Savējiem izdevīgāk
21.03.2019

CARGURU automobiļu koplietošana no produkta kļūst par pakalpojumu


Labs piemērs, kā no produktu piedāvāšanas nonākt līdz pakalpojumu sniegšanai, ir Latvijas uzņēmums CARGURU, kas maina automobiļu izmantošanas paradumus pilsētā un arī attieksmi pret pilsētvidi, kurā dzīvojam. Un tas viss ir iespējams, pateicoties Tele2 IoT risinājumiem.

Pārvietoties ar personīgo automobili pilsētā var būt dārgi un neefektīvi:  autostāvvietas atrašana, maksa par apdrošināšanu, ceļa nodokļi, degvielas un apkopes izmaksas. Šeit nāk palīgā Latvijas jaunuzņēmums CARGURU, kas likvidē personīgā automobiļa radītās likstas pilsētā, ar aplikācijas palīdzību piedāvājot automašīnu nomu pēc pieprasījuma.
 
"Mēs esam mainījuši personīgās automašīnas koncepciju," norāda CARGURU dibinātājs Vladimirs Reskājs. "Lietotāji vienkārši lejupielādē aplikāciju, reģistrējas CARGURU un starp pieejamiem automobiļiem, kas izvietoti pa visu pilsētu, atrod sev tuvāko. Tas ir tik vienkārši."
 
CARGURU lietotāji var iznomāt automašīnu uz desmit minūtēm vai desmit stundām, un cena tiek noteikta tikai pēc automašīnas izmantošanas ilguma. Viss pārējais – degviela, autostāvvieta, apdrošināšana, apkope – ir iekļauts cenā. Turklāt CARGURU pakalpojuma izmantošana ir apkārtējai videi draudzīgāka.
 
"Pirmkārt, automašīnu koplietošana nozīmē mazāk automobiļu uz ielām un tādējādi mazāk kaitīgo izmešu, kas nonāk pilsētas gaisā," skaidro Vladimirs Reskājs. "Otrkārt, visi mūsu automobiļi ir hibrīdi, kas nozīmē, ka tiek sadedzināts mazāk fosilās degvielas."
 
Šobrīd Rīgā pieejami aptuveni 100 automobiļi, un CARGURU pārvalda šo transportlīdzekļu parku ar Tele2 IoT risinājumu palīdzību.
 
"Mūsu darbība un pakalpojuma kvalitāte ir atkarīga no stabila un nepārtraukta pieslēguma mobilajam tīklam," saka Vladimirs. "Ja mēs zaudējam savienojumu vai tas nav pietiekami spēcīgs, lietotājiem būs problēmas. Vai varat iedomāties: aplikācijā sameklējat automašīnu, atrodat to, bet tad, kad līdz tai nonākat, nespējat to atvērt?! Tādējādi iespējami labākais pieslēgums tīklam mūsu biznesam ir ļoti nozīmīgs.”
 
Pieslēguma kvalitāte nav svarīga tikai klientiem, lai viņi spētu izmantot automašīnu koplietošanas pakalpojumu. Arī CARGURU tā sniedz svarīgu informāciju, tostarp par automašīnu atrašanās vietām, ātrumu, attālumu, degvielas patēriņu, ļauj prognozēt nepieciešamās apkopes. Šie dati raksturo, kas notiek un ko nepieciešams paveikt, lai CARGURU laicīgi reaģētu un novērstu potenciālās problēmas.
 
CARGURU pašlaik darbojas Rīgā, taču plāno paplašināties vispirms uz Igauniju un tad uz citām Eiropas valstīm, lai beigu beigās, iespējams, sniegtu pakalpojumus arī Āzijā.
 
"Mums paplašinoties, Tele2 IoT risinājumu pieejamība būs izšķiroša," uzsver Vladimirs. "Paplašināšanās nozīmēs, ka mūsu automašīnas šķērsos robežas, un Tele2 spēja nodrošināt IoT viesabonēšanas pakalpojumu palīdzēs veiksmīgi realizēt šo pāreju."
 
Tele2 IoT un CARGURU dodas ceļā kopā.

Vēl neesi Tele2 klients?

Saistītie raksti

12.02.2021

Populārākie un ērtāk lietojamie video saziņas rīki uzņēmējiem

2020. gads bijis lielu izaicinājumu pilns daudziem uzņēmumam, liekot operatīvi transformēt līdzšinējo biroja dzīvi darbam attālināti. Pašiem darbiniekiem šīs pārmaiņas nenozīmē tikai ērto biroja krēslu apmainīt pret mīkstu dīvānu ar kaķi komplektā. Te ir runa par prasmi pielāgoties, apgūt jaunus risinājumus un veiksmīgi tos pielietot, lai arī attālinātā režīmā darba pienākumus izdotos paveikt kvalitatīvi un...
21.12.2020

Investējot 1 miljonu eiro, “Tele2” optiskajam tīklam Rīgā pieslēdzis bāzes stacijas

Mobilo sakaru operators “Tele2”, lai palielinātu 4G mobilā tīkla jaudu aptuveni desmit reizes, pieslēdzis jau 80% Rīgā esošas bāzes stacijas telekomunikācijas uzņēmuma “Tet” optiskā interneta tīklam. Galvaspilsētā, kurā ir vislielākais mobilo datu patēriņš absolūtajos skaitļos, ir izvietota aptuveni ceturtā daļa no vairāk nekā 1070 “Tele2” 4G bāzes stacijām. Kopējās šī...
7.12.2020

Pētījums: Covid-19 ietekmē par 20% palielinājies to uzņēmumu skaits, kas saviem darbiniekiem apmaksā mobilos sakarus

Mobilo sakaru operatora “Tele2” veiktā mazo un vidējo uzņēmēju (MVU) aptauja liecina, ka ir būtiski palielinājies to uzņēmumu skaits, kas visiem vai daļai darbinieku apmaksā mobilos sakarus. Salīdzinot ar šī gada sākumu, šādu uzņēmumu skaits ir palielinājies par aptuveni 20% un šobrīd jau 71% MVU visiem vai daļai darbinieku apmaksā mobilos sakarus.  
Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti