Ja vien mēs nedzīvojam pavisam mazā un drošā ciemā, kur savu bērnu varam sasaukt vienkārši skaļāk nokliedzoties, telefons ir ļoti noderīgs rīks pat bērnudārzniekiem, kur nu vēl skolēniem. Vecāki gluži vienkārši lēnāk nosirmos, ja varēs savus bērnus jebkurā brīdī sazvanīt vai vienkārši apskatīties, kur viņi atrodas. Šādam nolūkam var izmantot speciālus bērnu viedpulksteņus vai viedtālruņus, kas nodrošina plašākas iespējas. Papildu tam, tehniski labi aprīkoti budžeta klases viedtālruņi šobrīd nemaksā vairs pārlieku dārgi. Piemēram, Samsung Galaxy A15 var iegādāties par 139 eiro.
Papildu aizsardzība nemaksā dārgi
Uzreiz, kad esam nopirkuši telefonu, rekomendējam iegādāties klāt arī maciņu, jo tas ne tikai var uzlabot telefona fizisko drošību, bet arī piešķirt tam unikālāka dizaina odziņu. Protams, ja vien neesam izvēlējušies kādu no izturīgajiem Blackview telefoniem, kas jau no rūpnīcas nāk stipri kā Rembo. Uzreiz, kad esam nopirkuši telefonu, rekomendējam iegādāties klāt arī maciņu, jo tas ne tikai var uzlabot telefona fizisko drošību, bet arī piešķirt tam unikālāka dizaina odziņu. Protams, ja vien neesam izvēlējušies kādu no izturīgajiem Blackview telefoniem, kas jau no rūpnīcas nāk stipri kā Rembo.
Otra svarīga lieta ir displeja aizsargstikls – tieši stikls (veikalos meklē pēc “tempered glass” nosaukuma) nevis aizsargplēve, ko daļa telefonu ražotāju uz savām ierīcēm uzstāda jau rūpnīcā. Ja telefons neveiksmīgi nokritīs uz zemes, tad visu trieciena spēku uz sevi paņems aizsargstikliņš, ko pēc tam varēsim nomainīt uz jaunu.
Papildu drošības līmenis ir ierīču apdrošināšana, kas ļaus iegūt sirdsmieru, nebēdājot par ierīču drošību. Telefona kritiens lielā mērā ir laimes spēle un neveiksmīga kritiena gadījumā no displeja bojājuma var neglābt pat pasaulē spēcīgākais aizsargstikliņš. Displejs ir viena no telefona dārgākajām komponentēm un nereti tā bojājuma izlabošana var maksāt dārgāk par pašas ierīces vērtību. Apdrošināšana darbosies arī tad, kad ierīce tiks nozagta, izmirks vai vienkārši pārstās darboties un nebūs salabojama.
Ko tur liegties, liekāko daļu laika bērni ar saviem telefoniem pieslēdzas internetam un tur tiem var uzglūnēt arī nevēlams vai pat bīstams saturs. Lai palielinātu aizsardzības līmeni pret vīrusiem, krāpniekiem vai cita veida kaitīgu vai nevēlamu saturu, iesakām izvēlēties Interneta Drošības pakalpojumu. Ar to pat gribēdams bērns netiks pie kaitīga satura.
Kā droši pieskatīt mūsu bērnus?
Google un Apple savām ierīcēm piedāvā tieši vecākiem noderīgus rīkus, ar kuriem viņi var noskaidrot bērnu atrašanās vietu, kā arī piekoriģēt un kontrolēt lietotņu un satura patērēšanas iespējas. Ja ģimenē izmantojam Android ierīces, aicinām iepazīties ar Google Family Link servisu, bet Apple ierīču lietotāji var izmantot Family Sharing servisu. Lai arī eksistē citu uzņēmumu izstrādātas līdzīgas sistēmas, visprecīzāk un drošāk darbosies iepriekš pieminētie rīki, kas ir iestrādāti pašās operētājsistēmās. Tāpat, vienojoties ar bērnu, varam viņa skolas somai piestiprināt Apple AirTag piekariņu, kas būs papildu drošības rīks, lai varētu noskaidrot viņa atrašanās vietu.
Noderīgi aksesuāri un funkcijas
Telefona iegādes brīdī var pievērst uzmanību arī tam, lai ierīcei ir NFC funkcijas atbalsts (tāds ir, piemēram, budžeta klases Poco C65). Tas ļaus ar telefonu veikt drošus bezkontakta maksājumus. Tādējādi bērnam kabatas naudu varēs nodot, pārskaitot to uz kontu, turklāt telefonu bērns pavisam noteikti pieskatīs labāk nekā savu bankas karti.
Vecākiem ļoti noderīga ir bērna prasme lietot pulksteni un to varam pilnveidot, sagādājot viņam kādu viedo aproci. Lētas un pieejamas aproces kā Samsung Galaxy Fit 3, Redmi Watch 3 Active vai Xiaomi Smart Band 8 Active ne tikai spēs rādīt pareizu laiku, bet arī mērīs miega kvalitāti, uzskaitīs soļus un motivēs mūsu atvasītes kustēties vairāk. Win-win situation, kā mēdz teikt.
Mūzikas un video straumēšanas servisu ērā neiztikt arī bez bezvadu skandām vai austiņām. Tās šobrīd vairs nemaksā pārlieku dārgi, bet piedāvā plašu noderīgu funkciju klāstu un nereti izskatās pavisam stilīgas. Labāk, lai bērni klausās savus video un mūziku austiņās, nevis trokšņo pa visu māju vai sabiedrisko transportu. Vienīgi pabrīdiniet bērnus, ka uz ielas jāpārslēdzas uz tā saucamajiem transparentajiem režīmiem, kad papildus iecienītajai mūzikai ausīs skan arī apkārtējās satiksmes trokšņi. Drošība vispirms!
Nobeigumā
Mēs katrs esam unikāls un tādi ir arī mūsu bērni. Tāpēc aprunājies ar bērnu pirms iegādājies viņam telefonu un tā aksesuārus. Mūsdienās telefoni mēdz būt krāsaini, vāciņi ārkārtīgi stilīgi un bezvadu austiņas var būt aprīkotas ar mīlīgām kaķveidīgām ausīm. Padariet savu bērna dzīvi košāku kopā!
Meklē izdevīgu piedāvājumu?
Meklē izdevīgu piedāvājumu?
Meklē izdevīgu piedāvājumu?
Atstāj numuru, atzvanīsim!
Tarifu plāni
Mājas internets
Biznesam
Paldies! Tavs pieteikums saņemts. Sazināsimies tuvāko dienu laikā, tikmēr uzzini, kas jauns Tele2!
Pieteikt citu numuru - lai draugs, mamma vai kaimiņš arī tiek pie laba piedāvājuma!
Paldies! Tavs pieteikums saņemts. Sazināsimies tuvāko dienu laikā, tikmēr uzzini, kas jauns Tele2!
Pieteikt citu numuru - lai draugs, mamma vai kaimiņš arī tiek pie laba piedāvājuma!
Saistītie raksti
8.10.2024
Starpbrīžos ir svarīgi atpūtināt smadzenes no viedierīcēm
Liena Hačatrjana, psiholoģijas doktore, LU vadošā pētniece
“No kognitīvās psiholoģijas pētījumiem zināms, ka cilvēka informācijas apstrādes spēja ir ierobežota. Piemēram, cilvēks spēj īslaicīgi paturēt prātā un apstrādāt diezgan...
28.08.2024
5 lietas, kam jāpievērš uzmanība, iegādājoties telefonu bērnam
Šī vasara mums ir padevusies fantastiski silta un šobrīd laukā nekas neliecina par to, ka jau pavisam drīz atsāksies skolas laiks. Tas nozīmē, ka ir jāpaspēj mūsu dārgās atvases apgādāt ar sakaru ierīcēm, lai mums kā vecākiem ir mierīgāka sirds...
8.07.2024
Kritiskā domāšana nav uzdot bezgalīgi daudz jautājumu un apšaubīt visu. Saruna ar politologu Mārtiņu Hiršu.
Kas ir maģiskā domāšana? Kā atpazīt, ka ar Jums cenšas manipulēt? Kā propaganda un dažādas sazvērestības teorijas izplatās sociālajos tīklos un ietekmē mūsu ikdienu. Par kritiskās domāšanas nozīmi mūsdienu sociālo tīklu laikmetā saruna ar...