Biznesam  |  Blogs  | 
LV LV
22.06.2022

Tehnoloģiskie risinājumi, kam vērts atvēlēt vietu koferī, dodoties ceļojumā

 
Vasara ir atvaļinājumu un ceļojumu laiks, kad vislabāk atjaunot spēkus un enerģiju un ķert jaunus iespaidus par plašo pasauli. Šajos piedzīvojumos neiztrūkstošs pavadonis, protams, ir tehnoloģijas un dažādi mazie “gadžeti”, kas ne tikai palīdzēs labāk noķert brīvdienu garšu, bet arī ļaus atpūsties relaksēti un bez uztraukuma, ka pēkšņi paliksi bez sakariem. Lūk, daži tehnoloģiskie risinājumi, par ko ceļotājiem vajadzētu aizdomāties un līdzās sauļošanās krēmam un pludmales čībām ielikt koferī, lai plānotais ceļojums būtu maksimāli izdevies un ērts.

Uzlādes stacija - drošībai un sirdsmieram

Dodoties ceļojumā, īpaši pie dabas ar nakšņošanu teltī, lieta, ko noteikti vēlams paņemt līdzi, ir pārnēsājamais lādētājs jeb “powerbank”. Tas būs glābējs situācijās, kad atrodies, piemēram, meža vidū un telefons strauji tuvojas enerģijas izsīkumam. Tāpat bieži vien viesnīcās novērojama problēma ar kontaktligzdu trūkumu, tāpēc arī šādās situācijās tikai priecāsies, ja koferī atradīsies “powerbank”. Šie pārnēsājamie lādētāji parasti nav lielāki par pašu telefonu. Liela daļa no tiem ir aprīkoti ar vairākām pieslēgvietām, kas ļaus “pabarot” vairākas ierīces vienlaikus. Protams, jāatceras, ka ne visi “powerbank” der visu zīmolu ierīcēm, tāpēc, pirms iegādāties, iepriekš labāk pārliecināties, vai tas būs saderīgs ar tavu telefonu. 

Troksni slāpējošas austiņas mierīgam atvaļinājumam

Lielisks troksni slāpējošu austiņu pāris varētu būt viens no labākajiem ieguldījumiem atvaļinājumā. Neatkarīgi no tā, vai lido uz Taizemi vai ar autobusu dodies uz Tallinu, tās lieliski pildīs savu funkciju, ļaujot bez jebkādiem fona trokšņiem klausīties iecienītāko podkāstu vai iemīļotās dziesmas. Ļoti daudzi elektronikas ražotāji arī par sakarīgām cenām piedāvā dažādu modeļu, formu, krāsu troksni slāpējošas austiņas, no kurām iecienītākās šobrīd ir, piemēram, “Apple AirPods Pro Gen2”, “Bose QuietComfort 45”, “Samsung Galaxy Buds Live”, “JBL Live Pro”, “Huawei FreeBuds 4i 55034190” un daudzas citas. 

Momentfoto kamera - iespēja turēt rokās savas reāllaika emocijas

Mūsdienās, ja par saviem ceļojumiem un atvaļinājumiem neveic atskaiti sociālajos tīklos, draugi un paziņas pilnīgi noteikti padomās, ka to vien tik dari, kā sēdi mājās. Tomēr bildes ar spilgtākajiem ceļojuma brīžiem un emocijām ir svarīgas ne tikai, lai palielītos “instagramā”, bet tās ļaus arī pašiem kādā lietainā rudens dienā pakavēties siltās un patīkamās atmiņās. Lai arī šobrīd viss, kas vien var, kļūst digitāls, fotogrāfijas ir tā lieta, ko gribas ne tikai apskatīt, bet arī paturēt rokās. Tieši tāpēc viena no lietām, ko droši var ielikt ceļojumu koferī, ir momentfotoaparāts. Šāda veida fotokameras bija ļoti populāras pirms pāris desmitiem gadu, taču šobrīd atguvušas savu kādreizējo spozmi un priecēs tos, kuri savus ceļojuma piedzīvojumus vēlas skatīt nevis caur zilajiem ekrāniem, bet klasiskajā foto albumā. Šīs ierīces ir labas ar to, ka pēc nobildēšanas uzreiz arī vari saņemt bildi. Momentfotokameras nebūt nav ar uguni jāmeklē un ir diezgan pieejamas. Populārākās no tām ir “Kodak” un “Fujifilm” radītās. 

E-grāmatu lasītājs - visi ceļojuma romāni vienuviet

Ne viens vien atpūtnieks savā ceļojumā iecienījis “pamieloties” ar kādu aizraujošu grāmatu, ko īpaši patīkami lasīt ar okeāna šalkoņu fonā. Taču, ja esi īstens grāmatu mīlis, ceļojumā, visticamāk, ar vienu grāmatu būs par maz. Lai nebūtu jālauza galva, kā tās visas ietilpināt koferī, ir vērts padomāt par e-grāmatu lasītāju. Tā ir diezgan kompakta un viegla ierīce, kurā elektroniskā formātā iespējams saglabāt pat 10 000 un vairāk grāmatu. Tā ir pateicīga ierīce, ko izmantot ne tikai pludmalē, bet arī transportā un jebkur citur, jo pildīs savas funkcijas neatkarīgi no apkārtējās gaismas spilgtuma. Papildus ērtībām lietotājam tiek piedāvātas arī tādas iespējas kā spilgtuma regulēšana, apgaismojuma ieslēgšana, burtu lieluma un fonta maiņa, kas e-grāmatu lasītājam sniedz acīmredzamas priekšrocības salīdzinājumā, piemēram, ar telefonu vai planšetdatoru, kuru ilgstoša lietošana acīm var radīt diskomfortu. Šobrīd populārākie e-grāmatu lasītāji ir “Amazon Kindle” un “reMarkable”. 

Bezvadu lādētājs, kas pabaros vairākas “Apple” ierīces vienlaikus

Ceļojumu kofera krāmēšana ir viena no tām retajām situācijām, kad nākas aptvert - elektroniskās ierīces patiesībā aizņem ievērojamu daļu vietas. Turklāt daļai no tām ir atšķirīga uzlāde un arī lādētāji katrai citi. Ja paņem līdzi četras iekārtas, nereti tām līdzi nāk vadu jūra, kas beigu beigās sapinas tūkstoš mezglos. Viena no ierīcēm, kas šādu problēmu palīdz risināt un kam noteikti vajadzētu atvēlēt vietu ceļojuma koferī, ir bezvadu lādētājs, kas spēj vienlaicīgi pabarot vairākas iekārtas. Šādu risinājumu “Apple” ierīču lietotājiem piedāvā “Satechi”. “Satechi Trio Wireless Charging Pad” ļauj vienlaicīgi uzlādēt “iPhone”, “Apple Watch” viedpulksteni un “Airpods” austiņas. Bezvadu lādētājs pats par sevi ir diezgan kompakts, tāpēc neaizņems daudz vietas koferī, vienlaikus ļaujot atteikties no nevajadzīgiem vadiem un uzlādējot visas trīs šīs ceļojumā ļoti noderīgās ierīces. Komplektā lādētājam nāk līdzi USB-C kabelis, kā arī sienas uzgaļi, kurus pēc vajadzības var izmantot ASV, Lielbritānijā, Eiropā un ceļot bez bēdu. 

Maciņš kabeļiem un lādētājiem

Apaugot ar dažādām elektroniskām ierīcēm, pieaug arī lādētāju un kabeļu skaits, ko būs jāvadā līdzi. Ja tie netiek uzglabāti vienuviet, pastāv liela iespējamība, ka daļai no šiem aksesuāriem var “pieaugt kājas”. Tāpēc ir vērts sagādāt speciālu maciņu, kurā šos svarīgos priekšmetus pārvadāt. Maciņi ir pieejami dažādos izmēros, krāsās un daļa no tiem ir pat ūdensdroši, kas lieti noderēs tiem, kas izvēlas ceļot ar velosipēdu vai motociklu. Plus, šādā veidā varam efektīvi izmantot bagāžas vietu, jo visas mantas, kas somā iemestas kā pagadās, kā likums aizņem vairāk vietas. Šādus maciņus bieži piedāvā somu ražotāji, tāpēc vari tos meklēt sava iecienītā somu zīmola mājaslapā.  
Dalīties ar rakstu

Meklē izdevīgu piedāvājumu?

× Meklē vislabāko piedāvājumu? Atrodi šeit
Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti