Biznesam  |  Blogs  |  RU
27.04.2020

Cilvēkiem pārceļoties uz reģioniem, visstraujāk pieaug pieprasījums pēc mobilā mājas interneta

Mobilo sakaru operatora “Tele2” un “RAIT Custom Research Baltic” aptauja atklāj, ka jau 35% Latvijas iedzīvotāju ir pieslēgts mobilais mājas internets, turklāt 80% tas ir pamata interneta pieslēgums mājsaimniecībā. Visbiežāk par labu mobilā mājas interneta izmantošanai savā dzīvesvietā atzītas tehnoloģijas bezvadu priekšrocības un ērtā uzstādīšana, uz ko norāda 42% iedzīvotāju.
 

Vairāk nekā trešdaļa jeb 37% atzīst, ka mobilo mājas internetu izvēlējušies, jo nav bijuši iespējami citi risinājumi, bet 34% uzsver, ka novērtē tehnoloģijas mobilitāti – iespēju to paņemt līdzi dodoties, piemēram, nedēļas nogalē uz laukiem.

“Mobilā mājas interneta popularitāte gadu no gada aug un ārkārtējā situācijā šis pieaugums ir daudz straujāks – pieprasījums pēc mobilā mājas interneta ir palielinājies par 20%, kas ir straujākais pieprasījuma pieaugums, kādu jebkad tik īsā laikā esam pieredzējuši. Krīzes laikā, kad daudzi pārcēlušies uz savām lauku mājām, lai strādātu un mācītos attālināti, iedzīvotāji mobilā interneta priekšrocības novērtē vēl iztektāk. To arī atzīst vairāk nekā 40% no tiem klientiem, kuri šobrīd iegādājas mobilo mājas internetu,” atklāj “Tele2” komercdirektors Raivo Rosts. 

“Ņemot vērā, ka mobilajam mājas internetam ir ļoti minimāli ģeogrāfiskie ierobežojumi, to atzinīgi novērtē arī patstāvīgie iedzīvotāji Latvijas reģionos, kur bieži vien nav citas alternatīvas vai arī tās ir ļoti dārgas. Vienlaicīgi mēs redzam, ka mobilais mājas internets kļūst arvien pieprasītāks Rīgā un Pierīgā, jo šeit iedzīvotajiem svarīga ir mobilitāte – iespēja internetu paņemt līdzi uz lauku mājām vai vasarnīcu,” piebilst R.Rosts.

Aptaujas dati arī rāda, ka aptuveni 86% iedzīvotāju ir apmierināti ar savu mobilā mājas interneta pieslēgumu. Apmierinātība ar to ir gandrīz tikpat augstā līmenī kā ar optisko internetu (89%). 

“Tele2” un “RAIT Custom Research Baltic” pētījums veikts šogad no 17. janvāra līdz 17. februārim. Kopumā aptaujāti 842 respondenti.

Vēl neesi Tele2 klients?

Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti