Savējiem izdevīgāk
1.11.2019

Bizness un mobilās tehnoloģijas

Mobilie risinājumi šodien attīstās burtiski netveramā ātrumā. Pasaule strauji atbrīvojas no komunikācijas šķēršļiem – vadiem un milzīgām iekārtām, kas aizņem lielu telpu. Mobilo tīklu kapacitāte datu pārraidīšanai palielinās, pārsniedzot savulaik neiedomājamu apjomu un ātrumu.

MOBILO SAKARU UN MOBILĀ INTERNETA ATTĪSTĪBA PĒDĒJO 5–10 GADU LAIKĀ ĻĀVUSI VAIRĀK NOPELNĪT 26% LATVIJAS UZŅĒMUMU

Bez šaubām, mobilā komunikācija ir kļuvusi arī par Latvijas uzņēmēju ikdienu. Kā noskaidrots vadošā mobilo sakaru operatora Tele2 pētījumā, kas veikts sadarbībā ar SKDS, pēdējos 5–10 gados mobilo sakaru industrija visai būtiski ietekmējusi biznesa vidi. Gandrīz visas nozares atzīst, ka mobilās tehnoloģijas to padarījušas dinamiskāku. Ir ātrāka dokumentu aprite un lēmumu pieņemšana, darbiniekiem ir nepārtraukta pieeja dažādiem resursiem, kā arī saziņa ar klientu ir 24/7 – it īpaši tirdzniecībā strādājošajiem un eksportējošajiem uzņēmumiem. Šīs pārmaiņas, protams, ietekmē arī kompāniju efektivitāti un peļņu. Proti – vairāk nekā 26% uzņēmēju atzinuši, ka mobilo tehnoloģiju attīstība pēdējos 5–10 gados ļāvusi viņiem nopelnīt vairāk. “Aptaujas dati skaidri parāda, cik nozīmīgs instruments uzņēmējdarbībā ir mobilās tehnoloģijas un dažādi to risinājumi. Tie būtiski ietekmējuši darba procesus uzņēmumos, mainījuši iekšējo darba kultūru, samazinājuši izmaksas, kā arī ļāvuši nopelnīt,” atzīst Tele2 komercdirektors Raivo Rosts. “Ja paraugāmies nozaru griezumā, tad mobilo sakaru tehnoloģiju attīstība visvairāk ļāvusi nopelnīt uzņēmumiem, kas strādā tirdzniecībā (38%), bet krietni mazāk – ražošanā (10%). Viens no skaidrojumiem noteikti ir tas, ka ražošanas uzņēmumiem šādu tehnoloģiju ieviešana ir daudz komplicētāka, un tos nākotnē daudz būtiskāk ietekmēs 5G attīstība un šīs tehnoloģijas iespējas.”

Ir maldīgi domāt, ka mobilās tehnoloģijas ir kaut kas ļoti sarežģīts un ka to ieviešana izmaksā lielus līdzekļus. Daudzām nozarēm nopelnīt ļāvuši tādi visnotaļ vienkārši risinājumi kā viedie zvani, kas ļauj klientus apkalpot 24/7, mobilās biznesa aplikācijas un klientu apkalpošanas sistēmas. “Mobilo tehnoloģiju priekšrocība ir tā, ka to ieviešana mūsdienās vairs neprasa tik daudz resursu. Protams, ir dažādi izņēmumi, taču vidējam Latvijas uzņēmumam ir iespēja ieviest ļoti labus, bet ne dārgus risinājumus – faktiski ir nepieciešams tikai mobilā interneta pieslēgums un viedtelefons,” skaidro Raivo Rosts. Arī uzņēmēji no operatoriem pieprasa ne tikai labu sakaru kvalitāti un zemas izmaksas, kas ir pašsaprotamas lietas. Vairāk nekā 40% uzņēmēju no mobilo sakaru operatoriem gaida tieši dažādus modernus tehnoloģiju risinājumus, kas uzlabotu uzņēmējdarbības procesus.

“Mēs saviem biznesa klientiem piedāvājam gan klientu apkalpošanas, gan drošības risinājumus. Šobrīd, piemēram, jau katrs trešais no jaunajiem biznesa klientiem darbības efektivitātes uzlabošanai izvēlas pieslēgt zvanu vadības risinājumu Teamer. Kā rāda mūsu pētījumu dati, gada laikā aptuveni 30% iedzīvotāju nav iegādājušies kādu preci vai pakalpojumu, jo nav varējuši sazvanīt konkrēto uzņēmumu. Šis mūsu risinājums ļauj reaģēt uz klientu zvaniem daudz efektīvāk un nepalaist garām iespēju nopelnīt,” uzsver Raivo Rosts. Uzņēmēji arī atzīst, ka nākotnē mobilo tehnoloģiju loma tikai pieaugs. Saskaņā ar Tele2 aptaujas datiem – tā uzskata gandrīz 60% Latvijas uzņēmēju. Šo pieaugošo lomu daudz vairāk akcentē lielie, kā arī eksportējošie uzņēmumi. “Mūsdienu dzīves ritms un tehnoloģiju attīstība diktē uzņēmējdarbības noteikumus. Klientiem ir būtiski atbildi uz savu jautājumu saņemt ātri. Viņiem ir svarīgi, lai preci vai pakalpojumu var nopirkt tiešsaistē. Neviens nav gatavs ilgi gaidīt – ne klients, ne esošais vai potenciālais sadarbības partneris. Un ieguvēji būs tie uzņēmumi, kas spēs šim tempam pielāgoties,” piebilst Raivo Rosts.

Vēl neesi Tele2 klients?

Izsaki savu viedokli par Tele2
Neatradi, ko meklēji? Iespējams tava atbilde ir šeit.
Ļoti labi
Labi
Vidēji
Slikti
Ļoti slikti