Ātrākais mobilais internets Latvijā
12.03.2019

Zinātnieki jau strādā pie 6G


Šī gada TOP temats telekomunikāciju industrijā neapšaubāmi ir 5G. Lai arī šobrīd aktīvi notiek dažādi 5G testi un tiek prezentēti pirmie 5G telefoni, Somijā zinātnieki jau ir sākuši darbu pie 6G jeb 6Genesis.

Somijas zinātnieki prognozē, ka 6G varētu tikt ieviests 2030. gadā. Šo projektu vada Oulu universitāte, un to plānots noslēgt 2026. gadā.

Kā atzīst projekta pārstāvji, 6G apmierinās tās prasības, ko nespēs realizēt 5G, kā arī sniegs jaunas iespējas, apvienojot mākslīgā intelekta un visuresoša bezvada tīkla sniegtās priekšrocības. Piemēram, 6G nodrošinās Tbps (terebaits jeb 1000 gigabaiti sekundē) ātrumu un bezpilota procesus. Tāpat tiks radīti jauni materiāli, kas aizstās silikonu, lai pusvadītāji spētu efektīvi darboties superfrekvencēs.

Somijas valdība 6G attīstībai jau ir piešķīrusi līdzekļus 25 miljonu eiro apmērā. Projekta realizācijā ir apvienojušās piecas institūcijas (Nokia, Oulu universitāte, Somijas tehnoloģijas izpētes centrs, Ālto universitāte un Oulu uzņēmējdarbības veicināšanas aģentūra). Projekta kopējais finansējums līdz šim brīdim jau sasniedz 251 miljonu eiro.

Vēl neesi Tele2 klients?

Saistītie raksti

12.02.2021

Populārākie un ērtāk lietojamie video saziņas rīki uzņēmējiem

2020. gads bijis lielu izaicinājumu pilns daudziem uzņēmumam, liekot operatīvi transformēt līdzšinējo biroja dzīvi darbam attālināti. Pašiem darbiniekiem šīs pārmaiņas nenozīmē tikai ērto biroja krēslu apmainīt pret mīkstu dīvānu ar kaķi komplektā. Te ir runa par prasmi pielāgoties, apgūt jaunus risinājumus un veiksmīgi tos pielietot, lai arī attālinātā režīmā darba pienākumus izdotos paveikt kvalitatīvi un...
21.12.2020

Investējot 1 miljonu eiro, “Tele2” optiskajam tīklam Rīgā pieslēdzis bāzes stacijas

Mobilo sakaru operators “Tele2”, lai palielinātu 4G mobilā tīkla jaudu aptuveni desmit reizes, pieslēdzis jau 80% Rīgā esošas bāzes stacijas telekomunikācijas uzņēmuma “Tet” optiskā interneta tīklam. Galvaspilsētā, kurā ir vislielākais mobilo datu patēriņš absolūtajos skaitļos, ir izvietota aptuveni ceturtā daļa no vairāk nekā 1070 “Tele2” 4G bāzes stacijām. Kopējās šī...
7.12.2020

Pētījums: Covid-19 ietekmē par 20% palielinājies to uzņēmumu skaits, kas saviem darbiniekiem apmaksā mobilos sakarus

Mobilo sakaru operatora “Tele2” veiktā mazo un vidējo uzņēmēju (MVU) aptauja liecina, ka ir būtiski palielinājies to uzņēmumu skaits, kas visiem vai daļai darbinieku apmaksā mobilos sakarus. Salīdzinot ar šī gada sākumu, šādu uzņēmumu skaits ir palielinājies par aptuveni 20% un šobrīd jau 71% MVU visiem vai daļai darbinieku apmaksā mobilos sakarus.  
Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti