-50% biroja pieslēgumam!

Eiropā aktīvi notiek 5G testi

31. janvāris

Saskaņā ar Eiropas Komisijas datiem 2018. gadā 23 Eiropas Savienības dalībvalstīs tika veikti 139 5G tīkla izmēģinājumi. 40% no tiem notika Vācijā, Francijā, Spānijā un Itālijā. Arī Latvijā aktīvi tiek strādāts pie tā, lai jau šogad daļa mobilo sakaru lietotāju varētu pārbaudīt 5G sniegtās iespējas.

Eiropas Komisijas ziņojumā teikts, ka Eiropas mobilie sakaru operatori jau divus gadus intensīvi sadarbojas ar iekārtu ražotājiem un citiem tirgus spēlētājiem, veicot dažādus testus un gūstot apstiprinājumu 5G piedāvātajiem risinājumiem. Visbiežāk 5G sniegtās iespējas tiek pārbaudītas tādās nozarēs kā mediji un izklaide, tiem seko transporta industrija un automašīnu ražošana.

Vairāk nekā puse no šiem izmēģinājumiem ir noslēgušies, un turpmākajos mēnešos mobilajiem operatoriem ir jāsagatavojas nākamajam – izvēršanas posmam. Tas nozīmē iekārtu un 5G testēšanu reālos apstākļos, jo 2019. gada pirmajā pusē jau gaidāmi jaunie 5G telefoni.

Arī Latvijā notiek aktīvs darbs pie 5G ieviešanas. Tele2 2018. gadā par 6,5 miljoniem eiro iegādājās frekvenču joslu 5G ieviešanai. Tādējādi uzņēmums ir vienīgais telekomunikāciju operators Latvijā, kura rīcībā ir pilna un nepārtraukta 100Mhz radiofrekvenču spektra josla, kas nepieciešama 5G pakalpojumu pilnvērtīgai sniegšanai.

Pirmie Tele2 5G pakalpojumi varētu sākt darboties 2019. gada vasarā. Līdzīgi kā citviet pasaulē, arī pie mums 5G pirmie soļi, visticamāk, būs mājas vai biroja bezvadu internets ar labākām lejuplādes ātruma un pakešu aiztures īpašībām (labāks latentums). Taču tas būs tikai pats 5G stāsta sākums.

Lai tiktu panākta pilna 5G funkcionalitāte, jāpabeidz būvēt 5G pamattīklu. Svarīgi, ka gatavām jābūt arī citām iesaistītajām pusēm: klientiem paredzēto iekārtu un programmatūru ražotājiem, pašiem klientiem, kā arī zināmā mērā valstij.

Pilna 5G aina būs redzama ap 2021. gadu, taču ar ierobežotu ģeogrāfisko pārklājumu. Lai panāktu 5G pārklājumu visā teritorijā, operatoriem, tostarp Tele2, jāsagaida 700Mhz frekvenču izsole.

Jāuzsver, ka 5G nav stāsts vienīgi par interneta ātrumu, kā daudzi to šobrīd mēdz trivializēt. Tas ir stāsts par to, ka 5G vidē lietotājam būs iespēja definēt pakalpojumus pēc individuālajiem parametriem. Piemēram, būs klienti, kuriem svarīgs pēc iespējas mazāks pakešu aiztures laiks. Tāpat būs klienti, kuriem būtisks šķitīs minimālais garantētais lejuplādes ātrums vai kāds cits parametrs. Paredzam, ka par 5G iespējam pirmie interesēsies uzņēmumi savu iekšējo procesu automatizēšanai un efektivizēšanai, kā arī dažādu viedo ierīču ražotāji, kas piedāvā jaunākās paaudzes tehnoloģijas mājsaimniecībām.

Saņem izdevīgu piedāvājumu 15 min laikā!

Izsaki savu viedokli par Tele2
Vajadzīga palīdzība? Meklē šeit!
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti