Vēl neesi Tele2 klients?

CARGURU automobiļu koplietošana no produkta kļūst par pakalpojumu

21. marts


Labs piemērs, kā no produktu piedāvāšanas nonākt līdz pakalpojumu sniegšanai, ir Latvijas uzņēmums CARGURU, kas maina automobiļu izmantošanas paradumus pilsētā un arī attieksmi pret pilsētvidi, kurā dzīvojam. Un tas viss ir iespējams, pateicoties Tele2 IoT risinājumiem.

Pārvietoties ar personīgo automobili pilsētā var būt dārgi un neefektīvi:  autostāvvietas atrašana, maksa par apdrošināšanu, ceļa nodokļi, degvielas un apkopes izmaksas. Šeit nāk palīgā Latvijas jaunuzņēmums CARGURU, kas likvidē personīgā automobiļa radītās likstas pilsētā, ar aplikācijas palīdzību piedāvājot automašīnu nomu pēc pieprasījuma.
 
"Mēs esam mainījuši personīgās automašīnas koncepciju," norāda CARGURU dibinātājs Vladimirs Reskājs. "Lietotāji vienkārši lejupielādē aplikāciju, reģistrējas CARGURU un starp pieejamiem automobiļiem, kas izvietoti pa visu pilsētu, atrod sev tuvāko. Tas ir tik vienkārši."
 
CARGURU lietotāji var iznomāt automašīnu uz desmit minūtēm vai desmit stundām, un cena tiek noteikta tikai pēc automašīnas izmantošanas ilguma. Viss pārējais – degviela, autostāvvieta, apdrošināšana, apkope – ir iekļauts cenā. Turklāt CARGURU pakalpojuma izmantošana ir apkārtējai videi draudzīgāka.
 
"Pirmkārt, automašīnu koplietošana nozīmē mazāk automobiļu uz ielām un tādējādi mazāk kaitīgo izmešu, kas nonāk pilsētas gaisā," skaidro Vladimirs Reskājs. "Otrkārt, visi mūsu automobiļi ir hibrīdi, kas nozīmē, ka tiek sadedzināts mazāk fosilās degvielas."
 
Šobrīd Rīgā pieejami aptuveni 100 automobiļi, un CARGURU pārvalda šo transportlīdzekļu parku ar Tele2 IoT risinājumu palīdzību.
 
"Mūsu darbība un pakalpojuma kvalitāte ir atkarīga no stabila un nepārtraukta pieslēguma mobilajam tīklam," saka Vladimirs. "Ja mēs zaudējam savienojumu vai tas nav pietiekami spēcīgs, lietotājiem būs problēmas. Vai varat iedomāties: aplikācijā sameklējat automašīnu, atrodat to, bet tad, kad līdz tai nonākat, nespējat to atvērt?! Tādējādi iespējami labākais pieslēgums tīklam mūsu biznesam ir ļoti nozīmīgs.”
 
Pieslēguma kvalitāte nav svarīga tikai klientiem, lai viņi spētu izmantot automašīnu koplietošanas pakalpojumu. Arī CARGURU tā sniedz svarīgu informāciju, tostarp par automašīnu atrašanās vietām, ātrumu, attālumu, degvielas patēriņu, ļauj prognozēt nepieciešamās apkopes. Šie dati raksturo, kas notiek un ko nepieciešams paveikt, lai CARGURU laicīgi reaģētu un novērstu potenciālās problēmas.
 
CARGURU pašlaik darbojas Rīgā, taču plāno paplašināties vispirms uz Igauniju un tad uz citām Eiropas valstīm, lai beigu beigās, iespējams, sniegtu pakalpojumus arī Āzijā.
 
"Mums paplašinoties, Tele2 IoT risinājumu pieejamība būs izšķiroša," uzsver Vladimirs. "Paplašināšanās nozīmēs, ka mūsu automašīnas šķērsos robežas, un Tele2 spēja nodrošināt IoT viesabonēšanas pakalpojumu palīdzēs veiksmīgi realizēt šo pāreju."
 
Tele2 IoT un CARGURU dodas ceļā kopā.

Saņem izdevīgu piedāvājumu 15 min laikā!

Izsaki savu viedokli par Tele2
Vajadzīga palīdzība? Meklē šeit!
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti