Vēl neesi Tele2 klients?
5.04.2019

Kā pasargāt uzņēmuma datus darbinieku mobilajos telefonos?

Līdz ar moderno tehnoloģiju attīstību informācijas apmaiņa digitālajā vidē norit arvien lielākā apjomā. Tieši tādēļ datu drošība ir kļuvusi par vienu no centrālajām tēmām daudziem uzņēmumiem, kas ievieš dažādus risinājumus datu aizsargāšanai. Taču ne visi ir padomājuši par informācijas aizsardzību mobilajos telefonos, kaut gan darbinieki tajos mēdz glabāt un no tiem pārsūtīt uzņēmumiem sensitīvu informāciju.

Kā pasargāt datus mobilajā telefonā?

Viens no rīkiem, kas piedāvā visplašākās funkcijas, ir Samsung Knox. Tā ir daudzpakāpju drošības sistēma, kas tālruņos iestrādāta jau mikročipa līmenī un nodrošina iespēju uzstādīt katram konkrētajam uzņēmumam nepieciešamās drošības konfigurācijas. Piemēram, kuras no mobilajām lietotnēm ir droši instalēt un lietot, pie kādiem bezvadu interneta tīkliem ir droši pieslēgties, kādas interneta vietnes var droši apmeklēt. Gadījumos, kad telefonu gadās pazaudēt, drošības platforma neļaus konfidenciālai informācijai nokļūt citu cilvēku rokās, jo telefonā esošos biznesa datus ir iespējams izdzēst attālināti, izmantojot datu pārraides pieslēgumu.

Samsung Knox sistēma ir automātiski iestrādāta jaunāko modeļu Samsung telefonos. To aktivizējot, īpaši drošā, telefonā nodalītā vidē ir iespējams glabāt svarīgākos failus vai lietotnes, tādējādi telefonā nodalot personiskos un biznesa datus.
 

“Šis risinājums garantē pilnīgu privāto un biznesa datu nošķirtību. Knox ir droša darba vide, kurā saņemt visu biznesa korespondenci un izmantot biznesam svarīgās lietotnes, kuru izmantošana ārpus uzstādītās darba vides nav iespējama. Būtiski, ka Knox var izmantot ne tikai viedtālruņos ar Android operētājsistēmu,” atzīst Tele2 produktu direktors Didzis Solims.

Padoms ikvienam mobilā telefona lietotājam

Vai jūs uz nakti izslēdzat telefonu? Kāpēc to vajadzētu darīt? Visas Android ierīces tikai power off mode režīmā veic datu šifrēšanu un to integritātes pārbaudi. Neizslēdzot telefonu, dati netiek šifrēti, un tie var kļūt par labu mērķi kibernoziedzniekiem.

Vēl neesi Tele2 klients?

Saistītie raksti

12.02.2021

Populārākie un ērtāk lietojamie video saziņas rīki uzņēmējiem

2020. gads bijis lielu izaicinājumu pilns daudziem uzņēmumam, liekot operatīvi transformēt līdzšinējo biroja dzīvi darbam attālināti. Pašiem darbiniekiem šīs pārmaiņas nenozīmē tikai ērto biroja krēslu apmainīt pret mīkstu dīvānu ar kaķi komplektā. Te ir runa par prasmi pielāgoties, apgūt jaunus risinājumus un veiksmīgi tos pielietot, lai arī attālinātā režīmā darba pienākumus izdotos paveikt kvalitatīvi un...
21.12.2020

Investējot 1 miljonu eiro, “Tele2” optiskajam tīklam Rīgā pieslēdzis bāzes stacijas

Mobilo sakaru operators “Tele2”, lai palielinātu 4G mobilā tīkla jaudu aptuveni desmit reizes, pieslēdzis jau 80% Rīgā esošas bāzes stacijas telekomunikācijas uzņēmuma “Tet” optiskā interneta tīklam. Galvaspilsētā, kurā ir vislielākais mobilo datu patēriņš absolūtajos skaitļos, ir izvietota aptuveni ceturtā daļa no vairāk nekā 1070 “Tele2” 4G bāzes stacijām. Kopējās šī...
7.12.2020

Pētījums: Covid-19 ietekmē par 20% palielinājies to uzņēmumu skaits, kas saviem darbiniekiem apmaksā mobilos sakarus

Mobilo sakaru operatora “Tele2” veiktā mazo un vidējo uzņēmēju (MVU) aptauja liecina, ka ir būtiski palielinājies to uzņēmumu skaits, kas visiem vai daļai darbinieku apmaksā mobilos sakarus. Salīdzinot ar šī gada sākumu, šādu uzņēmumu skaits ir palielinājies par aptuveni 20% un šobrīd jau 71% MVU visiem vai daļai darbinieku apmaksā mobilos sakarus.  
Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti