Biznesam  |  Blogs  |  RU
26.04.2021

Digitālā laikmeta mīlasstāsti: no iepazīšanās internetā līdz kāzām

No sadarbības ar žurnālu IR
Vēl pirms dažām desmitgadēm šķita neticami, ka līdz nopietnām attiecībām varētu aizvest iepazīšanās digitālajā vidē. Ļaudis tur slēpās aiz segvārdiem un, norunājot randiņu ar kādu svešinieku publiskajā čatā, bija liela iespēja, ka iecerētais uz tikšanos pat neatnāks. Vai izskatīsies gluži citādi nekā internetā publicētajā bildē. Vēlāk radās pirmie iepazīšanās portāli, kuros lietotāji pie sevis prezentēšanas ķērās jau nopietnāk.  

 

Šobrīd situācija ir pilnīgi citāda. Pandēmijas laikā, kad publisku vietu un pasākumu durvis ir slēgtas, iepazīšanās lietotnes piedzīvo nebijušu interesi. Par savas  randiņu lietotnes izveidi domājis pat globālais milzis Facebook. Savukārt šobrīd populārākā iepazīšanās platforma Tinder nesen publicējusi pētījumu par lietotāju paradumiem pandēmijā. Tas atklāj, ka pirmajā pandēmijas gadā sarakstes bijušas vidēji par 32 procentiem garākas, bet kopējais izveidoto saderību jeb match skaits lietotnē pieaudzis pat par 42 procentiem. Šāda saderība izveidojas, ja divi lietotāji viens otru ir apstiprinājuši, «svaipojot pa labi». To  droši vien zina pat tie, kuri lietotni savā telefonā tā arī nekad nav lejupielādējuši.
Kā tas ir — iepazīties tīmeklī un savu partneri pirmoreiz ieraudzīt fotogrāfijā? Meklējam atbildes, izzinot trīs pāru digitālos mīlasstāstus.

Amanda un Sandis pat iedomāties nespēja, ka joka pēc instalēta Tinder lietotne viņus aizvedīs līdz kāzām. 

Finanšu analītiķe un YouTube satura veidotāja Amanda ar vīru Sandi iepazinās 2016. gadā. Lietotni Tinder telefonā instalēja joka pēc — Amanda ar draudzeni gribēja noskaidrot, kurai būs vairāk match, bet Sandis to izmantoja, lai nosistu laiku gada tumšā perioda vakaros. Ar dažām meitenēm arī saticies un secinājis — lieka laika tērēšana. Amanda profila aprakstā bija minējusi, ka pasniedz matemātikas privātstundas. Un tas viņam kalpoja par ieganstu, lai sāktu sarunu. «Nevarēju īsti saprast, vai man patika, kā viņš raksta, — tādi interesanti joki,» atceras Amanda. Vēl Sandis šmaucās ar vecumu — tobrīd viņam līdz pilngadībai vēl bija jāgaida daži mēneši, taču Tinder reģistrēties var tikai no 18 gadu vecuma. «Perfektā kombinācija: pietiekami daudz kopējā, kas satuvina, un atšķirīgā, lai ir interesanti vienam ar otru,» par abu attiecībām saka Amanda. Viņu fascinē tas, kā Sandis pēc mizas vien spēj pazīt kokus un aizrautīgi stāstīt par to, kā darbojas mašīnas. Savukārt viņas hobijs ir video veidošana. Ar tehniku palīdz arī Sandis, taču filmēties viņš piekrīt reti. «Nesen TikTok man jautāja: kāpēc Sandis nekur nav redzams? Vai izšķīrāties?»
Taču ir gluži otrādi — vasarā viņi svinēs pirmo kāzu gadadienu.

Aleksandrs un Larisa satikās pirms 12 gadiem. No apsveikuma dzimšanas dienā portālā Oho.lv viņi ātri vien nonāca līdz kāzām un savam Aleksim.

Pirmsskolas izglītības pedagoģes Larisas reģistrēšanās iepazīšanās portālā Oho.lv ir draudzenes pirksts. «Sākumā ķepurojos pretī,» atceras Larisa. Taču bija interese uzzināt, kas šādos portālos notiek. Divas dienas pēc reģistrēšanās, tieši Larisas dzimšanas dienā, spēkavīrs un aktieris Aleksandrs viņai uzrakstīja. «Man bija tāds āķis — portālā mēdzu apsveikt meitenes svētkos,» viņš atklāj. Apsveikums ātri vien pārauga sarunā. Aleksandrs uzreiz brīdinājis, ka ir no nepacietīgajiem. Abi sāka sazvanīties. «Man iepatikās viņa zemais balss tembrs. Balss izklausījās svarīga,» stāsta Larisa. Tovasar viņa piestrādāja ziedu veikalā, kur Aleksandrs izdomāja Larisu pārsteigt — atnāca baltā uzvalkā ar jūrnieka cepuri, bruņojies ar ziediem un konfekšu turzu. «Viņa uzreiz bija ļoti pretimnākoša un nekautrējās no tā, kas esmu citāds nekā pārējie. Tāpēc centos, cik vien spēju!» Larisa piekrīt, ka Aleksandrs viņu aplidojis ne pa jokam, abi bieži devās izbraukumos, un Aleksandrs pat palīdzēja Larisai saskaldīt malku. «Tantes skraidīja apkārt, nevarēdamas saprast, ko neparasta auguma svešinieks dara pie kaimiņienes šķūņa.» Svešinieks viņš bija īsu brīdi. «Diezgan ātri sapratām, ka gribam iet vienu ceļu.» 

Laura un Māris joprojām atminas abu profila bildes iepazīšanās portālā Otrapuse.lv — Laura pie jūras, tērpusies baltos šortos, bet Māris skaistā mētelī agrā pavasarī ar saulesbrillēm. 

Iepazīšanās portālos fotogrāfija uzrunā pirmā, tikai tad seko apraksts un sarunas. Laura portālā bija reģistrējusies jau trešo reizi. «Man bija tādi periodi, kad reģistrējos, sarakstījos, aizgāju uz randiņiem, nodomāju: «Nē, šis neies cauri!» Un izdzēsos. Pēc kāda laika atkal atgriezos,» viņa stāsta. Māra pieredze bija mazāka — reizēm uz īsu brīdi mēdza ieiet portālā. Laurai viņš uzrakstīja pirmais. «Man nepatīk vienkārši nepaplašināti teikumi. Rakstīju gari,» viņš stāsta. Uzreiz Lauru brīdinājis par savu sarežģīto raksturu. «Kā jau lauvai pēc horoskopa, patīk sevi parādīt. Ja kaut ko ieņēmis galvā, par visām varītēm mēģinās dabūt,» paskaidro Laura. Taču pāris labi saprotas, jo Laura ir rāmāka, māk nomierināt arī Māri, kad viņš aizsvilstas. Turpretī Mārim ir lielāka pacietība — to no viņa cenšas mācīties Laura. 
Kad pandēmija būs norimusi, pāris svinēs kāzas.

Foto — Cottonbro, Pexels.com

Pilnu rakstu lasiet žurnāla Ir speciālizdevumā Digitālais dzīvesveids no 27. aprīļa. 
Dalīties ar rakstu

Vēl neesi Tele2 klients?

Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti