Vēl neesi Tele2 klients?
8.02.2019

Tēriņi IoT risinājumiem pieaugs

Kā vēstī izdevums Europe Mobile, Eiropas valstīs ieņēmumi no IoT risinājumiem 2019. gadā, salīdzinot ar aizvadīto gadu, palielināsies par gandrīz 20% un sasniegs aptuveni 150 miljardus eiro. Turklāt jaunākais International Data Corporation ziņojums Worldwide Semiannual Internet of Things Spending rāda, ka kopējie tēriņi dažādiem IoT risinājumiem Eiropā saglabās divciparu izaugsmes tempu līdz pat 2022. gadam.

Rietumeiropa, protams, būs nozīmīgākais spēlētājs šajā jomā. Piemēram, Vācija IoT risinājumiem šogad plāno iztērēt aptuveni 30,5 miljardus eiro. Tālu neatpaliek arī Francija un Lielbritānija, no kurām katra IoT risinājumiem atvēlēs gandrīz 22 miljardus eiro. Savukārt Centrāleiropas un Austrumeiropas valstis IoT attīstībai atvēlēs daudz mazāk līdzekļu, un tās iegūs tikai ap 7% no nozares kopējiem 2019. gada ieņēmumiem.

Lielākie tērētāji
Nozares, kuras 2019. gadā visvairāk plāno investēt IoT risinājumiem, ir rūpniecība (17,4 miljardi eiro), komunālie pakalpojumi (16,5 miljardi eiro), mazumtirdzniecība (13,9 miljardi eiro) un transports (13,09 miljardi eiro). Paredzams, ka laika posmā līdz 2020. gadam visstraujākais pieauguma temps būs mazumtirdzniecībā (18,5%), veselības aprūpē (17,9%) un valsts/pašvaldību sektorā (17,1%).

Vienlaikus analītiķi gan uzsver, ka patiesais līderis IoT tēriņos 2019. gadā būs patērētājs jeb dažādu iekārtu gala lietotāji. Ieņēmumi no patērētājiem veidos gandrīz 28 miljardus eiro. Tēriņi lielākoties būs saistīti ar gudrās mājas ierīču iegādi, viedajiem transporta līdzekļiem un ierīcēm, kas paredzētas veselīgam un aktīvam dzīvesveidam. 

Vēl neesi Tele2 klients?

Saistītie raksti

12.02.2021

Populārākie un ērtāk lietojamie video saziņas rīki uzņēmējiem

2020. gads bijis lielu izaicinājumu pilns daudziem uzņēmumam, liekot operatīvi transformēt līdzšinējo biroja dzīvi darbam attālināti. Pašiem darbiniekiem šīs pārmaiņas nenozīmē tikai ērto biroja krēslu apmainīt pret mīkstu dīvānu ar kaķi komplektā. Te ir runa par prasmi pielāgoties, apgūt jaunus risinājumus un veiksmīgi tos pielietot, lai arī attālinātā režīmā darba pienākumus izdotos paveikt kvalitatīvi un...
21.12.2020

Investējot 1 miljonu eiro, “Tele2” optiskajam tīklam Rīgā pieslēdzis bāzes stacijas

Mobilo sakaru operators “Tele2”, lai palielinātu 4G mobilā tīkla jaudu aptuveni desmit reizes, pieslēdzis jau 80% Rīgā esošas bāzes stacijas telekomunikācijas uzņēmuma “Tet” optiskā interneta tīklam. Galvaspilsētā, kurā ir vislielākais mobilo datu patēriņš absolūtajos skaitļos, ir izvietota aptuveni ceturtā daļa no vairāk nekā 1070 “Tele2” 4G bāzes stacijām. Kopējās šī...
7.12.2020

Pētījums: Covid-19 ietekmē par 20% palielinājies to uzņēmumu skaits, kas saviem darbiniekiem apmaksā mobilos sakarus

Mobilo sakaru operatora “Tele2” veiktā mazo un vidējo uzņēmēju (MVU) aptauja liecina, ka ir būtiski palielinājies to uzņēmumu skaits, kas visiem vai daļai darbinieku apmaksā mobilos sakarus. Salīdzinot ar šī gada sākumu, šādu uzņēmumu skaits ir palielinājies par aptuveni 20% un šobrīd jau 71% MVU visiem vai daļai darbinieku apmaksā mobilos sakarus.  
Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti