arī par gudro mājas asistentu – savienojot to ar visām iepriekšminētajām iekārtām, var iegūt uzticamu ikdienas palīgu. Ar balss komandām varēs palūgt, lai “asistents” spēlē iemīļotāko dziesmu vai arī pasaka, kas šodien ieplānots kalendārā. Gudrais mājas asistents ar balss komandām pārvalda arī gaismas, gudro mājas atslēgu un citas gudrās ierīces, kuras saimniecībā ir uzinstalētas un darbojas ar WiFi pieslēgumu.
 
Lai viedās ierīces ir vēl vieglāk apgūt un to instalēšana noritētu raiti, “Tele2” katrai no piedāvātajām gudrās mājas ierīcēm ir sagatavojis instrukciju latviešu valodā, kas ir atrodama operatora mājaslapā: https://www.tele2.lv/gudramaja/. Jāatzīmē, ka šīs ir tikai pirmās gudrās mājas ierīces, kas ļaus tev pierast un sajust gudrās sadzīves priekšrocības. “Tele2” nepārtraukti seko pasaules tirgus jaunumiem, testē ierīces, piedāvājot klientiem aizvien jaunākas un vienmēr ārbaudītas patiesi gudras un noderīgas tehnoloģijas.
 
*Mobilā interneta pārklājums Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas (SPRK) mērījumu vietās. Visi mērījumi veikti 2017. gadā.

Vēl neesi Tele2 klients?

Saistītie raksti

16.04.2021

Strīmeri. Dejas interneta laikmetā

Kur dejot, kad pēkšņi vairs nevar dejot klātienē? Pie ekrāniem! DJ Kārlis Ķilkuts ir Latvijas tiešsaistes diskotēku pionieris – pirmais, kurš pagājušā gada martā sāka veidot tiešsaistes diskotēkas Twitch platformā. Gada laikā karantīnas disko ir iemantojis lielu popularitāti un visvairāk apmeklētākā tiešsaistes diskotēka bijusi ar toreizējo veselības ministri Ilzi...
16.04.2021

Bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs: "Viedierīces šobrīd ir atļautas un pat vēlamas!"

Pārguruši vecāki un kā citroni izspiesti bērni jau ir neapstrīdama realitāte. Vēl mazliet jāiztur! Kā palīdzēt bērniem, kas mēnešiem mēģina sadzīvot ar noteiktajiem ierobežojumiem? Bērnu psihiatrs Ņikita Bezborodovs mammamuntetiem.lv raidījumā “Vecāku stunda” stāsta, ka pandēmijas laikā bērnu vajadzības ir tādas pašas, kādas tās bija pirms tam. Proti, nozīme ir bērna vecumposmam, jo katrā...
16.04.2021

Kārdinājums ielūkoties svešā dzīvē: sociālajos tīklos meklējam atzinību un sarunbiedrus

No sadarbības projekta ar žurnālu IR Sociālos tīklus vismaz reizi nedēļā Latvijā izmanto pusotrs miljons iedzīvotāju. Daudzi izvēlas no malas vērot citu cilvēku šķietami ideālo dzīvi, kamēr citi platformas izmanto, lai stāstītu par sevi un nopelnītu. Kāda ir iekšējā motivācija publicēt privātu saturu publiskai apskatei sociālajos tīklos un kāda — ieskatīties svešinieku ikdienā? ...
Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti