Biznesam  |  Blogs  |  RU
27.08.2021

Padomi kā sagatavot telefonu bērnam lietošanai

Ja sarežģītā izvēle, kādu viedtālruni izvēlēties bērnam, izdarīta, tas nenozīmē, ka vecāki uzreiz var atviegloti uzelpot. Bērnu viedtālruņu lietošanas paradumi ir stipri atšķirīgi no pieaugušo, tādēļ šoreiz vērsīsim uzmanību uz to, kā sagatavot bērna tālruni tā, lai tas izdzīvotu pēc iespējas ilgāk un pavērtu vēl plašākas iespējas.

Papildu aizsardzība vienmēr noder

Zinām, ko teiksiet: “Mans bērns prot saudzīgi apieties ar viedtālruni!”. Protams, ir ļoti svarīgi pārrunāt iekārtu lietošanas noteikumus pirms pirkumu izdarīšanas. Tomēr, lai nesalauztu mazu sirsniņu un vecāku maciņu brīdī, kad vismuļķīgākajā veidā uz ekrāna parādās “zirneklītis”, ir vērts padomāt par papildu aizsardzību. Te talkā var nākt aizsargmaciņi un aizsargstikliņi.

Ja bērns lieto vidējās vai budžeta klases tālruni, tad tajā vistrauslākā vieta ir ekrāns. Ekrānu iespējams aizsargāt ar plēvi vai papildu aizsargstikliņu. Plēves ir mazāk efektīvs risinājums, uz kā ātrāk parādīsies sīki skrāpējumi, tādēļ iesakām aizsargstikliņus. Labā ziņa, ka tādu ražotāju kā Xiaomi, Redmi, Poco, Realme vai OnePlus viedtelefoniem visbiežāk jau ir rūpnīcā uzstādīta aizsargplēve kas kādam laikam noderēs. 

Izvēloties aizsargstikliņu, iesakām dot priekšroku oriģinālajiem aksesuāriem. Tā nodrošināsiet, ka aizsardzība neietekmē ekrāna jūtību vai netraucē pirkstu nospiedumu lasītājam, ja tas novietots aiz ekrāna, kā piemēram, Samsung Galaxy A sērijas gadījumā.
No kritieniem pasargāti būs tikai militāri rūdītie viedtālruņi, piemēram, CAT “muskuļkalni”. Citu ražotāju gadījumā aizsargmaciņš ļautu krietni paildzināt viedtālruņa mūžu. Patīkami, ka Xiaomi, Redmi, Poco un Realme visbiežāk jau standarta komplektācijā iekļauj silikona aizsargu. Tas ir relatīvi primitīvs maciņš, kam vienīgais trūkums ir silikona vēlme oksidēties (ar laiku nobrūnē). Tādēļ estētisku apsvērumu dēļ vērts padomāt par necaurspīdīgu maciņu. Diemžēl citi ražotāji komplektā tādus neiekļauj. Vēl viena maciņa priekšrocība - cenas un ieguvuma attiecība. Proti, militāri rūdīts viedtālrunis būs fiziski aizsargāts, tomēr tas nepiedāvās tādu veiktspēju un multimediju sniegumu kā neaizsargātāks viedtālrunis tādā pašā cenā. Un tās nu ir lietas, kas bērniem viņu ierīcēs ir ļoti svarīgas, tādēļ aizsargmaciņa iegāde var būt ļoti noderīga.

Ja nu tomēr šāda papildu aizsardzība neiet pie dūšas, vienmēr var nodrošināties virtuāli. Piemēram, ar ierīces apdrošināšanu. Tas nozīmē, ka par pieņemamu ikmēneša maksājumu var tikt pie ekrāna aizsardzības, ūdens izraisītas skādes aizsardzības un pat zādzības gadījumi ir iekļauti.

Austiņas bērniem un vecāku mieram

Iedomājieties situāciju - neplānots, neatliekams darba zvans, bet jūsu atvase tikmēr nolēmusi iepazīties ar Džastina Bībera daiļradi. Lai vilks būtu pāēdis, kaza dzīva un miers mājā, visvienkāršākais risinājums būtu austiņas. Lai saglabātu zemāku cenu, šobrīd ražotāji vairs neiekļauj komplektā austiņas, tādēļ vērts apsvērt tādu iegādi. 

Izvēle ir gana plaša, cenu amplitūda tāpat. No sākuma iesakām saprast bērna vajadzības. Ja saturs tiek patērēts statiski, piemēram, sēžot, var iztikt ar vada austiņām. Tiesa gan tad jāizpēta, vai tālrunis atbalsta 3.5 mm austiņu ligzdu, ja nē, iespējams, būs nepieciešama pāreja. Ja saturs tiek patērēts kustībā, piemēram, mācoties deju soļus vai sportojot, iesakām skatīties bezvadu austiņu virzienā. Turklāt šobrīd piedāvājums ir tik plašs, ka labu kvalitāti var atrast arī par pieņemamu cenu. Piemēram, Huawei Freebuds 4i skan kvalitatīvi, piedāvā labu akumulatora darbību par saprātīgu cenu. Vienīgi jārēķinās, ka aktīvā trokšņu slāpēšana strādā tik labi, ka atvasi būs grūti sasaukt, kad tiek lietotas austiņas. Ja video spēles nav svešas bērna dienas kārtībā, par pieņemamu cenu var tikt pie JBL T600 lielajām ausīm. 

Starp citu, bērna radošās aktivitātes, piemēram, fiziskās formas uzturēšanu ar dejošanu, var sekmēt arī neliela bezvadu skandiņa. Pirms tās lietošanas gan iesakām izrunāt noteikumus, kur un cik skaļi to lietot, lai sabiedrībā šis nekļūtu par nīstāko viedpalīgu.

Kā vēl paplašināt viedtālruņa iespējas?

Ja nepieciešams bērnu motivēt fiziskām aktivitātēm, to iespējams darīt ar viedpulksteni. Viedpulkstenis var būt arī noderīgs, ja tālrunis palicis mājās. Piemēram, viedpulksteņiem ar e-SIM atbalstu iespējams piezvanīt arī tad, ja tālrunis neatrodas tuvumā. Tiesa gan, šādu aksesuāru cena var sasniegt trīs ciparu cenu. Elementārāku aktivitāšu uzskaiti iespējams panākt ar pieņemamas cenas fitnesa aprocēm. Piemēram, Huawei Band 4 vai Samsung Galaxy Fit2. Šādas aproces monitorē arī atvases miegu, lai iepazītos ar aptuvenu vispārējo bērna veselības stāvokli. Huawei Watch Fit būs uztverams kā starpžanrs starp fitnesa aproci un viedpulksteni par saprātīgu cenu.

Nobeigumā

Ja papildus aizsardzība, mūzikas patērēšana un aktivitāšu uzskaite ir neatņemama sastāvdaļa, tad piedāvājums ir gana plašs, lai katrs individuāli piemeklētu savam bērnam vislabāko risinājumu. Tomēr neaizmirstiet, ka katrs bērns ir īpašs ar savām vajadzībām, tādēļ pirms pirkuma iesakām noskaidrot:
 
●    vai maciņa iegāde sakrīt ar bērna gaumi?
●    vai bērna viedtālrunim jau ir ražotāja uzlīmēta aizsargplēve?
●    kādām austiņām (in-ear tipa, lielajām) bērna ausis būtu vispiemērotākās?
●    kā bērns patērē digitālo saturu, piemēram, klausās mūziku? (aktīvi - bezvadu austiņas, pasīvi - austiņas ar vadu)
●    ja izmantos bezvadu skandiņu, vai ar to netiks traucēts apkārtējiem?
●    vai bērnam nepieciešams atgādinājums par fiziskām aktivitātēm?

Neaizmirstiet, ka šādi papildu izdevumi nav pašmērķīgi. Tie domāti, lai atvasi uzturētu emocionāli un fiziski labā formā, un, lai pēc viedtālruņa iegādes, pavisam drīz nebūtu jāapsver doma par saplēstā tālruņa nomaiņu.
Dalīties ar rakstu

Vēl neesi Tele2 klients?

Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti