Vēl neesi Tele2 klients?

Tēriņi IoT risinājumiem pieaugs

08. februāris

Kā vēstī izdevums Europe Mobile, Eiropas valstīs ieņēmumi no IoT risinājumiem 2019. gadā, salīdzinot ar aizvadīto gadu, palielināsies par gandrīz 20% un sasniegs aptuveni 150 miljardus eiro. Turklāt jaunākais International Data Corporation ziņojums Worldwide Semiannual Internet of Things Spending rāda, ka kopējie tēriņi dažādiem IoT risinājumiem Eiropā saglabās divciparu izaugsmes tempu līdz pat 2022. gadam.

Rietumeiropa, protams, būs nozīmīgākais spēlētājs šajā jomā. Piemēram, Vācija IoT risinājumiem šogad plāno iztērēt aptuveni 30,5 miljardus eiro. Tālu neatpaliek arī Francija un Lielbritānija, no kurām katra IoT risinājumiem atvēlēs gandrīz 22 miljardus eiro. Savukārt Centrāleiropas un Austrumeiropas valstis IoT attīstībai atvēlēs daudz mazāk līdzekļu, un tās iegūs tikai ap 7% no nozares kopējiem 2019. gada ieņēmumiem.

Lielākie tērētāji
Nozares, kuras 2019. gadā visvairāk plāno investēt IoT risinājumiem, ir rūpniecība (17,4 miljardi eiro), komunālie pakalpojumi (16,5 miljardi eiro), mazumtirdzniecība (13,9 miljardi eiro) un transports (13,09 miljardi eiro). Paredzams, ka laika posmā līdz 2020. gadam visstraujākais pieauguma temps būs mazumtirdzniecībā (18,5%), veselības aprūpē (17,9%) un valsts/pašvaldību sektorā (17,1%).

Vienlaikus analītiķi gan uzsver, ka patiesais līderis IoT tēriņos 2019. gadā būs patērētājs jeb dažādu iekārtu gala lietotāji. Ieņēmumi no patērētājiem veidos gandrīz 28 miljardus eiro. Tēriņi lielākoties būs saistīti ar gudrās mājas ierīču iegādi, viedajiem transporta līdzekļiem un ierīcēm, kas paredzētas veselīgam un aktīvam dzīvesveidam. 

Saņem izdevīgu piedāvājumu 15 min laikā!

Izsaki savu viedokli par Tele2
Vajadzīga palīdzība? Meklē šeit!
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti