28.02.2022

Tehnoloģijas paver iespējas ikvienā vecumā

Cilvēki ir dažādi un tas padara mūsu dzīvi krāšņāku. Diemžēl dažādu atšķirību dēļ cilvēki tiek diskriminēti, uzliekot atsevišķām sabiedrības grupām dažādas iespēju barjeras un pakļaujot viņus stereotipiem. Viens no visbiežāk sastopamajiem diskrimināciju veidiem ir vecuma diskriminācija un, kā izrādās, Latvijā ar to ir sastapies katrs otrais iedzīvotājs. Visbiežāk vecuma diskrimināciju izjutuši cilvēki vecumā virs 50 gadiem un jaunieši vecumā no 18 līdz 29 gadiem, liecina “Tele2” un “Norstat” veiktās aptaujas dati.


Gadu skaits ir bijis šķērslis dažādiem plāniem un aktivitātēm, jo katrs trešais Latvijas iedzīvotājs no kaut kā ir atteicies tieši sava vecuma dēļ. Cilvēki visbiežāk atteikušies no izklaidēm (54%), karjeras (21%), izglītības (21%) un mīlestības (21%). No izklaidēm, piemēram, vecuma dēļ visbiežāk atteikušies jaunieši un cilvēki pirmspensijas vecumā, bet attiecībām un mīlestības – cilvēki vecumā virs 40 gadiem.

“Mūsdienās vēl joprojām valda izteikti stereotipi par to, ko piedien vai nepiedien darīt konkrētajā vecumā, un tas bieži vien rada mākslīgas barjeras. Turklāt, kā redzams no aptaujas, no vecuma diskriminācijas cieš ne tikai seniori, bet arī jaunieši, un visbiežāk tas notiek darba vidē un sociālajos tīklos. Mēs vēlamies šo jautājumu aktualizēt un likt par to mūsu sabiedrībai aizdomāties, jo pasaule ir mainījusies. Ir normāli, ka 50 gadu vecumā cilvēki turpina studēt vai aktīvi nodarbojas ar sportu, ir normāli, ka jaunietis var būt kompetents un zinošāks par dažādiem digitālo tehnoloģiju risinājumiem. Patiesībā modernās tehnoloģijas ir pavērušas cilvēkiem citas iespējas – jaunietis jau vidusskolas laikā var digitālajā vidē attīstīt savu biznesu un pelnīt vairāk nekā vecāki, bet seniori var izmantot dažādas digitālās platformas, lai izglītotos, iepazītos un paliktu sociāli aktīvi. Kā mēs uzņēmumā sakām – ja tev ir internets, tu esi tik jauns, cik tu vēlies būt, jo iespējas ir bezgalīgas,” stāsta “Tele2” zīmola vadītāja un topošā antropoloģe Ilze Žukova.

Kas interesanti, vairāk nekā puse jeb 52% aptaujāto arī atzina, ka modernās tehnoloģijas ir tās, kas viņiem palīdz justies jauniem. Tāpat jaunākiem palīdz justies socializēšanās un tikšanās ar draugiem, mācīšanās un jaunu lietu apguve, kā arī veselīgs dzīves veids.

Dalīties ar rakstu

Meklē izdevīgu tarifu plānu?

Atstāj savu numuru un mēs ar tevi sazināsimies tuvākajā darba dienā.

Sūtīt
× Meklē vislabāko piedāvājumu? Atrodi šeit
Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti