Vēl neesi Tele2 klients?
31.01.2019

Eiropā aktīvi notiek 5G testi

Saskaņā ar Eiropas Komisijas datiem 2018. gadā 23 Eiropas Savienības dalībvalstīs tika veikti 139 5G tīkla izmēģinājumi. 40% no tiem notika Vācijā, Francijā, Spānijā un Itālijā. Arī Latvijā aktīvi tiek strādāts pie tā, lai jau šogad daļa mobilo sakaru lietotāju varētu pārbaudīt 5G sniegtās iespējas.

Eiropas Komisijas ziņojumā teikts, ka Eiropas mobilie sakaru operatori jau divus gadus intensīvi sadarbojas ar iekārtu ražotājiem un citiem tirgus spēlētājiem, veicot dažādus testus un gūstot apstiprinājumu 5G piedāvātajiem risinājumiem. Visbiežāk 5G sniegtās iespējas tiek pārbaudītas tādās nozarēs kā mediji un izklaide, tiem seko transporta industrija un automašīnu ražošana.

Vairāk nekā puse no šiem izmēģinājumiem ir noslēgušies, un turpmākajos mēnešos mobilajiem operatoriem ir jāsagatavojas nākamajam – izvēršanas posmam. Tas nozīmē iekārtu un 5G testēšanu reālos apstākļos, jo 2019. gada pirmajā pusē jau gaidāmi jaunie 5G telefoni.

Arī Latvijā notiek aktīvs darbs pie 5G ieviešanas. Tele2 2018. gadā par 6,5 miljoniem eiro iegādājās frekvenču joslu 5G ieviešanai. Tādējādi uzņēmums ir vienīgais telekomunikāciju operators Latvijā, kura rīcībā ir pilna un nepārtraukta 100Mhz radiofrekvenču spektra josla, kas nepieciešama 5G pakalpojumu pilnvērtīgai sniegšanai.

Pirmie Tele2 5G pakalpojumi varētu sākt darboties 2019. gada vasarā. Līdzīgi kā citviet pasaulē, arī pie mums 5G pirmie soļi, visticamāk, būs mājas vai biroja bezvadu internets ar labākām lejuplādes ātruma un pakešu aiztures īpašībām (labāks latentums). Taču tas būs tikai pats 5G stāsta sākums.

Lai tiktu panākta pilna 5G funkcionalitāte, jāpabeidz būvēt 5G pamattīklu. Svarīgi, ka gatavām jābūt arī citām iesaistītajām pusēm: klientiem paredzēto iekārtu un programmatūru ražotājiem, pašiem klientiem, kā arī zināmā mērā valstij.

Pilna 5G aina būs redzama ap 2021. gadu, taču ar ierobežotu ģeogrāfisko pārklājumu. Lai panāktu 5G pārklājumu visā teritorijā, operatoriem, tostarp Tele2, jāsagaida 700Mhz frekvenču izsole.

Jāuzsver, ka 5G nav stāsts vienīgi par interneta ātrumu, kā daudzi to šobrīd mēdz trivializēt. Tas ir stāsts par to, ka 5G vidē lietotājam būs iespēja definēt pakalpojumus pēc individuālajiem parametriem. Piemēram, būs klienti, kuriem svarīgs pēc iespējas mazāks pakešu aiztures laiks. Tāpat būs klienti, kuriem būtisks šķitīs minimālais garantētais lejuplādes ātrums vai kāds cits parametrs. Paredzam, ka par 5G iespējam pirmie interesēsies uzņēmumi savu iekšējo procesu automatizēšanai un efektivizēšanai, kā arī dažādu viedo ierīču ražotāji, kas piedāvā jaunākās paaudzes tehnoloģijas mājsaimniecībām.

Vēl neesi Tele2 klients?

Saistītie raksti

12.02.2021

Populārākie un ērtāk lietojamie video saziņas rīki uzņēmējiem

2020. gads bijis lielu izaicinājumu pilns daudziem uzņēmumam, liekot operatīvi transformēt līdzšinējo biroja dzīvi darbam attālināti. Pašiem darbiniekiem šīs pārmaiņas nenozīmē tikai ērto biroja krēslu apmainīt pret mīkstu dīvānu ar kaķi komplektā. Te ir runa par prasmi pielāgoties, apgūt jaunus risinājumus un veiksmīgi tos pielietot, lai arī attālinātā režīmā darba pienākumus izdotos paveikt kvalitatīvi un...
21.12.2020

Investējot 1 miljonu eiro, “Tele2” optiskajam tīklam Rīgā pieslēdzis bāzes stacijas

Mobilo sakaru operators “Tele2”, lai palielinātu 4G mobilā tīkla jaudu aptuveni desmit reizes, pieslēdzis jau 80% Rīgā esošas bāzes stacijas telekomunikācijas uzņēmuma “Tet” optiskā interneta tīklam. Galvaspilsētā, kurā ir vislielākais mobilo datu patēriņš absolūtajos skaitļos, ir izvietota aptuveni ceturtā daļa no vairāk nekā 1070 “Tele2” 4G bāzes stacijām. Kopējās šī...
7.12.2020

Pētījums: Covid-19 ietekmē par 20% palielinājies to uzņēmumu skaits, kas saviem darbiniekiem apmaksā mobilos sakarus

Mobilo sakaru operatora “Tele2” veiktā mazo un vidējo uzņēmēju (MVU) aptauja liecina, ka ir būtiski palielinājies to uzņēmumu skaits, kas visiem vai daļai darbinieku apmaksā mobilos sakarus. Salīdzinot ar šī gada sākumu, šādu uzņēmumu skaits ir palielinājies par aptuveni 20% un šobrīd jau 71% MVU visiem vai daļai darbinieku apmaksā mobilos sakarus.  
Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti