Biznesam  |  Blogs  | 
LV LV
22.06.2022

"Iekāp” vasarā aktīvi - dažas noderīgas fitnesa lietotnes sportisko sasniegumu fiksēšanai

 
Pastāv uzskats, ka tieši gada siltajā un gaišajā laikā ir vieglāk piepildīt savus sportiskos un veselīga uztura mērķus, jo viss taču apkārt motivē to darīt un paveikt vairāk. Šobrīd liels palīgs gan profesionāliem sportistiem, gan tiem, kuri vēlas pievērsties veselīgākam dzīvesveidam, protams, ir tehnoloģijas. Bez dažnedažādu lētāku un dārgāku “gadžetu” iegādes ir vērts ielūkoties arī mobilo lietotņu veikalos, kur var atrast vajadzībām un mērķiem piemērotākās fitnesa lietotnes. Tās ne tikai ciparos parādīs tavu sportisko sniegumu, bet arī palīdzēs atrast saistošākos aktivitāšu veidus un ļaus labāk sekot līdzi saviem uztura paradumiem. Šādu lietotņu ir simtiem, taču zemāk vari iepazīties ar dažiem populārākajiem un iecienītākajiem fitnesa palīgiem sportisko mērķu sasniegšanai.

“Strava” - seko līdzi savam sniegumam rezultātos un kartē

Viena no sportistu un aktīvā dzīvesveida piekritēju iecienītām fitnesa lietotnēm ir “Strava”. Tā sniedz iespēju bez maksas ierakstīt un sekot līdzi dažādām sporta aktivitātēm, piemēram, skriešana, iešana, riteņbraukšana, joga, kalnos kāpšana, sērfošana, kā arī sniedz analīzi un statistikas datus par padarīto, piemēram, pieveiktās distances garums, ātrums, sasniegtais augstums, sadedzinātās kalorijas. Lai lietotājs varētu iegūt pārskatāmāku “bildi” par padarīto, kartē tiek iezīmēts veiktais maršruts. “Strava” ik mēnesi piedāvā dažādus jaunus izaicinājumus, kas mudinās ne tikai pārspēt savus nospraustos mērķus, bet arī sagādās veselīgu sacensību ar citiem lietotājiem. Vērtīgi ir tas, ka lietotne ļauj iepazīties ar laika gaitā paveikto un salīdzināt rezultātus mēneša, gada griezumā, savukārt segmentu funkcija ļaus saprast, kāds ir progress populārākajos maršrutos. Ja lietotājs vēlas vēl plašāku aktivitāšu analīzi, personalizētākus treniņu plānus un citas priekšrocības, ir iespējams iegādāties arī maksas abonementu. 

“Nike Training Club” - aktivitātes mājas apstākļos un pieredzējušu treneru padomi

Tiem, kuri dod priekšroku sportiskām aktivitātēm mājas apstākļos, iespējams, noderēs “Nike Training Club”. Lietotne bez maksas piedāvā plašu dažādu treniņu klāstu un programmas visu līmeņu sportistiem, ko var izpildīt mājas apstākļos pieredzējušu un atraktīvu “Nike” treneru vadībā. Tā kā “Nike Training Club” domāta lietotājiem ar dažādu fizisko sagatavotību, arī paši treniņi ir sadalīti no zemas līdz augstai intensitātei. Atkarībā no tā, kādas aktivitātes patīk, lietotājs var izvēlēties jogu, treniņus, kas fokusējas uz dažādām ķermeņa daļām, spēka treniņus. Īpaši steidzīgie var izmēģināt 20 minūšu ātro fitnesa treniņu. Ikviena aktivitāte ir sastādīta tā, lai to ērti varētu izpildīt arī mazās telpās. Lietotnē katru nedēļu tiek pievienoti jauni treniņi, ko vada motivējoši treneri. Būtiski, ka papildus treniņiem “Nike Training Club” piedāvā arī ieteikumus un padomus par un ap domāšanas veidu, uzturu, atjaunošanos un miegu.

“MyFitnessPal” - seko līdzi savam uzturam un kaloriju daudzumam

Tiem, kuriem ir būtiski būt informētiem par ikdienā sadedzinātajām un uzēstajām kalorijām, ir vērts iepazīties ar lietotni “MyFitnessPal”, kas palīdzēs sekot līdzi progresam un sasniegt uztura, ūdens, fitnesa un svara zaudēšanas mērķus. Lietotne darbojas kā trīs vienā: uztura padomu sniedzējs, ēdienreižu plānotājs un pārtikas dienasgrāmata. Lai iegūtu lielāko pievienoto vērtību un varētu veiksmīgāk sarēķināt kalorijas, lietotājam regulāri jāreģistrē katrs treniņš (iespējams savienot ar lietotni “Strava”), izdzertā ūdens glāze, ēdienreize, kā arī uzkoda. Lai reģistrētu apēsto, jānoskenē konkrētā produkta svītrkods un jāatzīmē, cik daudz no tā apēsts, tālāk lietotne pati sarēķinās uzņemtās kalorijas. Ja produktam svītrkoda nav, piemēram, tas ir sverams, lietotnē tas jāsameklē un jāreģistrē apēstais daudzums. Premium abonementa īpašnieki, balstoties uz vēlamajiem mērķiem, var izvēlēties kādu no fitnesa un uztura plāniem, un lietotne sniegs atbilstošos ieteikumus, treniņus, receptes to veiksmīgai sasniegšanai. 

“Daily Yoga” - jogas un meditācijas cienītājiem

Ja savu dzīvi vēlies papildināt ar kādu efektīvu un nomierinošu jogas elementu, ir vērts tuvāk iepazīties ar lietotni “Daily Yoga”, kas bez maksas piedāvā vairāk nekā 100 jogas un meditācijas nodarbības vingrotājiem ar dažādu sagatavotības līmeni. Lietotne vairāk uzmanības pievērš tieši iesācējiem, piedāvājot virkni dažādu ieteikumu un pamācību, kas divu nedēļu laikā palīdzēs nokļūt līdz labākai sevis versijai. Lai labāk sekotu līdzi progresam, “Daily Yoga” piedāvā detalizētu nodarbību pārskatu, kurā redzams gan aizvadīto aktivitāšu ilgums, gan sadedzināto kaloriju skaits. “Daily Yoga” vienlaikus ir arī lielākā jogas kopiena pasaulē, līdz ar to lietotnē iespējams piedalīties dažādās diskusijās par un ap jogu, sniegt un saņemt padomus vai arī vienkārši motivēt vienam otru sasniegt vairāk. 

“Zones for training” - ekskluzīvi “Apple Watch” lietotājiem

“Apple Watch” lietotāji var izmēģināt fitnesa lietotni “Zones for training”. Tā atbalsta vairāk nekā 70 treniņu veidus, piemēram, skriešanu, iešanu, riteņbraukšanu, spēka treniņus un daudzas citas aktivitātes gan iekštelpās, gan ārā. Izmantojot “Apple Watch” viedpulksteni, lietotājs var reāllaikā sekot līdzi vingrinājumu intensitātei un sirdsdarbības ātrumam. Īpašs fokuss tiek likts uz sirds veselību, sniedzot iespēju uzraudzīt, cik ilgi un kādā sirdsdarbības ātruma zonā lietotājs atradies. Lietotne izdala četras sirdsdarbības ātruma zonas - “Peak” jeb veiktspējas un ātruma uzlabošanai, “Cardio” - kardio izturības uzlabošanai, “Fat Burn” - ilgākiem treniņiem tauku sadedzināšanai un “Warm Up” - iesildīšanās. Treniņa laikā lietotājs var redzēt, kurā sirdsdarbības ātruma zonā atrodas, kā arī pulkstenis paziņo, kad zonas tiek mainītas. Šādā veidā iespējams pielāgot treniņa gaitu un labāk izprast tā intensitāti, lai nenodarītu pāri sirds veselībai. 
Dalīties ar rakstu

Meklē izdevīgu piedāvājumu?

× Meklē vislabāko piedāvājumu? Atrodi šeit
Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti