Tele2 klientu skaits pieaug par 11 tūkstošiem

Mobilo sakaru operatoram Tele2 2012. gada 2. ceturksnis ir bijis veiksmīgs – pieaudzis klientu skaits, kā arī klientu patērētais sarunu minūšu, īsziņu un datu apjoms. Tika  sasniegta augsta rentabilitāte, kas sekmē turpmāku uzņēmuma izaugsmi. Ceturkšņa sākumā Tele2 uzsāka nozīmīgāko projektu uzņēmuma darbības laikā Latvijā - tīkla modernizāciju.

Tele2 klientu skaits šī gada otrā ceturkšņa nogalē sasniedza 1 021 436, pieaugot par 11 039 klientiem. Sarunu minūšu skaita patēriņš pieaudzis par 4%, īsziņu apjoms par 14% un izmantotais datu apjoms par 41%, salīdzinot ar 2012. gada 1. ceturksni. Tele2 apgrozījums 2012. gada otrajā ceturksnī sasniedza 20 miljonus latu, kas ir par 7,1% mazāk, salīdzinot ar to pašu periodu pērn. Tele2 peļņa no pamatdarbības jeb EBITDA otrajā ceturksnī saglabāja augstu rentabilitāti 35,3% apmērā un veidoja 7,1 miljonu latu.

 

Tele2 valdes priekšsēdētājs Valdis Vancovičs: “Tele2 fokuss ir vērsts uz labākā piedāvājuma kvalitātes un cenas ziņā nodrošināšanu tirgū. Lai nostiprinātu līdera pozīcijas, otrajā ceturksnī sākām nozīmīgāko projektu Tele2 darbības laikā Latvijā - tīkla modernizāciju ar Nokia Siemens Networks jaunākajām tehnoloģijām. Pēc gada mūsu klientiem visā Latvijā būs pieejams kvalitatīvākais, ātrākais un cenas ziņā izdevīgākais mobilais internets, augstākā balss sakaru kvalitāte un vēl plašāks pārklājums.”

 

Tele2 tīkla infrastruktūras nomaiņa tika iesākta 2012. gada 2. ceturksnī un ilgs vienu gadu. Pirmais reģions, kurā šobrīd notiek Tele2 tīkla infrastruktūras nomaiņa, ir Vidzeme. Nākamajā ceturksnī Tele2 veiks tīkla nomaiņu Latgalē un Zemgales austrumu un ziemeļu daļā, gada pēdējā ceturksnī – visā Kurzemē un Zemgales centrālajā, rietumu un dienvidu daļā. 2013. gada 1. ceturksnī Tele2 modernizēs tīklu Rīgā, Jūrmalā un Tukuma novadā.

 

2012. gada pirmajā pusgadā Tele2 strādāja ar 38,865 miljonu latu apgrozījumu, kas ir par 7,9% mazāk kā pērn šajā pašā laika periodā. Tele2 peļņa no pamatdarbības jeb EBITDA šī gada pirmajos sešos mēnešos veidoja 14,038 miljonus latu un rentabilitāti 36,1% apmērā.

 

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas elektronisko sakaru pakalpojumu kvalitātes pārskats liecina, ka Tele2 nodrošina ātrāko mobilo internetu Latvijā. Kampaņā Laba Servisa Mēnesis Tele2 jau otro gadu pēc kārtas kļuva par klientu uzslavētāko uzņēmumu starp lielākajiem sakaru pakalpojumu sniedzējiem.

 

Tele2 AB Grupas, vienas no Eiropas vadošajām telekomunikāciju kompānijām, apgrozījums 2012. gadā 2. ceturksnī veidoja  860 miljonus latu, kas ir par 10% vairāk salīdzinājumā ar attiecīgo ceturksni pērn. Savukārt Tele2 AB Grupas peļņa no pamatdarbības jeb EBITDA sasniedza 211 miljonus latu.

 

Plašāka informācija par Tele2 2012. gada 2. ceturkšņa finanšu rezultātiem pieejama: http://reports.tele2.com/2012/Q2/index.html

 

* EBITDA – peļņa pirms procentiem, nodokļiem, nolietojuma un amortizācijas.